Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
25
Cevap
3160
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Cevap: Stellantis-İtalya gerilimi sürüyor: Fiat Topolino'lara İtalya'da el konuldu! (2. sayfa)
D
2 ay
Yarbay

iphone üzerinde yazan yazılara göre Made in China istediğin kadar inkar et... ÇİN malı...
L
2 ay
Binbaşı

Adam, adamlar "ambargo"yu koyunca da dımdızlak ortada kalıyorsun. Maliyeti yüksek olduğu için adam ses çıkartmıyor, zaten; ama Çin gibi maliyeti düşürdüğün zaman da çıngar çıkıyor. Global olarak var olması, gönül rahatlığı ile kullanabileceğin anlamını taşımıyor, maalesef. Ayrıca, global üretim, kullanacak olan ikincil üretici için her zaman uygun olmayabilir. Kendi modifikasyonlarını yapmak istediğin zaman ne olacak?
Ondan sonra 12 ayın 8 ayını soğuk ve/veya yağışlı bir coğrafyada yaşayan adama yan ayna ısıtmasını opsiyonlu olarak sunarsın ya da çakır çukur yollarda yarım karış yükseklikte araçlar satarsın...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Ormanci
O
2 ay
Yarbay

Hocam tabi ki, katılıyorum. Ben sırf "üretim" bazında baktım.
Bkz savunma sanayi, iha siha ve/veya diğer silah teknolojileri, tüfek, füze bilmemne. Bu anlamda elbette ki "elimizde" bir şeylerin olması mutlaka ki daha iyi.

TOGG'dan gelmem şundandı; hani İtalya'da üretiliyor geyikleri vardı ya... Ya da onu çürüttüler, bu sefer de işte denildi ki elektrik motoru Bosch, bilmemnesi şu menşeli, bunun nesi yerli?
Üretimde böyle bakmıyoruz ki olaya, öyle değil mi. Lafı geçti sizin mesajlarda da, ya da üstte başka mesajlarda, önemli olan "katma değerin" bizde kalması değil mi? Apple örneği de ondan. Çin'e ürettir, işlemciyi ekranı bilmemnereden al. Kimse diyor mu ki ama iPhone'un bilmemnesini Samsung yapıyor, şusu busunu Çin'den alıyor. Aynı dalgayı onunla geçmiyorlar, onu demek istiyorum. Konu oradan açıldı...
Bu mesajda bahsedilenler: @lterlemez
C
2 ay
Yarbay

olayın tam olarak yerli milli vs gibi durumla yapılmadığı çok açık. otomotiv tarifinde fiat demek italya demek, italya demek fiat demek.

şimdi fiat grubununun ceo'sunun bile fransız olması başbakanı haklı olarak sinirlendirmiş. tez zamanda fiat'ın italya topraklarına geri dönmesi dileği ile.H
3 hafta
Yarbay

Bilerek mi konuşuyorsunuz yoksa yorum mu yapıyorsunuz?

Dacia Duster Türkiye'de Renault Duster olarak üretilecek. Bu şimdi önemsiz bir proje mi? Avrupa'nın en çok satan SUV'u Duster diye biliyorum ben.
Bu mesajda bahsedilenler: @Gökay16
F
2 hafta
Yarbay

Biz alışık değiliz kanun nizam hukukun uygulanmasına.Garip geliyor yurdum insanına.ne demiş bir yaşam formu ANAYASAYIDA TANIMIYORUM SAYGIDA DUYMUYORUM.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.