Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Sony, ev eşyalarını ve meyveleri PlayStation kontrolcüsüne dönüştürebilen bir teknolojinin patentini aldı

Ö Özgür Eroğlu Konu Sahibi
2 ay (4986 mesaj)Sony'nin yeni nesil konsolu birkaç ay önce yayınlandı. Ne yazık ki konsolun stok sıkıntısı ve ülkemiz özelindeki fiyatlardan dolayı birçok oyuncu konsola sahip olamadı. Konsolun ücretinin fazla olduğu kadar aynı şekilde kontrolcüsünün fiyatları de bir hayli yüksek. Ancak Sony'nin patentini aldığı yeni teknoloji, bu tarz dertleri ortadan kaldırabilir.Ayrıca Bkz.Uncharted ve Last of Us geliştiricisi birkaç farklı projeleri olduğunu söylediGamesIndustry.Biz'in geçtiğimiz saatlerde yayınladığı rapora göre Sony, ev eşyalarını ve hatta meyveleri bile PlayStation'ın kontrolcüsü haline getirebileceğiniz bir teknolojinin patentini aldı. Raporun detaylarına baktığımızda, tanıtım amaçlı kullanılan görselde muz kullanıldığını görüyoruz. Işıksız veya pasif olarak tanımlanan eşyaları ve hatta meyveleri bu teknoloji sayesinde taratarak, nesneyi bir kontrolcü olarak tanımlatabileceksiniz. Bu teknoloji nesnenin sanal olarak bir görüntüsünü oluşturuyor ve ardından oyuncunun el hareketlerine, nesnenin pozundaki değişikliklere ve bu tarz diğer detaylara bakarak hangi tuşa bastığınızı algılıyor. Nesnenin üzerindeki tuşları ise başa takılan bir cihaz ile şeffaf bir ekranda görebileceksiniz. Bu teknoloji şu an için yalnızca fikir aşamasında. Bir gün gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilemeyiz ancak enteresan bir teknoloji olduğunu söylemek gerek. Eğer gerçekleşirse de yakın zamanda olmayacağını belirtelim.
Kaynak:https://www.ign.com/articles/sony-patented-a-way-of-turning-bananas-mugs-and-more-into-playstation-controllers

 Haberi Portalda Gör

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >


W WeDneS
2 ay (943 mesaj)
Allah Allah nasıl bir teknoloji yaw
T tobepeople
2 ay (2584 mesaj)
Kapağında Anamur Muzu olduğu için ne için olduğu bariz , Vr'da son nokta zuahaha :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 3 Mart 2021; 16:56:24 >


F from softwave
2 ay (761 mesaj)

T TheJudgé
2 ay (2882 mesaj)
Bence dalga geçiyorlar
A aniceman
2 ay (602 mesaj)
Sadece kontrolcü 1000 lira olunca, 2. kontrolcü ihtiyacı ister istemez böyle çözülecek heralde. Misafir umduğu kolla değil, bulduğu kolla oynayacak; yapacak birşey yok...
Y yc#1
2 ay (2291 mesaj)
Nimetle oyun olmaz.
D dj_viron
2 ay (36 mesaj)
Merak edenler için Google a "makeymakey" yazınız, görsellerde muzları görünüz. Yani zaten yıllardır ilkokul seviyesi robotik derslerinde bu icat vardı. Yeni birşey değil.
S Serkan Murat Yıldırım
2 ay (181 mesaj)
Sony Önce miningcilerin hedefi olma potansiyeli konusu ile alakalı bir ön bilgilendirme son durum bildirisi yayınlasınlar.

2 - piyasada ps5 yok bunun caresini bulsunlar

3 - oyun yapsinlar oyun ! Hayatim da bu kadar rezil para israfi bir nesil gormedim bu nedir lan ?.

Her kuşu s.ktiniz bir leylek kaldı
Son iki yıl firmalar kullanıcıları ile iyi t.ssak geçti, kendine gel tüketici ! Ferrari gören beylerbeyi escortu gibi her şeye balıklama atlamayın.

İnsanlar ile alay ediyorlar yeter.
Ayıp ve yazık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serkan Murat Yıldırım -- 6 Mart 2021; 14:26:48 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.