Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 26 misafir, 7 mobil kullanıcı
273812
Cevap
9123314
Tıklama
395
Öne Çıkarma
Cevap: Steam ve Tüm Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13163. sayfa)

O okruTGamer
7 ay (1279 mesaj)
Dışarıdan bakarak üçüncü şahıs olarak neyi ne kadar bilebilirsin? Öyle olduğu hâlde insanlığınızdan vazgeçmeyin ne demek :-)? Bir işin içeriğini tam bilmiyorsan yorum yapma, ben bilemem de geç gitsin.
Hükmünde adaletli değilsen ki, olaya yabancısın, kesin hükümlü olmamak gerekir. Sonra o hükmünden sorumlu olursun. Bu da sana abi nasihati, kulağına küpe olsun.

[Haaa olayın şu tarafı da var...
Şeyh Ebû Said (KS): “Bir fakire sadaka veren kimse, fakirin bu sadakaya muhtaç olduğundan daha çok, kendisinin bu sadakanın sevabına muhtaç olduğunu bilmezse, sadakası boşa gider.”
(İbn Münevver, Tevhidin Sırları, s. 295)]

Sen kendince verdiğin derse kendin muhtaçsın, çünkü bilmediğin olaya müdahil oluyorsun, içini bilmediğin içerik hakkında birde hüküm veriyorsun buna ancak ilimde çocuk seviyesinde yani cahil olanlar cürret eder.

Senin özelini burada ifşa edeyim bakalım nasıl zıplıyorsun. Benim verdiğim tepkiye kendi vereceğin tepki olarak baktığından eğri görüyorsun olayı. Benimkisi ne eksik ne fazla tam olması gereğinde bir ikaz. Yinede sorusunu cevaplamam da, ona yaptığı densizliğe bakmaksızın, bir insan olarak değer verdiğimdendir.
___

Sonra senin gibileri gelir cevaplamamışsın diye de çıkışırdı... hani bir şeyh genç müridiyle bir yerden bir yere yolculuğa çıkmıştı... şeyh merkep üstünde talebe yanında yürüyordu... geçtikleri bir köyde dediler...

- kocaman yaşlı başlı adama bak utanmıyor küçücük çocuğu yürütüyor...

şeyh dedi duydun mu evladım serzenişlerini, duydum dedi talebesi, şeyh dedi gel şimdi sen bin merkebe ben yürüyeyim, ne kadar da olmaz efendim dediysede binmek zorunda kaldı... yine bir köye vardıklarında...

- şuna bak yaşlı başlı adamı yanında yürütüyor da kendisi merkebe binmiş... bu gençlerin hâli hâl değil...

şeyh yine dedi duydunmu evladım ne dediklerini, duydum efendim dedi... şeyh dedi gel o zaman beraber binelim bineğe... bir sonraki köy veya kasabadan geçerken dediler...

- şunlara bak utanmazlar insanda biraz merhamet olur... binmişler ikisi de zavallı eşeğe hiç mi merhametleri yok eziyet ediyorlar...

şeyh yine sordu duydun mu evladım, duydum efendim... gel şimdi ikimizde binmeyelim ve böyle devam edelim yolumuza... geçtikleri sonra ki yerleşim yerinde dediler...

- bu insanlarda akıl kalmamış... ikisi de yayan yürüyor da yanlarında ki eşeğe binmiyorlar... bunlar deli olmalı...

şeyh yine sordu duydun mu evladım, duydum efendim... bak görüyorsun işte insanlara göre hareket edersen kimseyi razı edemezsin... biz edeb dini olan dinimize uyalım ve edeb neyi gerektiriyorsa onu uygulayalım. Ben senden hem yaşlıyım hem de sen benim öğrencimsin edeben benim binmem icab eder... biz yolumuza başladığımız gibi devam edelim ama sen de bu dersi hiç bir zaman unutma!!!

(Bunu kitaptan hatırladığım kadarıyla aktarıyorum, şeyhin ismini hatırlayamadım ama bir zat okuduğum menkibe. Bazıları şeyhlere karşı olduğundan bu menkibeyi nasrettin hoca diye aktarıyorlar, hem yalan söylüyorlar hem de aynı anda kendilerine zulüm ediyorlar yalan söylemekle.)

Sonuç olarak eleştirmek istedikten sonra her şey de eleştirecek bir şey buluyor insan ama senin kisi kendi açından sıkıntılı çünkü yabancısı olduğun olay ve ikili ilişki hakkında eleştiri de bulunuyorsun.
Hükmünde de baya ağırdan gitmişsin, gel kendin için bu edepsizliğin karşısında tövbe et, yoksa benden yana hakkım helaldir, işin ALLAH'a bakan tarafı seni endişelendirmeli... yok inanmıyorsan bu teklifimi de kâle alma.
Bu mesajda bahsedilenler: @Sucuk_Ekmek

H Hudson51
7 ay (1577 mesaj)
Halo 3 ODST bugün çıkmış. Oynayan arkadaşlardan özellikle optimizasyon başta olmak üzere oyun nasıl sormak istiyorum. Ayrıca PC için her Halo konusu açıldığında da söylemeden geçmeyeceğim: Halo: Master Chief Collection, 61 TL'lik fiyatı ile kesinlikle alınmayı hak ediyor. Kaçırmayın!
B brnk
7 ay (3572 mesaj)
Aynen hazır oyunların yamasınıda kaldırdılar daha Türkçe oyun çıkartmazlarsa almam kesinlikle rdr çok sevdiğim oyun ingilizcem var çıktığı gibi almıştım ilk oyunu ondan yeri ayrı ama 3 gelsin almam daha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @s1LENT

S Sucuk_Ekmek
7 ay (1282 mesaj)
Keşke biri hayrına yama paketi hazırlasa çok dua alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Darch
7 ay (1539 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Para bak.

Microsoft oyun yapımcısı bethesda'nın da sahibi olan ZeniMax Media 7.5 milyar dolar verip almış duyunca şok oldum
Ben de bu kadar ucuza almalarına şok oldum.

Sadece Elders Scrolls ve Fallout serileri Bethesda'ya o kadar para kazandırmıştı, şirketin değeri gelen kazanca göre bayağı düşükmüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 22 Eylül 2020; 21:49:34 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S s1LENT
7 ay (526 mesaj)
ben de 2 gün önce bitirdim rdr2 yi gerçekten mükemmel oyundu. belki de bir dahaki oyunlarında bu durumu dikkate alırlar ve türkçe dil desteği ile gelebilir. sanırım yeni oyunları GTA 6 olmayacakmış, nitekim GTA 5 online böyle oynandığı takdirde GTA 6 yı çıkarmayacaklar.
Bu mesajda bahsedilenler: @brnk

W warchief46
7 ay (1093 mesaj)
Adamın biri, ben doğru düzgün oyun oynamam ama bu yama işini ben de şikayet ettim diyor. Ona göre oyundan daha önemli şeyler varmış, oyun da oynamayıverelimmiş. Oyun oynamak lüksmüş, ancak dil bilirsen oyun oynayabilirmişsin.

Adamın Türkçe yamalara bakış açısı bu. Diyecek bir şey bulamıyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S s1LENT
7 ay (526 mesaj)
yanlış bir bakış açısı, oyunu dil bilmeyen bir kişi de oynayabilir, sadece hikayesi eksik kalır. ingilizce bilmezsen hikayeyi anlayamazsın, doğru. fakat hikayedeki diyaloglara yoğunlaşırken çevreden ve biraz da oyundan uzak kalmış oluyoruz. ben ingilizce bilmeme rağmen oynayacağım oyunun önce türkçe yaması var mı yok mu diye bakıyorum, varsa türkçe yama ile oynuyorum ve daha fazla keyif alıyorum oynadığım oyundan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s1LENT -- 22 Eylül 2020; 22:45:6 >


Bu mesajda bahsedilenler: @warchief46

B bilgennyk
7 ay (6536 mesaj)
Xbox one x satışları bu gece Amazon’da %700 artmış. Acaba kaç kişi xbox series x diye one x aldı. Şu saçma isimlendirmeler yüzünden...https://twitter.com/andrewalerts/status/1308497697775562752?s=21

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

H Hugo_Zero
7 ay (216 mesaj)
Okurken üzüldüm. Non-gamer Parents :( Hediye olarak Son ürün diye alıyorsun, çocuk bu eski ürün diye sana trip atıyor :D

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hugo_Zero -- 22 Eylül 2020; 23:55:24 >


Bu mesajda bahsedilenler: @bilgennyk

G GameOver159
7 ay (166 mesaj)
Arkadaşlar bildiğiniz bir fırsat var mı Steam cüzdan kodunu uyguna alabileceğim acaba?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BlokShot
7 ay (752 mesaj)
Milyon değil hocam milyar diyor yalnız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Darch

O okruTGamer
7 ay (1279 mesaj)
EastShade bir ara bahsetmiştim yine 50% ucuzlamış! 20TL
Biraz konu olarak ressam resim ves. pek albenisi yoksa da sırf grafikleri için oynamayı düşündüğüm bir oyun... WalkingSimulatör gibi düşünüyorum... güzel grafik sevenlere bir denemek hoş olur diye varsayıyorum...
https://store.steampowered.com/app/715560/Eastshade/

Benim oynayıp bitirmem gereken oyunlar yine birikti ondan sonrasına istek listemde duruyor... ne güzel bitirmiştim listede ki oyunları oynamıştım yine çoğaldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okruTGamer -- 23 Eylül 2020; 0:13:11 >


D Darch
7 ay (1539 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BlokShot

Milyon değil hocam milyar diyor yalnız
Sadece Fallout 4'ün toplam getirisi 2 milyar dolar, Skyrim ise 1.5 milyar dolar net kazanç sağlamış.

Bakın 2 adet oyundan 3.5 milyar dolar gelir elde etmişler, özel sürümlerin satışı bu sayıya dahil değil. Eso ve piyasadaki diğer oyunların(76, mobil vs.) getirisi ile bir bilgi bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 23 Eylül 2020; 0:20:16 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

K konur43
7 ay (7 mesaj)
Rocket League'nin Epic Games'e gelme tarihi 24 Eylül'e alındı. Muhtemelen 60 TL indirim kuponu oyunların indirimine yetişmeyecek. Bu da oyunun yanında gelecek kuponla beraber oyun almayı düşünenleri üzecektir :(

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konur43 -- 23 Eylül 2020; 1:1:42 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

C Celephais
7 ay (3904 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Darch

Sadece Fallout 4'ün toplam getirisi 2 milyar dolar, Skyrim ise 1.5 milyar dolar net kazanç sağlamış.

Bakın 2 adet oyundan 3.5 milyar dolar gelir elde etmişler, özel sürümlerin satışı bu sayıya dahil değil. Eso ve piyasadaki diğer oyunların(76, mobil vs.) getirisi ile bir bilgi bulamadım.

Alıntıları Göster
ESO'nun senelik kazancının 500 milyon dolar civarı olduğunu okumuştum.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Mr Sherlock Holmes

Bu mesaja 1 cevap geldi.

H Hakimichi-kun
7 ay (3520 mesaj)
Oyun firmalarının gelirine göre (kazanç demek gelir demek) net kârı oldukça düşüktür. Genelde de %15-25 aralığındadır. Yani milyarlarca dolar kazanıyor olsalar dahi şirketin bıraktığı net kâr düşüktür ve şirket değeri de buna oranla o kadar yüksek olmaz.

Örnek vermek gerekirse Ubisoft Zenimaxtan daha büyük bir şirket fakat şirket değeri olarak yaklaşık 9,5 milyar dolar saptanıyor. Microsoft ubisoft'u Vivendiden satın almak istese muhtemelen 10 milyar doların biraz üzerinde bir anlaşmayla kapatabilir.
Bu mesajda bahsedilenler: @Darch

M m f i
7 ay (2693 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Celephais

ESO'nun senelik kazancının 500 milyon dolar civarı olduğunu okumuştum.

Alıntıları Göster
ortalama 20 bin oyuncuyla bu paraları kazanıyorsa bu knight pvplerini sürekli açmalarını şimdi anladım . her pvp en az 1 milyon tl kazandırıyor sanırım


Bu mesaja 2 cevap geldi.

C Celephais
7 ay (3904 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: m f i

ortalama 20 bin oyuncuyla bu paraları kazanıyorsa bu knight pvplerini sürekli açmalarını şimdi anladım . her pvp en az 1 milyon tl kazandırıyor sanırım

Alıntıları Göster
Abone olma sistemi var, olmadan eksik baya oyun. Her sene ek paketler geliyor. Sürekli kozmetik ürünler geliyor. Yeni atlar, skinler vs geliyor. Yani ESO tam bir para sağma makinesi, işini iyi yapıyor.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Mr Sherlock Holmes

Bu mesaja 1 cevap geldi.

M m f i
7 ay (2693 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Celephais

Abone olma sistemi var, olmadan eksik baya oyun. Her sene ek paketler geliyor. Sürekli kozmetik ürünler geliyor. Yeni atlar, skinler vs geliyor. Yani ESO tam bir para sağma makinesi, işini iyi yapıyor.

Alıntıları Göster
hocam knight onlineyi oynadınız mı hiç. oynasaydınız eso dan özür dilerdiniz.