Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Son dönemlerin yarış oyunları hakkında yazım

M Micold Konu Sahibi
geçen yıl (141 mesaj)
Selamlar.

Bazen boş vaktim olduğunda oynadığım oyunlarla ilgili düşüncelerimi yazarak, ufak tefek blogumda paylaşıyorum. Kişisel olarak sosyal medya kullanmadığım ve çevremde ilgili insanlar olmadığı için pek gösteremiyorum.

Yazılar artık pek ilgi çekici değil ama bol bol görsel ekledim ve olabildiğince kısa tutmaya çalıştım. Her türlü yoruma açığım.

https://gthorse.blogspot.com/2021/01/grid-crew-forza.html
G goodorevil
geçen yıl (15389 mesaj)
Underground 2 gibisi bir daha gelmez. Bunu duygusal bir bağ kurarak söylemiyorum, bugün bile oynadığımda evet grafikleri geride kalmış, araç modellemeleri iyi değil (Aslında 2005'teki MW'ın araç modellemeleri bugün bile geçerliliğini koruyor bence ama UG 2'den MW'a geçerken eski modellemeleri tamamen çöpe atıp yeni bir teknikle modelleme yaptılar) ama sürüş hissiyatının doğallığı, fiziklerin doğal hissettirmesi kesinlikle muhteşem. Bu kadar doğrudan ve müdahalesiz bir sürüş hissini hiç bir oyunda alamadım desem yeridir. NFS'nin çökmesinin sebebi bana göre fizikleri oldu hep. 2005'teki Most Wanted ile bozulmaya başlayan fizikler 2007'de Pro Streette iyice bozuldu. Kontrollerdeki gecikme NFS'nin katili olmuş olabilir. Dün Shift 2 indirdim mesela, ister klavye ile ister G27 ile araca hakim olmak mümkün değil çünkü araç direksiyon girdilerine böyle yarım saniyeden az da olsa gecikmeli tepki veriyor. İnternetten araştırdım ve o sorunu çözdüm, araç şimdi -hala mükemmel olmasa da- daha çabuk cevap veriyor ve oyunun tadını çıkarmaya başladım resmen. Baştan neden böyle yapmazsınız ki?
Fırsatım olunca uzun uzun cevap yazacağım buraya.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

B batuhan06x
geçen yıl (123 mesaj)
ug2 mw ve carbon hepsini oynayıp bitirdim zamanında. ug2 hep favorim oldu hatta mwyi hiç sevemedim çoğunluğun aksine..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @goodorevil

C Chiehsheshuai
geçen yıl (323 mesaj)
Şu Need for Speed Most Wanted 2012’yi bi ben mi sevdim arkadaş. Şehir ambiansı olsun, sürüş tarzı olsun çok severek oynamıştım. Hikaye yok diye eleştirenler olmuştu. Gerçi ben kendi hikayemi kendim yazarım modunda oynamıştım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

B batuhan06x
geçen yıl (123 mesaj)
araçlar güzeldi o oyunda fizikleri de iyiydi. ama içi çok boştu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Chiehsheshuai

C Chiehsheshuai
geçen yıl (323 mesaj)
Farklı bir tarzı vardı. Butterflies and Hurricanes çalarken şehri darma duman etmek… ne güzeldi o yıllar..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @batuhan06x

B batuhan06x
geçen yıl (123 mesaj)
kesinlikle.. yeniden yükleyesim geldi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Chiehsheshuai

C Chiehsheshuai
geçen yıl (323 mesaj)
Hocam bu konu açılmadan 1-2 gün önce AppStore’dan almıştım, şimdi iyi hatırlattın benimde PC’de oynayasım geldi şu an.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @batuhan06x

G goodorevil
11 ay (15389 mesaj)
Şuna bir güncelleme yazayım; Shift 2'nin tadını falan alamadım. Direksiyon girdileri yarım saniye kadar geç ve çok sert geliyor. Bu yüzden hiç bir şekilde araca hakim olmak mümkün değil. Yazık etmişler güzelim oyuna. GRID yükleyince fark ettim olması gerekenin ne olduğunu.
Bu mesajda bahsedilenler: @goodorevil

B Bob Seger
11 ay (1690 mesaj)
Forza horizon 3 de gayet iyi oyundu begenilmemesine sasırdım. Pc tarafı sorunlu oldugu icin oyundan sogutmus olabilir.

Grid ve pist yarislari iceren türevlerinin forza motorsport serisi ile kıyaslanması daha saglıklı olurdu.

Crew, nfs, horizon kendi iclerinde kıyas edilebilir.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T TheCapedCrusader
11 ay (8064 mesaj)
Son dönem yarış oyunlarıyla ilgili özellikle Forza Horizon'da oyunda elde etme hissiyatının sıfır olması. Evet 700'e yakın araç var, her biri farklı deneyimleniyor ama oyun sürekli oyuncuya para ve araba yağdırıyor.

NFS Most Wanted'ı insanlar oyunun sonunda aldıkları M3 sayesinde seviyorlardı veya Underground 2'de stock civic ile oyun boyunca ilerleyip oyunun sonlarına doğru o arabanın nasıl bir şeye dönüştüğünü görebilmek için devamlılık oluyordu ancak güncel yarış oyunlarına bu maalesef yok. En son çıkan NFS Heat'de de bu sıkıntı var gerçi o oyunda çok fazla araç çeşitliliği yoktu. Crew'da tam anlamıyla bir amaç yok zaten.

Yarış oyunları artık o progression hissiyatını yaratamıyor. En son yaratan NFS oyunu Hot Pursuit'di 2010 yılında çıkan ve remastered halinin oynanmasının sebebi de bu. Oyuna yavaş araçlarla başlayıp son yarışlara doğru hyper araçlara geçiş yapma durumu oyuncuyu tatmin edebiliyordu.

Ayrıca yine son dönem yarış oyunlarında anormal bir şekilde eğlence kısmından çok fazla ödün veriliyor, her yarış oyunu simülasyona yakın olmak zorunda değil, kullanılan araçtan keyif almak için milyon tane ayar yapılmaması gerektiğine inanıyorum çünkü arabadan anlayan var anlamayan var.
B babayı izle
11 ay (264 mesaj)
Ben de bayağı oynadım o oyunu da hocam ciddi boştu. Yapacak hiçbir şey bulamıyorsun bir ileri bir geri. Yolları öyle ezberlemiştim ki haritaya bakmıyordum.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Chiehsheshuai
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.