Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
SolidWorks'de kullanılmak üzere 20000₺ altı laptop önerisi

Ş şiraci Konu Sahibi
3 ay (7 mesaj)
Merhaba bir tanıdığım bilgisayardan hiç anlamadığı için benden başlıkta belirtildiği gibi 20000₺ özellikle solidworks'da kullanılmak üzere laptop bakmamı istedi. 1650ti ekran kartlı masaüstünde projeyi sağa sola çevirince çok hantal kalıyor anlık tepkimesi yetersiz kaldığını söyledi. Bu Quadro ekran kartı içeren laptop tercih etmek lazım diye biliyorum ama. Rtx 2000 serisi örneğin 2050, 2060, 2070... keza 3000 seriside aynı şablonda gidiyor. Ama quadro serisinde hakkında gerek aynı mimarinin ürünleri gerek sonraki mimarinin ürünleri nasıl bir şablon izliyor onu bilmiyorum. Benchmark testleri için Cinebench gibi yazılımla ya da oyun testleri doğru bir sonuç vermez kanımca solidde ne kadar performans alırım bunu neye bakarak anlayacağım bilmediğim için danışayım dedim. Mevcut bütçeyi geçmeyecek laptop önerirken quadro ekran kartlarının kendi içerisindeki performans farkı model ilişkisini de anlatan çıkarsa sevinirim öğrenmiş olurum. Quadro serisi için p520, t500 p2000 quadro rtx3000 gibi değişik değişik seriler gördüm neye göre sıralanıyor anlamadım da. Yardımcı olarak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ekleme:
< Resime gitmek için tıklayın >
Kendisiyle görüştüm örnek bir proje resmi gönderdi resimdeki sürenin kısalmasını istiyormuş. Birde proje kompleks hale geldikçe program yavaşlamaya tepki vermemeye falan başlıyormuş sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şiraci -- 5 Kasım 2021; 0:33:25 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.