Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
257
Cevap
0
Tıklama
567
Öne Çıkarma
Cevap: Şok marketleri bisiklet ile teslimat siparişi (6. sayfa)

T tequila10
5 ay (53 mesaj)
asgari ücrete yaz kış bununla çalışmak yazıklar olsun şok kime ait biliyorsunuz zihniyetlerini sildiklerim


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O oyuncu11790
5 ay (5278 mesaj)
Pandemi döneminde daha beter bir uygulamaları vardı, bulunduğum sitede birisi sipariş vermişti, alışveriş arabasıyla kızın birisi marketten sitemize getirmişti siparişi...

Böyle saçma uygulama olur mu ya ? Alışveriş arabası marketin içinde bile sıkıntılı giden bir alet, onunla sokakta sipariş teslim ediyorlardı.

Arkadaşlar, evet bu durumlara tepki veriyoruz fakat genel olarak ülkemizin çalışma şartları sıkıntılı, minimum gelir maksimum fayda üzerine kurulu düzenimiz var, evet dünyada da böyle ama bizde şikayet denetimde ayrı sıkıntı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S souledge
5 ay (654 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

ŞOK'dan almaya devam edeceğim açıkcası beni pek ilgilendirmiyor
İnşallah sende yaşarsın,kışın soğukta o bisikletle yük taşımayı...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Z zahidow
5 ay (1495 mesaj)
Harbiden Şok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


T themelinalist
5 ay (132 mesaj)
Yukarıda yazmış "beni ilgilendirmez" diyen süzmeyi es geçerek yazmak istiyorum.

Kimi şubelerde bisiklet dahi yok, bu fikri bulan, öneren, onaylayan, itiraz etmeyen her yönetici insanlıktan nasibini almamış, yaşamak için öldürün esiri olmuş kişilerdir. Bir keresinde buna şahit olduktan sonra, mümkün olduğunca şoktan alışveriş yapmamaya çalışıyorum. Alırsam bir crown kola o kadar, o da çok nadir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themelinalist -- 22 Kasım 2020; 17:46:26 >


- -dead
5 ay (5986 mesaj)
beter ol şok, rezalet market
E eroll
5 ay (246 mesaj)
Bu insanların sendikası filan yok mu acaba bu eziyete nasıl müsaade ederler..?Yani pandemi var diye valla neredeyse arkasına adamcağızın küfe takacaklar neredeyse..
A Arseyus
5 ay (256 mesaj)
Firma zarar etmediği halde eğer bilerek böyle bir yöntemi seçmiş ise bırakın dilediği gibi hareket etsin demek ki kendi prestijine yakışan bu.
A Akordiyon
5 ay (660 mesaj)

N Nevfel
5 ay (2047 mesaj)
Elle taşıyorlardı, hiç değilse bisiklet vererek biraz insafa gelmişler.

Bisikletin de bir zararı yok. Spor yapmış olurlar işte. Avrupada o kadar bisiklet kullanılıyor adamlar fakir mi eziliyor mu? Ceolar işe bisikletle gidiyor sağlık için avrupada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


İ İdealMühendis
5 ay (965 mesaj)
Zamanında onu da yaptılar. Dik bir yokuşun başında evim. Hastayım diye şok onlinedan sipariş verdim. İki kıza vermişler kar kış vakti koca poşetleri yürüyerek çıkarmışlar. İnsanlık dışı bu ?okun yaptıkları. Adı gibi şok etti beni maalesef uygulamaları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Whippoorwill

N nuksws_99
5 ay (813 mesaj)
şok migros'un mu? Hiçbir zaman böyle bir şey olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuksws_99 -- 22 Kasım 2020; 19:20:7 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @sco84

C Colr
5 ay (151 mesaj)
o durum tam tersi hocam, 3 markette de çalışan arkadaşlarım var, özellikle şok markette çalışanlar canlarından bezmiş durumdalar, (yan binanın altında şok market var, akşamları eve gelirken ufak tefek alışerişlerimi hergün oradan yaparım, market açıldığından beri hemen hemen hergün gidiyorum, yaklaşık 3 ayda bi çalışanlar değişiyor, sorduğumda bi kısmı başka mağazaya gitmiş, bir kısmı işten ayrılmış/çıkartılmış olduğunu öğreniyorum) a101 gene şok markete oranla daha insancıl şartlarda çalışıyorlar.
Bu mesajda bahsedilenler: @interwap

N nike35
5 ay (725 mesaj)
Bugün şok market çalışanı kadın, alışveriş arabasına doldurulmuş siparişleri iterek götürüyordu yoldan. Çok üzüldüm. Arabayla teslimat yapmayan firmalardan bu tür siparisler vermem. Vicdanım sızlıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


W Whippoorwill
5 ay (16838 mesaj)
Ne denir bilmiyorum. Yazık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @İdealMühendis

O oguztatli
5 ay (41 mesaj)
Bence şok marketten bir şey alınmamalı. Ben 1 yildir alternatifleri tercih ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


T TulparHAN
5 ay (6376 mesaj)
Şok Nisan da getirmeye başladı ve kar kış da şimdiye kadar hiç olmadı.
siz hangi şehirdesiniz nasıl kar kış olabilir ?
Bu mesajda bahsedilenler: @İdealMühendis

A archeuscaine
5 ay (407 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Şok market çalışanlarının zorla çalıştırıldığına yönelik kanıtınız varsa koyun ortaya hepimiz görelim. Bu çok ciddi bir iddia.
Ben iş ilanlarına başvuran işe girebilmek için sırada bekleyen binlerce insan görüyorum. Birileri orda çalışmak için kuyrukta bekliyorsa gayet keyif aldıklarını düşünebilirim.

Alıntıları Göster
hocam kusura bakmada boş konuşuyorsun adam seni kasiyer reyon görevlisi olarak işe almış markette çalışman lazım normalde diğer firmalar trendyolGO gibi getir gibi banabi gibi uygulamalar üzerinden sipariş göndertirken sen personelinin eline verip poşeti götür falanca adrese diyorsun yaşam koşullarından dolayı personelin korktuğu ve buna isyan edemediği için yaptığı bu şey angaryaya girer yasal olarak kanunen suçtur ha korkudan bunu yapmayı göze alan personel şirketi davada etmez oda ayrı konu ama senin gibi düşünen birisi yapıyor bunu ben yukarda yazdığım postta bu firmanın nasıl personelinin etini kemiğini sömürdüğü yazdım 7 yıl çalışmış birisi olarak ama senin gibi düşünen insanlar yönetiyor o firmayı.

Sen bir firmaya mühendis olarak işe başlasan genel müdür gelip tamam maaşın aynı ünvanında mühendis ama bundan sonra çay ocağında görevlisin şurdan 2 demli çay kap gel dese söversin ama bu çocuklar nedense kasiyer olarak işe girdikleri firmada angarya iş olarak bide dine imana sığmayan bir eziyet şeklinde ellerinde paketlerle sokaklarda gezerek kuryelik yapıyorlar bu ne dine ne imana ne insanlığa sığar böyle bir şey yok.

Bu arada malum internet kullanıcısının çoğu büyük şehirlerden veya merkezi yerlerden birde bunun doğusu güneydoğusu var şuan erzurumda 0 derece sıcaklık vardır sen evinde otururken senin çocuğun akşama kadar işi olmadığı halde buz gibi havada sırf asgari ücret alacak diye sokak sokak gezse hoşuna gidermi ?

Benim şuan çalıştığım firmada kurye teslimatı yapan bir firma bende başka market sitelerinden sipariş veriyorum ve bu arkadaşlar hep arabayla teslimat yapıyorlar ve ben eve gelen arkadaşlara herzaman bahşişte veririm çünkü o adam kapı kapı akşama kadar geziyor biraz insani düşünün olayları şuan ortam kötü diye bugün bu şekilde insan dışı uygulamalara eyvallah çekerseniz yarın öbürgün bunu da bulamazsınız benden söylemesi


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F falre
5 ay (123 mesaj)
Ben bisikleti nasıl boş bırakiyorlar çalmiyorlar mi diye düşündüm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D deepfear7
5 ay (832 mesaj)
Ben telefonda şok uygulamasına 1 puan verdim, en kapitalist şirketlerden biri