Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
19
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Son dakika: 3 GSM operatöründen flaş 'mesaj' kararı! Ücretsiz olacak

C Cem300 Konu Sahibi
2 ay (5420 mesaj)
Gelen son dakika haberine göre; Türkiye’nin teknoloji öncüleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone yerli mesajlaşma ve sosyal medya uygulamaları için dev bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda Türk Telekom müşterileri Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’i, Turkcell kullanıcıları ise Türk Telekom’un yeni nesil sosyal medya platformu Yaay’ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanacak. Her iki uygulama aynı zamanda diğer uygulamalarla birlikte Vodafone’un İletişim Pass paketinde ücretsiz sunulacak.


Üç şirketten yapılan ortak açıklamaya göre, iş birliği kapsamında Türk Telekom müşterileri BiP'i, Turkcell kullanıcıları ise Türk Telekom'un yeni nesil sosyal medya platformu Yaay'ı internet kotalarından harcama yapmadan kullanabilecek.
BiP ve Yaay, diğer uygulamalarla birlikte Vodafone'un İletişim Pass paketinde ücretsiz sunulacak. Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye için tarihi bir anlaşmaya imza attıklarını belirterek, Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli uygulamaları vatandaşların artık gönül rahatlığıyla kullanabileceğini vurguladı.

Bu sayede Türkiye'nin verilerinin ülke içerisinde güvenle kalacağının altını çizen Erkan, yerli mesajlaşma uygulamalarının tercih edilmesine destek sunacak anlaşmanın gelecek dönemde bu konuda yapılacak yeni iş birliklerinin de önünü açacağını bildirdi.
Erkan, "Ülke insanımız adına yapılan bu iş birliğimizin Türkiye'ye hayırlı olmasını diliyor, Türk Telekom ve Vodafone Türkiye yöneticileri başta olmak üzere emeği geçen tüm çalışanlara teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.
"Türkiye'nin dijitalleşme vizyonuna katkımızı, yenilikçi dijital platformlar sunarak pekiştiriyoruz"
Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Ümit Önal da Türkiye'deki yerli uygulamaların öneminin son dönemde bir kez daha anlaşıldığını belirterek, bu süreçte yerli uygulamaları tercih eden tüm kullanıcılara duydukları güven ve destekleri dolayısıyla teşekkür etti.
Bugün gerçekleştirilen iş birliğinin, tüm kullanıcıların bu sosyal medya ve mesajlaşma platformlarını deneyimlemesine önemli ölçüde destek sağlayacağını ifade eden Önal, şunları kaydetti:
"Türkiye'nin üç büyük şirketi, güzel bir dayanışma örneği sergiledi. Hepimiz Türkiye'nin dijitalleşme vizyonuna katkımızı, yenilikçi dijital platformlar sunarak pekiştiriyoruz. Birlikte attığımız bu adım, çalışmalarımızı daha da değerli kılıyor. Önümüzdeki dönemde de benzer iş birliklerinin artmasını temenni ediyorum. Turkcell ve Vodafone yöneticilerini ve bu süreçte katkısı bulunan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum."

"Türkiye'nin yerli gücünü destekliyoruz"
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Engin Aksoy ise, sektörde yerli alternatif platformların çeşitlendirilmesi yönünde yapılan çalışmaları desteklediklerini, müşterilerine sınırsız internet deneyimi yaşatmak amacıyla 4 yıl önce kullanıma sundukları Vodafone Pass paketlerini ihtiyaç ve talepler doğrultusunda güncellediklerini belirtti.
Müşterilerinin mesajlaşma, sosyal medya ve video izleme gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdikleri bu paketlerden Vodafone İletişim Pass paketini yeni uygulamalarla zenginleştirdiklerini ifade eden Aksoy, şu değerlendirmelerde bulundu:
"İletişim Pass kapsamında sunduğumuz mevcut uygulamalara yerel mesajlaşma ve iletişim uygulamalarını da dahil etme kararı aldık. Tarifesi içinde İletişim Pass paketi olan tüm müşterilerimiz şubat itibarıyla yerli mesajlaşma uygulamalarını diğer uygulamalarla birlikte süresiz ve ücretsiz kullanırken, tüm Vodafone müşterilerimize ise bu uygulamaları 1 ay boyunca ücretsiz sunacağız. Vodafone olarak, üç operatörün beraber geliştireceği, uluslararası seviyede rekabet edebilecek sektörel ve yerli platformlara yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz."

https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-3-gsm-operatorunden-flas-mesaj-karari-6406674Sahi, EBA için ne yaptı bu operatörler?
Yoruma Git
rempuh - 2 ay +12
Biplenmek iiçin bip kullanın
Yoruma Git
Cem - 2 ay +10
Ayrı ayrı mesajlaşma programları yapmak yerine 3 operatörde birleşip tek bir mesajlaşma uygulaması yaparlar ise o zaman iş yapar herkes kullanır
Yoruma Git
Technotronic - 2 ay +5

E Elsa
2 ay (9446 mesaj)
Büyük dosya aktarimlarini bu uygulamalardan yaparım artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

N nuksws_99
2 ay (782 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Büyük dosya aktarimlarini bu uygulamalardan yaparım artık
tum izinleri istiyor hocam
B buradan bir taytlı geçti
2 ay (252 mesaj)
Üste para da verseniz kulanmam.
Saygılar bip bip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C Cem
2 ay (6837 mesaj)
Biplenmek iiçin bip kullanın
G Guest-400988AF7
2 ay (546 mesaj)
Bir şey ücretsizse ürün sizsiniz yazısını bu forumda 55 kez okudum şimdi bende 56. Kez yazayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


. .Eray.
2 ay (366 mesaj)
operatörler yeni pazarlar arıyor demekki alamadıkları bilgileride bu yolla toplayıp satışş
C CeyKalDa
2 ay (4005 mesaj)
düneyn mesai çıkışı arkidişlere banyo tavanından akan suyun videosunu izletirken birisi tavandaki plastik kablamayı kastederek
abi dikkatli ol genelde o kablamayı gizli kamera yerleştirmek için kullanırlar dedi
ben de izlesinler ne var ki deyince herkes kahkaha attı
T Technotronic
2 ay (8188 mesaj)
Ayrı ayrı mesajlaşma programları yapmak yerine 3 operatörde birleşip tek bir mesajlaşma uygulaması yaparlar ise o zaman iş yapar herkes kullanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D dekareme
2 ay (1034 mesaj)
İktidarın himayesindeki ve iktidara uzak olan medyaya da sırf bu yüzden reklam vermeyen, yeni nesil Turkcell'e kim nasıl güvenecek merak ediyorum
S sissil
2 ay (7174 mesaj)
Bu ay 72mb WhatsApp kullanmışım işim olmaz bedava biple.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E ensatech
2 ay (293 mesaj)
Bip sağolsun 850 li boş numaralar boş bırakmıyor vanced bip mi yapsak 🙄
R rempuh
2 ay (38 mesaj)
Sahi, EBA için ne yaptı bu operatörler?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G Guest-0145B01C9
2 ay (319 mesaj)
Bunlar bedava diyorsa bir bit yeniği vardır. Değil kullanmak , Cihazzınıza bile kurmayın arka planda dinleme yapar. sizi fişler.
W wehrmacht
2 ay (5758 mesaj)
Alakasız belediye başkanlarına bile 30.000 avro maaşlar dağıtacağına düzgün hizmet versinler başka ihsan istemez...
G gentleman_
2 ay (3670 mesaj)
EBA için göstermelik iş yapan operatörler yine göstermelik iş yapıyor bence.
O Oğuzhaan
2 ay (1511 mesaj)
Bu eba işinde benim aklıma bir şey takıldı. Şimdi bizim ailede hiç ilkokul lise çağında insan yok. Ancak herkesin telefonuna 8gb eba için internet geldi aylarca. Şimdi bu bizim asla kullanmadığımız 8gb internet bizim gibi kaç aileye de verildi? Bu 8gb internetin faturasını kim ödüyor? Eğer devlet ödüyorsa bu terslikde bir iş yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @rempuh

J Jeopol
2 ay (7988 mesaj)
Bipi kullanmak için üstüne para veriyorsunuz(internet, mesaj, konuşma hakkı, Google play kredisi vs,) ama yine de kullanmam. Boşuna kasmasınlar. WhatsApp en azından Facebook ile paylaşacak. Bip önüne gelene dağıtacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R rempuh
2 ay (38 mesaj)
Hocam işte kendi ağzınızla söylemişsiniz. Göz boyama her şey
Bu mesajda bahsedilenler: @Oğuzhaan