Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
780
Cevap
49828
Tıklama
6
Öne Çıkarma
Steam Koleksiyon Kartı Takas Merkezi [ANA KONU]

F fasakasa Konu Sahibi
8 yıl (10426 mesaj)
Donanımhaber'in Steam Gurubuna Katılın!
http://steamcommunity.com/groups/DHGrup

________________________

Diğer Başlıklar:
Steam ve Dijital İndirme Kampanyaları [ANA KONU]
http://forum.donanimhaber.com/m_25478058/tm.htm

Steam-Origin-Uplay Ücretsiz Dağıtılan Oyunlar, Keyler ve Kuponlar [ANA KONU]
http://forum.donanimhaber.com/m_76029888/tm.htm

Steam-Origin-Uplay Hediye Oyun Çekilişleri [ANA KONU]
http://forum.donanimhaber.com/m_107612845/tm.htm

Steam-Origin-Uplay Takas Başlığı [ANA KONU]
http://forum.donanimhaber.com/m_55878985/tm.htm
________________________

Merhaba arkadaşlar konu altında ihtiyacımız olan Trading Cardları başka Steam ürünleriyle takaslayabilir ya da aramızda anlaşarak al/sat yapabiliriz.Bilgi geldikçe de eklemeye çalışacağım ama ana yapı aşağıdaki gibi.

Steam Grubu :http://steamcommunity.com/groups/dhtradingcards

< Resime gitmek için tıklayın >

-Trading Cards nedir ?
Steam'in bazı oyunlara eklediği kart sistemidir. Hangi oyunların kart desteğine sahip olduğunu bu mesajın en altında spoiler içinde görebilirsiniz.

-Trading Cards ile ne yapabilirim ?
Bu durum size bağlı. İsterseniz o oyunun tüm kartlarını toplayıp rozetler yapıp steam levelinizi geliştirirsiniz. İsterseniz market üzerinden satıp gelen parayla oyun vb alabilirsiniz.İsterseniz oyun kartlarınızı çeşitli steam öğeleriyle takaslayabilirsiniz. Steam levelniz 10 olduğunda daha farklı bir steam profiline kavuşuyorsunuz.Ayrıca rozet yaptığınızda arkaplan resimleri de kazanıyorsunuz.

-Eksik olan kartlarımı nasıl tamamlayabilirim ?
Daha önce düşürdüğünüz kartları takaslayarak kartlarınızı çoğaltabilirsiniz ya da marketten eksik olan kartlarınızı alabilirsiniz.

-Kartlarımı satmam için bir koşul var mı ?
Steam Market üzerinden kart satabilmeniz için Steam 30 gün önce alışveriş yapma şartını koşuyor. Buradaki amaçları dolandırıcılığı engellemek. Ayrıca farklı yollar ile wallet'a yaptığınız yüklemeler de pazarı 7 gün süre ile kullanamamanıza neden oluyor. Gift olarak başkasının yolladığı oyunlar ya da key olarak girdiğiniz oyunlar kabul edilmiyor. Pazarı kullanmak istediğiniz hesap ile alışveriş yapmış olmanız gerekiyor.

-Dota 2 ve TF 2 de nasıl kart düşürebilirim ?
Free to Play oyunlarda kart düşürme şansınız oyun içinde yaptığınız harcamalara bağlı.Yaklaşık 9Dolarlık her alışverişinizde 1 Kart düşürme hakkı elde ediyorsunuz.Eğer Team Fortress 2 free to play olmadan önce bu oyunu aldıysanız 4-5 tane kart düşürme hakkına sahip oluyorsunuz.

-Foil (Parlak) Card Nedir ?
Bir oyun oynarken düşürdüğünüz kartın Foil olması gibi küçük bir olasılık var. Bu düşen kartın setini yapmak için ise setteki tüm kartları foil olarak bulmanız gerekiyor.(örnek resimdeki gibi foil kartlar ve normal kartlar craftlanamıyor). Foil kart craftlamanın bazı ekstra özellikleri vardır.Şöyle anlatayım A,B,C,D,E oyunları var. A,B,C'nin fiyatı 10$, D'nin 20$, E'nin 40$ diyelim. 1. seviye badge craftladığında sana A,B,C oyunlarından birinin %50,%66,%75 indirimi gelir. D oyunun %25 gelme şansı vardır. 2. seviye badge caftladığında şans artar vb. 5. seviye badge craftlanırken D oyunun %90 indirimi gelme olasılığı bile vardır. Ama normal craftların hiçbirinden 40$ dolarlık bi oyunun indirimi çıkmaz. Bu indirimlerde sadece foil badge craftlarken gelir. Ama yine foil craftlarken A oyununun %25 indirimi gelme şansı bulunur. Kısacası bu level atlama olayı sadece görüntü, kart craftlamadan gelen asıl şey bu indirimlerdir.
< Resime gitmek için tıklayın >

-Booster Pack Nedir ?
Bir oyuna ait olan ve içinde o oyunun 3 tane kartını barındıran kart paketidir. Steam üzerinden satılabilir,takaslanabilir ya da kullanılabilir. Booster Pack i kullandığınızda size 3 adet kart verir. Bu kartlar normal trading kartlarıdır. Onları da satabilirsiniz,takas edebilirsiniz ya da Rozet yapmak için saklayabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

-Nasıl Booster Pack düşürebilirim ?
Bir oyun için kart düşürme hakkınıza tamamladığınızda o oyunun Booster Packi için uygun konuma gelirsiniz. Booster Packlerin düşmesi oyun süresine vb durumlara bağlı değildir tamamen şans işidir ve level sınırı da yok düşmesi için. Bu şansı artırmak için Rozet yapıp Steam Levelinizi artırmanız gerekiyor. Düşen Booster Pack hangi oyuna aitse içinden çıkan kartlar da o oyuna ait olur. Artış yüzdeleri şu şekilde;
Level 10: +20%
Level 20: +40%
Level 30: +60%
Level 40: +80%
Level 50: +100%
Ayrıca Booster Packleri Steam üzerinden satın alabilirsiniz ya da takas ile elde edebilirsiniz.

-Trading Cards Rozet-Craft-Emoticons-Arkaplan Nedir,Nasıl Elde Edilir ?
Half Life 2 oyununu ele alarak açıklayalım.
Half Life 2 Toplam 8 adet kart içerir.(Steam üzerinde kullanıcı isminizin üzerine geldiğinizde bir liste belirir oradan Rozetler bölümüne tıklayarak görebilirsiniz.) Bu 8 tane kartı topladığınızda Craft seçeneği açılır. Kartları Craft yaptığınızda sistem sizden 8 kartı alır bu 8 kart yerine size 1 Rozet,1Arkaplan, 1 tane de emoticon verir.
< Resime gitmek için tıklayın >
Rozetler takaslanamaz ve hangi oyunun kartlarını toplayıp craft yaparsanız o oyunun rozetini elde edersiniz. 1.Seviye rozetin getirisi 100XPdir ve Steam Levelinizin yükselmesini sağlar.
Arkaplanlar Steam Profilinizin görsel özelliğini değiştirir. Kullanımı ile anlatım aşağıda mevcut.
Emoticonları duvarınızda,chat ekranınızda mesajlaşırken kullanabilirsiniz. Aşağıda Borderlands 2 Emoticon örneğini verdim. Envanterinze düştüğünde üzerine tıkladığınız zaman kullanmak için gereken kodu yazar. Onu chat ya da duvarınıza yazarak kullanabilirsiniz. Takas edilebilir satılabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >

-Steam Leveli ne işe yarar ?
Leveliniz yükseldikçe Steam Vitrin özelliği açılır . Ayrıca Booster Pack düşürmek için daha fazla şans elde edersiniz.

-Steamde nasıl level atlarım ?
Steam size sahip olduğunuz her Rozet için EXP verir. Bu da sizin steam leveilnizi artırır.

-Steam Vitrini Nedir ?
10 Level olduğunuzda ilk vitrin hakkınız açılır. Bu vitrini kullanarak profil sayfanızda başarım,rozet vb sergileyebilirsiniz. 20 levelde 2., 30levelde 3. vitrin hakkınız açılır.

-Arka planımı nasıl değiştirebilirim ?
Rozet craftladığınızda ödül olarak envanterinize arkaplan kartları gelir ya da takas yoluyla , satın alma yoluyla bu kartları edinebilirsiniz. 1 kartınız olduğunda profil düzenle bölümünden arka planınızı değiştirebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

-Düşürdüm kartları sattıktan sonra aynı kartlar tekrar düşer mi ?
Hayır. Bir oyun için örneğin 3 kart düşürme hakkınız varsa bu kartları düşürdükten sonra bir daha kart düşüremezsiniz o oyundan. Satmanız,takas etmeniz,rozet yapmanız fark etmez. Ne kadar izin veriliyorsa o kadar düşürebiliyorsunuz.
Mesela rozet yaptığınızda şöyle bir şeyle karşılaşıyorsunuz. ( Yani kart düşüremiyoruz rozet bile yapsak )
< Resime gitmek için tıklayın >

-Kartlarımın değerini nasıl öğrenebilirim ?
Öncelikle 1.resimdeki bölümden Pazar'a giriş yapın.Açılan sayfanın sağında 2.resimdeki gibi Öğe Bul bölümü var.Oraya istediğiniz kartın adını yazarak aratın.Sonrasında 3.resimdeki gibi aradığınız kartın satış fiyatını göreceksiniz.
< Resime gitmek için tıklayın >


-Hangi oyun kaç tane ''Trading Cards,Emoticons,Badges,Backgrounds,Foil Badges'' e sahiptir ?
Tüm bunları şu siteden görebilirsiniz.http://www.steamcardexchange.net/index.php?showcase
Ayrıca oyuna zaten sahipseniz Steam üzerinden Rozetler bölümüne girdiğinizde size oyunun toplamda kaç karta sahip olduğunu,kaç tane düşürme hakkınızın kaldığını,kaç tanesine sahip olduğunuzu gösterir.

TAKAS BOTLARI

Takas botları ne işe yarar?
Kartlarınızı takas yapmak isteyecek birini bulamadığınızda botları kullanarak takas yapabilirsiniz. Yani botlar sizi takas yapacak birini aramaktan kurtarıyor.

Bu Takas Nasıl Gerçekleşir?
Kullanmadığınız, fazlalık olan kartlarınızı bu botlara veriyorsunuz. Her oyunun kartlarının satış fiyatları var. Bu fiyatlara BURADAN ulaşabilirsiniz. Kartları satıp sitenin para birimi olan 'c' kazanırsınız. 8c eden 2 kart sattığınızda 16c paranız olmuş olur. Daha sonra 16c değerinde kart alabilirsiniz botlardan.


Botları hangi kartları ne kadara alabiliriz?
Öncelikler alacağımız kartları belirlememiz gerekiyor. BURADAN oyunları görebiliyoruz. Oyunun ismine tıkladıktan sonra hangi botta kaç tane kart olduğunu ve fiyatı yazacaktır. Her kartın altında 2x 19c gibi şeyler yazar. 2x botta kaç tane olduğu 19c ise fiyatıdır. Botlarda o karttan sadece 1 tane varsa %50 pahalı satılıyor. O yüzden kart sayısı fazla olan bottan almanız daha mantıklıdır.

Botları kullanmak için ne yapmalıyız?
Öncelikle botları arkadaş olarak eklememiz gerekiyor. Botlar otomatik olarak kabul edecektir. Daha sonra normal bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi bot ile konuşma penceresi açınız. Komutlar;
/help -> Komutları gösterir
/join -> Sıraya girersiniz
/leave -> Sıradan çıkarsınız
/status -> Sıranızı görürüsünüz
/credits -> Ne kadar krediniz olduğunu görebilirsiniz.
/addfriend -> Bazen bot otomatik olarak arkadaş listesinden silebiliyor sizi, bu komutu kullanarak bota sizi eklemesi için komut verebilirsiniz.

Sıra nedir?
Arkadaşlar bot ile takas yapmak için sıraya girmeniz gerekiyor. Genelde 5-6 kişi oluyor ve 15 dakika civarı bekliyorsunuz. Eğer 10dan fazla kişi varsa yarım saat civarı bekletebilir sizi hatta 1 saati bile bulur. Peki bu sıra ne işe yarar? Botta X kartından bir tane kaldıysa ve takası yapan kişi bu kartı alırsa sonraki kişi bu kartı alamaz. Aynı anda takas yapılabilseydi ve ikisi de bu kartı almak isteseydi bunun için bir çözüm bulunamazdı. Bu yüzden herkesi sıraya koyuyorlar. Herkesin 3 dakikalık bir takas süresi var, bu süre içinde takası yapması gerek yoksa otomatik olarak takas kapanır. /join yazarak sıraya girdiğinizde size sırada kaç kişi olduğunu yazar. /status yazarak kaçıncı sırada olduğunuzu kontrol edebilirsiniz. Sırada 5. sıraya geldiğinizde ve sıradaki siz olduğunuzda bot sizi uyaracaktır. Sıra geldiğinde ise takas isteği gönderecektir.


ANA KURALLAR
Bu kuralları okumadan takas yaparsanız muhtemelen hüsranla sonuçlanır. Önemlidir!
1- Herkese verilen takas süresi 3 dakikadır. Eğer 3 dakika içinde takası bitirmezseniz bot otomatik olarak kapanır ve tekrar sıraya girmeniz gerekir.
2- 15 kredilik kart koyar 12 kredilik kart alırsanız botlar 3 kredinzizi deponuzda tutar. İsterseniz 20 kredilik kart verip kredilerinizi depoda saklayabilirsiniz. Ama en fazla 50 kredi depolayabilirsiniz.
3- Karttan sadece 1 tane kaldığında fiyatı 1.5 kat olur. Karttan 2 tane varsa ve fiyatı 6 gözüküyorsa ikisini de almak için 15 vermeniz gerekir. İki karttan birini 6ya alırsınız ama son kalan kartı 1.5 kat daha pahalıya yani 9a almanız gerekir. Toplam 15ten alırsınız yani.
4- Botta aynı karttan 8 tane varsa bu kartı kabul etmez.
5- Parlak kartlar aynı oyunun diğer kartlarından 3 kat daha pahalıdır.
6- Botlar sizi 10 dakika sonra yada takas yaptıktan sonra arkadaş listesinden silerler.

Bot ile takası nasıl yaparız?
Aşağıdaki resimlerde tek tek anladdım :)
1)http://p1309.hizliresim.com/1f/f/snutl.png
2)http://j1309.hizliresim.com/1f/f/snuud.png
3)http://p1309.hizliresim.com/1f/f/snuuj.png
4)http://j1309.hizliresim.com/1f/f/snuul.png
5)http://j1309.hizliresim.com/1f/f/snuur.png

Aynı isimde iki kart varsa takası nasıl yapabilirim?
Botun Envanterine girip istediğimiz kartı takas penceresinde aşağı botun kartları koyduğu yere sürükleyerek takası yapabiliriz.
Not: Bu işlemi istediğiniz kart için yapabilirsiniz. Ama 'add' komutu ile daha kolay yapılır. Bu takas şeklinin amacı şudur; örnek olarak 'Charger' kartı. Hem L4D2'te hemde Warband'da bu karttan var. Yani aynı isimde iki kart var. add Charger komutu ile eklersek malesef Warband kartı ekleniyor. Ama L4D2 kartını almak istiyorsak bu işlemi kullanmamız gerekir.
***Kart Düşürebileceğiniz Oyunlar ***

Toki Tori 2
Dota 2
DARK
Tomb Raider
Company of Heroes 2
Borderlands 2
BioShock Infinite
Gun Monkeys
The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition
Trine 2: Complete Story
Hitman: Absolution™
Rise of the Triad
StarDrive
The Elder Scrolls V: Skyrim
Sid Meier's Civilization® V
GRID 2
Mars: War Logs
Resident Evil 6 / Biohazard 6
Surgeon Simulator 2013
The Walking Dead
Penny Arcade's On the Rain-Slick Precipice of Darkness 4
Chivalry: Medieval Warfare
Sniper Elite: Nazi Zombie Army
Don't Starve
FTL: Faster Than Light
Left 4 Dead 2
Monaco: What's Yours Is Mine
Portal 2
Sleeping Dogs
The Night of the Rabbit
Sanctum 2
Half-Life 2
Anomaly 2
Counter-Strike: Global Offensive
Defiance
Hotline Miami
Strike Suit Infinity
Team Fortress 2
Super Meat Boy
Football Manager 2013™
BIT.TRIP Presents... Runner2: Future Legend of Rhythm Alien
Saints Row: The Third
Tropico 4: Steam Special Edition
Euro Truck Simulator 2
Zack Zero
Brutal Legend
Scribblenauts Unlimited
Endless Space
Bastion
Universe Sandbox
The Binding of Isaac
Psychonauts
Cubemen 2
Garry's Mod
Farming Simulator 2013
Crusader Kings II
Anodyne
Monster Loves You!
Warframe
Go Home Dinosaurs!
Alan Wake
McPixel
Magicka
Triple Town
War of the Roses: Kingmaker
Defender's Quest: Valley of the Forgotten
Dungeons of Dredmor
They Bleed Pixels
Zombie Driver HD
Tower Wars
Serious Sam 3: BFE
Blocks That Matter
Stellar Impact
Faerie Solitaire
Gratuitous Space Battles
Ion Assault
Kinetic Void
Skulls of the Shogun
Drunken Robot Pornography
1... 2... 3... KICK IT! (Drop That Beat Like an Ugly Baby)
Kerbal Space Program
Eador: Masters of the Broken World
Total War: SHOGUN 2
Torchlight II
The Swapper
Reus
Sins of a Solar Empire: Rebellion
Wargame: Airland Battle
Castle Crashers
Terraria
Dust: An Elysian Tail
Organ Trail
Stellar Impact
Killing Floor
Devil May Cry
The Secret World
Mark of the Ninja
Orcs Must Die! 2
Mount & Blade: Warband
Dead Island Riptide
Ace of Spades
Fallen Enchantress: Legendary Heroes
Red Orchestra 2
Port Royale 3
Cities in Motion 2
MacGuffin's Curse
BIT.TRIP RUNNER
Anna
Beat Hazard
Call of Juarez Gunslinger
Cherry Tree High Comedy Club
DLC Quest
Dark Fall: Lost Souls
Day of Defeat: Source
Defense Grid: The Awakening
Divinity: Dragon Commander
Ether Vapor Remaster
Eversion
Expeditions: Conquistador
FLY’N
Fortix
Fortix 2
King’s Bounty: Warriors of the North
Krater
Magical Diary
Mount & Blade
Noitu Love 2 Devolution
Nuclear Dawn
POSTAL 2 Complete
Retro/Grade
Retrovirus
Retro City Rampage
Rush Bros
Secret of the Magic Crystals
Skyward Collapse
Sol Survivor
Soldier Front 2
Space Pirates and Zombies
Joe Danger
Joe Danger 2: The Movie
Star Wolves 3: Civil War
Bleed
Costume Quest
Stacking


Nasıl Rozet Yapılır ? Örnek Video
Videoyu izlemek için tıklayınız


Rehber alıntı değildir. Yeni bilgiler edindikçe güncellemeye çalışıyorum. -
Rehbere eklenmesini istediğiniz bilgileri özel mesaj ile iletebilirsiniz.
Botlar hakkındaki bilgiler için NoN3'e teşekkürler.
Son Güncelleme : 30.12.2013

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


S saintroyo
8 yıl (8889 mesaj)
evet, dün borderlands 2 den 3 tane düşürdüm.. devamı gelir mi bilmiyorum :D
F fasakasa Konu Sahibi
8 yıl (10426 mesaj)
Borderlands 2 den dün 3 tane de ben aldım 2si aynıydı ama takasta kullandım birini


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kadere61
8 yıl (478 mesaj)
şimdi her oyun için yarı kart hediye ediyorlar.mesela borderlands kart toplam 6 tane 3 tanesi hediye oluyo oynadıkca 1-2 saate düşüyo.

peki bu kadarmı? yani ben sürekli oynayınca düşücekmi bir oranı varmı?
W Winter Is Coming
8 yıl (7175 mesaj)
Steam levelde, bu trading card'da para tuzağı. Steam markete koyulan herşeyden komisyon alıyor, toplam 6 oyun kartı varsa bunun 3 tanesini oynadıkça, diğer 3 tanesinide market'den veya takas yolu ile almanızı istiyor. Oyunun 1.level kartlarını açıyorsun, 2. level açılıyor onu açıyorsun bir sonraki açılıyor... Eee level yükseliyorda ne oluyor bana yararı ne ? Hiçbirşey. Tavsiyem kafa yormayın, paranız boşa gitmesin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F fasakasa Konu Sahibi
8 yıl (10426 mesaj)
aynen oyuncu için bir yararı yok . oyun içi item takaslarında falan kullanılabilir
J Jokur
8 yıl (507 mesaj)
bana da 2 tane düştü satayım da bi yararı olsun
F Fustercluck
8 yıl (1040 mesaj)
Kartlar için The Ship 2 Pack verebilirim

Şaka bir yana oyuncu için para kazanmak dışında bir yararı yok diyebiliriz ki ben şu an ucuza TF2 kartları alıp, Level 10 yapmayı düşünüyorum. Sırf ilerdeki getirebilirliğinden dolayı.
İ ismkdc
8 yıl (1318 mesaj)
Dota2 ve tf2de kart düşmesi için ne yapmamız gerek?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F fasakasa Konu Sahibi
8 yıl (10426 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: AdamınBiriVarmış

Dota2 ve tf2de kart düşmesi için ne yapmamız gerek?

dota 2 de bana da düşmedi hiç.

borderlands kartlarını takas ettim bu arada


Bu mesaja 1 cevap geldi.

İ ismkdc
8 yıl (1318 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: fasakasa

quote:

Orijinalden alıntı: AdamınBiriVarmış

Dota2 ve tf2de kart düşmesi için ne yapmamız gerek?

dota 2 de bana da düşmedi hiç.

borderlands kartlarını takas ettim bu arada

Tf2nin dükkanında 0,50 dolarlık item aldım hesabınız premium oldu dedi dota2 dende 0,75 dolarlık almıştım ama hiç kart düşmedi daha
İ ismkdc
8 yıl (1318 mesaj)
Dota2 ve tf 2 nin marketinin'den alışveriş yaptım fakat rozetler kısmında ikisindede "No card drops remaining " yazıyor..
F fasakasa Konu Sahibi
8 yıl (10426 mesaj)
4 oyun daha eklendi

Monster Loves You!
Really Big Sky
Faerie Solitaire
BIT.TRIP RUNNER 2
M mdxceed
8 yıl (600 mesaj)
Her türlü oyun kartını arıyorum karşılığında indie oyun veririm.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A Acht
8 yıl (4178 mesaj)
konu güncel kalsın arkadaşlar :)
İ ismkdc
8 yıl (1318 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: mdxceed

Her türlü oyun kartını arıyorum karşılığında indie oyun veririm.

indie oyun nedir hocam?
İ ismkdc
8 yıl (1318 mesaj)
Bende cs:go kartları var ilgilenen varmı?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

R roxstr
8 yıl (248 mesaj)
Takaslamalık Half Life 2 - Bring the fight to them kartım mevcut var mıdır ilgilenen? yepyeni, gıcır gıcır
H Hayalbaz93
8 yıl (5298 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: AdamınBiriVarmış

Bende cs:go kartları var ilgilenen varmı?

karşığında ne istiyorsun,tf2 metal verebilirim tabii ilgileniyorsan
F fasakasa Konu Sahibi
8 yıl (10426 mesaj)
+
Left 4 Dead 2
Sanctum 2
Go Home Dinosaurs!
Triple Town
Cubemen 2