Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
87
Cevap
1194
Tıklama
10
Öne Çıkarma
Cevap: Son günlerdeki artan Ankara trafiği hakkında (5. sayfa)

B bluerdem
7 yıl (4671 mesaj)
cuma ve cumartesi günleri Ankara'da bir İstanbullu olarak araç kullandım, dönerken İstanbul'un şoförlerine de trafiğine de dua ettim :)))
M mr.big
7 yıl (8157 mesaj)
Geçen gün Anadolu bulvarında hızımız 90dan 40 A düştü aniden. Bir baktım battı ciktinin altında bi araba 20 ile gidiyor, sürücüsünün elinde telefon, millet kornaya basıyor ama adam telefon ile bütünleşmiş hiç duymuyor, paralize olmuş. bildiğin "sığır". hemen ileride benzinlikten çıkanlar yola bakmadan çıkıyor, İstanbul yoluna bağlantıda en sol şeritte 100 le giderken kuyruğun en önüne ani fren yaparak giriyorlar. yolun çok kısa bir bölümünde bir dolu vaka! Bir daha dedim, yine diyorum. Ankara trafiğinin temel sorunu şoförler, dolayısı ile insanıdır.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Huseyin-ZST

D dreameren
7 yıl (7088 mesaj)
Ankara'da son günlerde artmış, hadi yine iyisiniz ama İstanbul'da ben kendimi bildim bileli trafik var.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


M murat8361
7 yıl (2689 mesaj)
Suriyelilerdendir..bir çok parası olan suriyeli ankarada yaşıyor.


Birde istanbul ankara trafiğini iyi bilirim .ankarada insanlar öyle rahat gidiyor ki sağ sol ayrımı diye birşey yok herkez kafasına göre ..yavaş giden soldan hızlı giden sağdan .:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat8361 -- 20 Ekim 2015; 11:33:35 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T tigger_agc
7 yıl (1782 mesaj)
Bazı cevaplar gerçekten çok komik. Özellikle eşe araba alınırsa böyle olur gibi. Kadınlarından bizler kadar hakları var araba kullanamaya da diğer konularda da. Neyse konu cinsiyet ayrımcılığına kaymasın. Konu araba satılması mevzusundan ziyade bu yoğunluğu ve nüfus artışına çare olacak yollar yapılmaması, alt yapı düzensizlikleri ve çarpık kentlşme. Zaten yetersiz olan yollar yağmur yağdığı zaman biliyorsunuz göle dönüyor (hatta neredeyse dalgıç çağıracak hale geliyor birçok yer). Trafik iyice artıyor. Ankara 3 ana yol var. Eskişehir, Konya-Samsun, İstanbul. Bu yollar ve yakın çevresine sürekli olarak büyük yerleşim yerleri kuruluyor ama ne yazık ki bu yollara alternatif yol yapılmıyor. Özellikle bu konuda en sıkıntılı yer Eskişehir yolu. Yaşamkent gelişmesi, çayolunun iyice kalabalık olması ve son yıllarda da Bağlıcanın gelişmesi bu yolu iyice felç etti. Çünkü alternatif bir yol mevcut değil. Bu yönlere gidecekseniz mecbur Eskişehir yolundan gideceksiniz. Halen de bu yol etrafında büyük yapılaşmalar son sürat devam ediyor.

Şehir merkezi konusuna hiç girmiyorum hepten rezalet ötesi. Birlik mahallesinden saat 8 de yola çıkıyorum. Yenimahalleye gelene kadar saat 9:15 oluyor. Sokaklar ve caddeler dar. Otopark sorunu olduğu için herkes arabalarını sokağa koyuyor zaten dar olan yollar iyice daralıyor. Trafiği rahatlamak adına bir çok yol tek yön. Bu yüzden baya bir dolaşmanız gerekebiliyor. Bu da çarpık kentleşme problemi tamamen. Zamanında planlama yapılmadan yapılaşma olmasının sonucu. Şu an isteniz de merkezdeki yolları rahatlatamazsınız. Çünkü plansızlıktan dolayı yol yapacak alan kalmadı.

Bütün bunlara Ankara şoförlerinin saygısız ve bencil sürüşleri de eklenince olay iyice kaosa dönüyor. Hersabah kavga etmeden başıma bela gelmeden işe ulaşabilmek için dua eder hale geldim.

Her arabada bir kişi muhabbeti de yıllardır yapılıyor. Ama maalesef bunun da çaresi yok. Özellikle merkezi yerlerde oturanlar (yani site harici 4-5 katlı binalarda oturanlar) bir çoğu sabah bir birini görünce bile günaydın dememek için kafasını çeviriyor. Sabah karşılaştığım insana günaydın demek isterken kafasını çevirip hızla uzaklaşmaya çalışması inanın insanın moralini bozuyor. 20 yaşımdan beri 4 ayrı apartmanda oturdum hemen hemen hepsinde durum böyleydi. Dolayısıyla daha günaydın diyemediğiniz insanı kimse arabasına alıp da işe gitmez. Maalesef eski komşuluk ilişkisi diye birşey kalmamış artık. Bir ihtimal site v.b. yerlerde bu dediğiniz uygulanabilir. Hem araç sayısıda fazla dönüşümlü olarak bu gerçekleştirilebilir. Ama şehir içinde kimsenin uygulayabileceğini sanmıyorum. Bunun tek çözümü toplu taşımanın özellikle de yeraltından kesinlikle artması gerekiyor. İnanın metro ile işe gitme şansım olsa her sabah 1.5 saat stres çekeceğime en fazla 45 dakika da kitap okuyarak işime gitmeyi tercih ederim.
Z zotacing
7 yıl (22770 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: fatal_hand

quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

zamanında odtü nün oradaki yol olmamalı diyenler şimdi ne düşünüyor acaba ?


O yolun en ufak bir artısı olmadı Ankara trafiğine. Her şey ortada, 5 sene önce Cuma akşam iş çıkış Ankara trafiği nasılsa, şuan da aynı, üstüne o yol yük yaptı yoğun saatlerde, orası da tıkanıyor. :alnınaşaplakatmalıgülücük:

Biraz mantıklı olun lütfen ya. 5 yıl öncenin araç sayısıyla şimdiki bir mi? Orası da dolu oluyor trafik saatlerinde ama bir de olmadığını düşünün. O yoldaki araçların hepsi yine aynı yollarda olacaktı. En ufak katkısı nasıl olmuyor acaba anlatın biraz, rica ediyorum.

Kendi fikrimi de söylemek istiyorum. O sulama ve temizleme araçları saat 6 da 7de konya yolunda, eskişehir yolunda işlerini yapıyorlar. 4 şeritlik yol 3'e iniyor. Bu araçlar nedeniyle kaç tane kaza oldu merak ediyorum. Baş aşağı sol şeritte 80-90 gidiyorsunuz virajı dönünce bir bakıyorsunuz önünüzde yine sol şeritte 10 ile giden bu araç.

Araba sayısı ile bir alaka yok. Ankara'da araba her zaman fazladır nüfusa göre.

Mevlana Bulvarı, Siteler'den hatta ne Siteler'i, Ankara sınırı Kırıkkale yolundan, Kepekli yokuşuna kadar neredeyse 50 km trafik ışığı olmayan dümdüz bir yol. Buna rağmen bu yol tıkanıyorsa, yol yapmak çözüm değildir. Çünkü yol yaparken, giriş çıkışlar ve köprüler hesaplanmalı, ancak bizde parası ve parti ilişkileri iyi olan müteaahitler bu işi alıp kafasına göre yapıyor.

Akköprü köprüsü tam bir faciadır Dünya'da örneği yoktur.

Gazi Hastanesi önü faciadır ve örneği yoktur. 4-5 şeritlik yol hastane önünde tek şeride kadar düşüyor, oraya dolmuş koyma, hastane girişine ana yol üstüne koyma değil mi? Kimin umrunda?

Ankamall önü ve Emniyet önü facia.

Taurus önü facia.

Kısaca bilinçsiz yol ve kavşak yapmak çözüm değildir.

Kaldı ki çiftliğe yapılan yol sadece şerit genişletti ve saçma tren bekleme olayı bitti. Onun dışında yine Batıkent dönüşü felç oluyor, çünkü cepler ve dönüşler mühendislik faciası.

Avrupa'da ana yoldan çıkış önce, giriş sonradır, bizde ise çıkış sonra giriş önce olunca tüm yollar kilitleniyor.

Çünkü yol yapmayı sadece asfalt dökmekten ibaret sanıyoruz.
D doubledalak Konu Sahibi
7 yıl (758 mesaj)
Biraz düzelir gibi oldu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P Pi
7 yıl (16523 mesaj)
Istanbul trafigi azaldi diye bir konu vardi. Demek ki ankaraya gitmis butun araclar< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.