Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
31152
Tıklama
1
Öne Çıkarma
SPOR BÖLÜMÜ KURALLARI (Güncelleme: 15.07.2015)

G Güven Konu Sahibi
9 yıl (4403 mesaj)
Güncelleme 15.07.2015 : Lütfen okuyun : Madde 2, madde 7, ve madde 8 revize edilmiştir.SPOR BÖLÜMÜ KURALLARI


Aşağıdaki kuralları spor bölümünü kullanan tüm üyeler kabul etmiş sayılmaktadır.

1) Yeni konu açmadan önce forumun Arama bölümünü kullanarak daha önce konunun açılıp açılmadığına bakınız. (Aynı konunun birden fazla açılmış olması durumunda ilk açılan kalacak, sonra açılan silinecek / kilitlenecektir.)
2) Takımların isimleri alay malzemesi olarak kullanılamaz. Yine aynı şekilde diğer takım taraftarlarına ve kulüplerine aşağılayıcı,tahrik edici mesaj yazamaz.Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecektir, yazan üyeye tüm futbol bölümlerine 7 gün bölüm kısıtlaması verilecektir. (Örnek: 6S, 7enerbahçe, Fenev, Cincon, 8eşiktaş vs.).

3) Üyeler birbirlerine hiçbir şekilde (mesaj, resim ve video yolu ile) küfür, hakaret ve küçük düşürücü sözler sarf edemeyeceği gibi 3. şahıslar için de bu tip sözler sarf edemez. Hakaret olup olmadığı muğlak kelimelerde söz konusu söze maruz kalan üyenin şikayet etmesi durumunda, takdir üst yönetimindir. Bu tür mesajlar içeriğine bakılmaksızın silinecek ve yazan üyeye ceza uygulanacaktır. (Küfür veya hakaretlerin sansürlenerek yada farklı bir dilde yazılması bir şey değiştirmez.)
4) Size bir üye küfür / hakaret ettiğinde, aynı şekilde cevap vermek yerine < Resime gitmek için tıklayın > butonuna basarak şikâyet ediniz. Küfüre veya hakarete aynı tarzda cevap verilmesi durumunda, ilk kimin başlattığına bakılmaksızın olaya karışan tüm üyeler ceza alacaktır.
5) Kural Dısı iletilere aynı şekilde cevap vermek yerine < Resime gitmek için tıklayın > butonuna basarak şikâyet ediniz. Bölüm kurallarına göre silinmesi gereken mesajları alıntı yapmayınız. Aksi takdirde mesajınız silinebilir.
6) Silinen veya kilitlenen bir konuyu ısrarla tekrar açmak ceza sebebidir. Açtığınız bir konunun neden silindiğini sormak için lütfen şikayet sistemini kullanınız. Bu işi yeni konu açarak yaptığınız takdirde cevap verilmeksizin konunuz silinecektir.
7) Futbol sporunun doğası gereği rakip takım taraftarları arasında atışmalar, sataşmalar olabilir. Her mesajı tahrik unsuru olarak görmemek ve kavgaya zemin oluşturmamak, konulara ve mesajlara yazana göre değil mesajın içeriğine göre yaklaşmak, yorum yapmak Donanım Haber futbol bölümünde bulunmanın bir gereğidir. Bu kuralın suistimal edilmesi, yine bu kurala dayanarak rakim takım taraftarlarını her seferinde kışkırtmaya çalışmak, sürekli olarak rakip takım hakkında olumsuz fikirler belirtmek ve amacı futbol konuşmak değil ortamı germek olan üyelerin tüm futbol bölümlerine mesaj atımının 7 gün süre kısıtlanmasına sebebiyet verecektir.

Madde 7 Güncellemesi : Sicil geçmişinde bu madde sebebiyle birden çok uyarı almış üyelere bir sonraki uyarısında verilecek uzaklaştırma miktarı yönetimin takdirindedir. Bu uyarıyı sicilinde çok bulunduran bir üye, yönetim nezlinde spor bölümünde sorun çıkarmayı alışkanlık haline getirmiş sayılır. O sebeple uzaklaştırma miktarı 15 günden 120'güne, hatta üyenin sicilinin durumuna göre sınırsıza kadar çıkabilmektedir.

8) Yayıncı kuruluşun resmi internet sitesi dışındaki bütün naklen maç yayın linkleri yasadışıdır ve verilmesi/istenmesi kesinlikle yasaktır. Mesajlarınızda üstü kapalı şekilde, resim/fotoğraf kullanarak link istemeyiniz. Bu tür mesajlar silinecek ve mesaj sahibine 1 uyarı puanı verilecektir.

Ayrıca Avrupa Kupaları maçlarının yasal yayın linkleri dışında her türlü Sopcast linkleri de yasaktır ve bu kurala uymayan üyelere aynı şekilde 1 uyarı puanı verilecektir.

9) Spor bölümünde gişe fiyatları dışında bilet satışı, ve takası yasaktır. Bu tür başlıklar içeriğine bakılmadan silinecek ve üyeye madde 7 (Futbolla alakası olmayan mesaj) kapsamında 7 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir.

10) Lütfen imzanızı gözden geçiriniz ve imza kurallarına uyunuz. (İmza kuralları için tıklayınız.)
11) Ceza alan üyelerin başka bir hesap alarak foruma yazmaya devam etmeleri yasaktır. Bu durumu tespit edilen üyelerin asıl hesapları 7 gün süre ile, sonradan aldıkları hesaplar ise sınırsız olarak kapatılacaktır. Cezalı durumda alınan sahte üyelik için verilecek 7 günlük ceza mevcut ceza süresine eklenir. Sürekli sahte üyelik alan kişilerin asıl hesapları gerekli görüldüğü takdirde sınırsız olarak kapatılabilir. Bu konudaki sorularınızı http://forum.donanimhaber.com/support.asp adresinden destek talebi alarak iletebilirsiniz.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.