Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
428
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Spotify, yeni yazı tipi Spotify Mix'i tanıttı: Logo dahil her yerde kullanılacak
D
2 ay
Binbaşı
Konu Sahibi

Spotify, yeni yazı tipi Spotify Mix'i tanıttı: Logo dahil her yerde kullanılacak
Spotify, yeni yazı tipi Spotify Mix'i duyurdu. Şirket, şuanda kullandığı yazı tipi Circular'ı değiştirerek yeni dinamik yazı tipini uygulama genelinde kullanıma sunuyor.Farklı yazı tiplerinden stiller birleştirildiSpotify'ın küresel marka tasarımı başkanı Rasmus Wängelin'e göre bu isim, müzik kültürünün yıllar içinde gelişen ve değişen dinamik doğasına bir saygı duruşu niteliğinde. Wängelin, Berlin merkezli Dinamo Typefaces ile işbirliği içinde geliştirien Spotify Mix'in, farklı yazı tipi stillerinden öğelerin birleştirilmesiyle ortaya çıkan bir "remiks" olduğunu söylüyor.Spotify, yeni yazı tipi Spotify Mix'i tanıttı: Logo dahil her yerde kullanılacak

Spotify'ın basın bülteninde Wängelin şöyle ifade ediyor: "Sonuç olarak hem klasik hem de çağdaş tarzların özelliklerini harmanlayan, ayırt edici ve benzersiz bir görünüm yaratan bir sans-serif yazı tipi ortaya çıktı. Ritmik bir his uyandırmak için ses dalgalarının şekillerini incelikle bir araya getirdik. Keskin açıların ve yumuşak kıvrımların birleşimi, yazı tipine Spotify'a özgü bir karakter kazandırıyor."Şirket, Spotify Mix'i çalma listelerinden pazarlama kampanyalarına kadar her şeyde kullanmayı planlıyor. Değişken bir yazı tipi olduğundan Spotify'da farklı kalınlık ve genişlikte özelleştirilerek, içeriklerin zenginleştirilmesi sağlanacak.  Aynı zamanda Spotify'ın logosundaki Spotify yazısı da yeni yazı tipiyle güncellenecek. Değişiklikler bugünden itibaren kademeli olarak uygulanacak.
Kaynak:https://www.theverge.com/2024/5/22/24162464/spotify-mix-typeface-font-announcement-design-update

 Haberi Portalda Gör

vay be olaya bak! yazı tipini değiştirmişler!
Yoruma Git
Alpi_Turk - 2 ay +9
A
2 ay
Yüzbaşı

vay be olaya bak! yazı tipini değiştirmişler!
C
2 ay
Yarbay

Spotify bu hamlesiyle tüm beklentilerimi karşıladı. Loseless falan boş işler. Sanki müzik servisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 23 Mayıs 2024; 09:52:04 >


L
2 ay
Yarbay

Çok güzel oldu artık bulamadığım müzikleri youtube'dan açmak zorunda kalmayacağım!
S
2 ay
Yarbay

C
2 ay
Yarbay

Şaka gibi olan yıllardır loseless servisinin bir türlü gelememiş olması hocam. Bana ne fonttan

Bu mesajda bahsedilenler: @Satoshi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.