Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Staj nasıl bir yer

G golbeyli05 Konu Sahibi
4 hafta (0 mesaj)
Selam herkeze 11. Sınıfım 12. Sınıfa geçeceğim staj yapacağım 12. Sınıfta ilk defa staja gideceğim yani ilk defa çalışacağım nasıl bir ortam var anlatabilir misiniz ve biliyorsunuz ki pandemi sürecinden geçiyoruz ve okullar 1 yıldır kapalı doğru düzgün bir şey neredeyse hiç bir şey öğrenemedim eminim ki tek ben değilimdir, bildiğim duyduğum kadarıyla stajda hoca varmış size bir kaç bişey anlatıyormuş duyduğum kadariyla böyle, bu doğrumu veya beni bilgilendirirseniz sevinirim.
Makine bölümündeyim torna tezgahları filan yapacağım stajda, staj yerim daha belli değil şuanda aramaktayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golbeyli05 -- 3 Mayıs 2021; 9:58:43 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: kullanici6737M Mühendis Mektebi
2 hafta (2 mesaj)
Merhabalar, bölümünü ve staj yapacağın yeri açıklaman yardım alman açısından kolaylık sağlayacaktır, iyi forumlar ...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G golbeyli05 Konu Sahibi
2 hafta (0 mesaj)
Makine bölümündeyim torna tezgahları filan yapacağım stajda, staj yerim daha belli değil şuanda aramaktayım.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: kullanici6737

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mühendis Mektebi

M Mühendis Mektebi
2 hafta (2 mesaj)
Bildiğim kadarıyla öğretmen başınızda sürekli durmuyor, genellikle haftada bir ya da iki haftada bir kontrole geliyor ( bu kişiden kişiye değişiyor ) .

Yapacağın iş hakkındaysa : Talaşlı imalat bölümünde çalışacaksın. Torna ya da freze gibi bir tezgahında başında da olabilirsin, farklı işlerde de yardımın istenebilir.

Maalesef ülkemizde stajyere fazla değer verilmiyor. Fakat geçireceğin iyi bir staj, kariyerin ve iş öğrenmen açısından son derece etkili olacaktır.

Derslerin canlı olmasına üzülmene de gerek yok. Asıl öğreneceğin işi stajda, ve devam edersen çalıştığın iş yerinde öğreneceksin. Okullarımızda genelde teorik eğitimler veriliyor, pratikte asıl tecrübelerini yaşarsın.

Staj sürecini verimli geçirmen ileride sana güzel kapılar açacaktır. Elinden geldiğince herşeyi gözlemlemeye ve yapacağın asıl işi öğrnemeye bak derim.

Umarım az da olsa fikir verebilmişimdir.

İyi forumlar ...
Bu mesajda bahsedilenler: @golbeyli05

K kenbalx
2 hafta (726 mesaj)
Öğretici usta belgesi olan biri staj dosyalarını imzalayacak. Sende normal bir işçi gibi amirin ne derse onu yapacaksın. Birgün yerleri süpür, ertesi gün çay getir. Bağlı olduğun ustadan birşeyler öğrenip işi kapmaya çalış. Okulda öğrendiklerinle harmanla.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.