Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
11
Cevap
302
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Sony Pictures, film ve dizi yapımında yapay zekayı kullanacak
U
2 hafta
General
Konu Sahibi

Sony Pictures, film ve dizi yapımında yapay zekayı kullanacak
Sony Pictures, sinema filmi ve dizi üretimindeki maliyetleri düşürmek için üretken yapay zekayı aktif olarak kullanacak. Şirket yapay zekaya özel bir önem veriyor ve yakın gelecekte bu teknolojiyi üretim süreçlerine mümkün olduğunca derinlemesine entegre etmeyi planlıyor.Ayrıca Bkz.Alien: Romulus filminden yeni fragman yayınlandıSinema endüstrisi için devrim niteliğindeBu bilgi CEO Tony Vinciquerra tarafından Japonya'da yatırımcılara yaptığı bir konuşma sırasında doğrulandı. Şirket, üretimi optimize etmek amacıyla film üretim sürecine yapay zekayı dahil edecek. Eskiden animasyon filmlerin yapımı yıllarca sürebiliyordu. Şimdi ise benzer üretim süreçleri on kat daha az zaman ve kaynak gerektirebilir.Sony Pictures, film ve dizi yapımında yapay zekayı kullanacak
Aynı zamanda, yapay zekanın aktif olarak kullanılmaya başlanması birçok iş kolunun ortadan kalkmasına neden olabilir. Konsept sanatçıları ve görsel efekt uzmanları risk altında. DreamWorks'ün kurucusu Jeffrey Katzenberg, 2023 yılında animasyon filmleri geliştirirken üretim maliyetlerinde yüzde 90 azalma olacağını öngörmüş ve teknolojinin kendisini tüm eğlence ve medya endüstrisi için devrim niteliğinde olarak nitelendirmişti.
Kaynak:https://www.cined.com/sony-pictures-to-leverage-ai-in-film-production-to-cut-costs/

 Haberi Portalda Gör

Kanlı canlı aktörlerin zamanı bitmek üzere. Tamamen ai ile bir star yaratmak varken kim uğraşır oyuncu kaprisiyle.
Yoruma Git
utku82 - 2 hafta +5
U
2 hafta
Er

Kanlı canlı aktörlerin zamanı bitmek üzere. Tamamen ai ile bir star yaratmak varken kim uğraşır oyuncu kaprisiyle.Bu mesaja 2 cevap geldi.
K
2 hafta
Yüzbaşı

Sigortası dublörü vs vs< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @utku82
S
2 hafta
Yarbay

kullanmasa şaşardımK
2 hafta
Yarbay

Yapay zeka ile üretilen resim ve de özellikle video örnekleri ilk çıktığında tamam dedim bu iş şimdiden bitti. Hakikaten de birçok kişiyi işsiz bırakacak bu teknoloji. Bazı haberlerde bazı arkadaşlar yapay zekâyla ilgili olarak yazılan işsizlik durumlarını ciddiye almıyorlardı ama bu işin gittiği yer orası işte. Diyoruz yapay zeka çok yakın gelecekte beyaz yakayı biçip atacak.

Bir taraftan işi hızlandıracağı ve maliyeti düşüreceği için iyi ama işte diğer yandan da işsizlikleri körükleyecek o kötü. Bir de beni tüketici olarak endişelendiren şey bomboş cgi pornosuna dönecek olan ruhsuz filmler. Zaten günümüzde çoklar, gelecekte bu iş iyice basitleşirse artık film falan da izleyemeyiz doğru düzgün. Yapımcılar içi bomboş olup yapay zeka dokunuşlarıyla seri üretime bağlanmış şeyleri önümüze sürüp duracaksa geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 9 Haziran 2024; 4:6:50 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
V
2 hafta
Yarbay

Herkesin yan yetenek olarak bir mavi yaka zanaat öğrenmesi lazım bir yandan. Gelecekte durum vahim. Tabi robotlar gelişince ustaların da işi biter.
Bu mesajda bahsedilenler: @Kartal Göz
N
2 hafta
General

Yerini yapay zeka tasarım direktörü veya editörü kaprisine bırakabilir. Kaliteli sonuçlar için yapay zeka iyi bir şekilde komutlanmalı yoksa ortaya çıkan sonuçlar tiksinç ve gerçekten yapay olur. En azından kısa vadede vaziyet bu.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @utku82
W
2 hafta
Yüzbaşı

CGİ ağırlıklı filmlerde masraflardan büyük ölçüde fayda sağlayacaklar. Aktörü bile birebir ekleyebiliyorlar. Sinema sektörü için güzel dublör sektörü için kötü haber.H
2 hafta
Yüzbaşı

Yapay zeka goruntuleri cok komik 9 parmakli artist yaratir< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Kartal Göz
K
2 hafta
Yüzbaşı

Sony iyi bir karar almış, ancak AI'dan yardım alırlarsa yapımları filmleri bir nebze düzelebilir gibi görünüyor neticede senaryo yazan insalar bunu becermiyorlar pek sony adına.
K
2 hafta
Yarbay

Sanırım yapay zekanın üretkenliği konusundaki bilginiz güncel değil. O eskidendi. Sora bayağı bayağı bildiğiniz video üretiyor sorunsuz. Sadece süre sınırlı (1 dk gibi bir şeydi sanırım.) O da şimdilik. Zaten AI'lar da sürekli gelişiyor, yerinde durmuyor. Yakın gelecekte AI tarafından oluşturulmuş uzun metrajlı bir film haberi görürseniz şaşırmayın.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Headlong Into Carnage
H
2 hafta
Yüzbaşı

yapay zeka image olusturma araclarindan bahsediyorum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.