Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
103
Cevap
2832
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Sony A7 Serisi Sorun Söyleyeyim Köşesi (6. sayfa)

A
atanamayansantrafor
2 ay (205 mesaj)
İyi günler değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Fakat adaptör konusunda görüşünüze maalesef katılamıyorum. Ben de adaptörle lens işini çözerim düşüncesiyle Sony’e giriş yaptım. Fakat bir süre çeşitli adaptörler ve lensleri tecrübe ettikten sonra adaptör işini tamamen bıraktım.

İnanın bir yerden sonra insan illalah diyor. Bu kadar para verip bir de üstüne adaptörün çilesi çekilmiyor. Maalesef diyorum çünkü hiçbir adaptör kusursuz çalışmıyor. Bir yerden insan tak çıkar, değiştir, oturt yok oturmadı lensi görmedi dayanmıyor.
Gövdenin lensi tutması ile 300$ dolara aldığınız küçük bir parçanın lensi şekilde tutmasını bekleyemeyiz fizik kuralları çerçevesinde.

Adaptör güzel bir opsiyon. İlginç kapılar aralıyor. Fakat insanları adaptörle, farklı lensleri kullanabilirsiniz diyerek bu sisteme çağırmak bana tecrübelerime binayen doğru gelmiyor.

Görüşlerinize saygı duyar, iyi günler dilerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @fipar

F
fipar
2 ay (132 mesaj)
viltrox vb adaptörlerden bahsetmedim.
LA4 veya MC 11 dedim.
Bunları halen kullanıyorum.
Makinenin bayoneti neyse o.
Oturdu oturmadı, değdi değmedi sorunu yok.
Tabi önemli olan herkesin kendi deneyimi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

A
atanamayansantrafor
2 ay (205 mesaj)
Ben de o iki adaptör için yazmıştım.

Uzun süreli kullanımda değdi, oturmadı illa ki oluyor. Aynı zamanda bu iki adaptörün fiyatına başka sistemlerde 35 1.8, 85 1.8lik lens alınıyor.

Sizin yazdığınız techart’ı kullanmadım zaten fiyatını göz önünde bulundurarak düşük bütçede tavsiye etmek doğru olmaz.

İyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @fipar

C
cancanax
2 ay (3357 mesaj)
Bir iki şey yazmak isterim en azından fikir olur...bana göre kainatın en iyi lensi 24 70II (aştım artık o durumu) ve canon lens inadımdan ve sonye geçme heyecanıyla (ki günlerce belki haftalarca kaynaklardan izlemimlerim sonucu) r3 makinamla beraber en iyisi olsun diye inat edip metabones V aldım bir de mc11...elimde 70 200L 50 1.4 ve 24 70II vardı hayalimdeki üçlüydü ömür boyu yetecekti...6d2 fiyaskosu (benim için,kızmasın 6d2 ciler burada savaş bile verdim onun için) ve video tutkum artık sony e kayıtsız kalınamayacağını gösterdi.Uzatmayayım lenslerim harikaydı değiştirmek istemiyordum hangi adaptör iyiyse diğerini iade edecektim metabones in videoda af yapması ve mc11 in yapmaması (aslında inanmayıp denemek istedim) belirleyiciydi benim için.Aradaki fiyat uçurumdu tabi iki adaptör arasında metabones 5 e lens parası verdim...Gel gelelim 3 5 günüm ayarla inceleme denemeyle geçti mc 11 ile metabones V arasında foto için fark yoktu ama sonynin o meşhur eye AF si falan hep sıkıntıydı metabones de 1 odaklasa 2 odaklamıyor falan filan kırk tane ince ayar firmware update ler değişen durum yok bazı lensler metabones ile uyum göstermiyormuş şansa bendekiler öyleydi...Tamam videoda AF var ama nereyi fokuslayacağını bilememesini mi anlatayım saçma sapan takip odağını mı anlatayım eye af kullanamamasını mı yani çok aşırı saçmaydı hele fiyatı düşününce...Stüdyo ortamında ağır sakin çekim yapacaksak mc 11 kullanılabilir veya vazgeçemediğiniz 1 2 canon lensiniz varsa ama yine de orjinal lens kullanımından uzak metabonesi söylemiyorum hiç ziyanlık(24 70II ve 70 200 için)...Neyse sony marka lenslere geçince yeni bir boyut açıldı benim için...başka makinede başka lens olayına karışmam ama sony makinede ana kullanacağımız lensler sony veya sony uyumlu sigma tamronolmalı derim...Canonun eşsiz geniş lens yelpazesinden "ihtiyacım kadar olanı alırım" mantığıyla ayrıldım...Sigma da falan harika lensler var sony geliştiriyor lens kütüphanesini sürekli şu an ihtiyacı karşılamayan bir aralık yok sony için...
Bir de manuel lensten korkmayın arkadaşlar derim hele o kadar kolay ki kullanmak yardımlarla en son 250 Tl ye neredeyse hiç kullanılmamış rokkor x 50 1.4 aldım hem de adaptörü de üstünde...mucize benim için...odak kaçırman imkansız kirpiğini bile işaretliyor makine zaten deneysel bakarsınız olaya ama bir bakmışsın manuel lensle çıkmışsın sokağa o derece....
Son kararım mc11 dursun kenarda ihtiyaca göre ama bir daha o deneyimleri yaşamak istemem çok küfrettim metabones le...2 ay dayanabildim...Saygılar...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.