Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Sokak hayvanlarını öldürmek isteyen bir şahıs ve Beylikdüzü belediyesi ?

E ekostros Konu Sahibi
5 ay (10259 mesaj)
Herkese selam. Beylikdüzü'nde bir sitede yaklaşık 1.5 senedir yaşayan, site sakinlerinin baktığı bir köpeğimiz vardı. Geçtiğimiz günlerde site sakinlerinden biri "havlıyor" gerekçesi ile köpeği Beylikdüzü barınağına şikayet ediyor, 20 blok 2000'e yakın daire 4000 kişinin yaşadığı sitede 1 kişinin şikayeti ile beylikdüzü belediyesi barınağı köpeği alıp götürüyor. Durumdan haberdar olan site sakinleri olarak karşı çıkıyoruz 1 hafta sonra köpek geri geliyor ve aynı günün akşamında yine aynı kişi köpeğin geri geldiğini görüyor ve sitede yaşayan diğer tüm köpekler dahil olmak üzere hepsini öldüreceğini söylüyor ve barınağı tekrar arıyor. Barınak yetkililerine de "bu köpeği almassanız hepsini öldüreceğim" diyor ve ertesi gün yine gelip köpeği alıp götürüyorlar. Bizzat belediye yetkililerine "köpekleri öldüreceğim" demesi ve belediyenin bu tehdide sessiz kalarak köpeği gelip götürmesi ne kadar normal bilemiyorum. Canım çok sıkkın yasal olarak ne yapılabilir ? Sonuç alınabilir mi ? Hayvan hakları yasasını başından sonuna okudum fakat sokak hayvanlarına kasten zarar verme veya öldürme gibi suçlardan hala ufak para cezaları kesilmesi dışında bişey olduğu yok. 1 kişi belediyeyi tehdit ediyor, belediye bişey yapmıyor, belediye hakkında suç duyurusunda bulunsak sonuç alınabilir mi emin değilim çaresiz bir şekilde kaldık 1 tane cani ve belediye el ele hayvanın yaşam hakkına son verdiler




S Sucre Maricruz
4 ay (254 mesaj)
Hiçbir şey yapamazsınız,şayet belediye tehdit edildiyse belediyenin avukatlarının bu konuyla ilgileniyor olması gerekirdi.Toplu yaşam alanlarında yüksek ses veya çevreye rahatsızlık verme gibi suçlar ile toplum sağlığını tehlikeye atan insan/hayvan farketmeksizin rehabilite edilir,gerekliliğinde cezalandırılır.Burada belediyenin bu köpeği alıp götürmesi suç teşkil etmez.



DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.