Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Snapchat uygulaması iOS gizlilik değişimlerinden çok etkilendi

E ekrem71 Konu Sahibi
geçen ay (28865 mesaj)

Snapchat ne kadar kazandı?Apple’ın iOS 14 ile birlikte kullanıcı verilerinin reklamlar için anonim bir şekilde kullanılması ve verilerin kullanımı için kullanıcıya ayrıntılı onay bilgilendirmelerinin yapılması büyük ses getirmişti. Kullanıcıya daha fazla farkındalık katan iOS 14 bununla birlikte firmaları olumsuz etkiliyor. Snapchat gelirleri etkilendiSnapchat tarafından yapılan açıklamaya göre iOS 14 ile gelen gizlilik sözleşmelerinin değişmesi şirketi olumsuz etkiledi. Reklamların kullanıcı takibini yeterince yapamaması reklam verenlerin analizlerini tam olarak yönetememesine neden oldu. Bu da reklam gelirlerinde belirgin bir kayıp olarak ortaya çıktı. Ayrıca Bkz.Snapchat kullanıcı sayısını arttırdı, hisseler fırladıYılın üçüncü çeyreğinde 1 milyar dolar gelir barajını ilk kez geride bırakan Snap Inc. bununla birlikte beklentilerin altında kaldı. Üstelik 13 milyon yeni günlük aktif kullanıcı kazanarak 306 milyon kullanıcıya yükselmesine rağmen.Snapchat haricinde Facebook da yeni kullanıcı gizliliği politikasından etkileniyor. Ünlü ağ yatırımcılarına bilgilendirme yaparak gelirlerde beklentilerin altında kalabileceğini dile getirmişti. 

 
Kaynak:https://www.engadget.com/snap-q3-2021-earnings-221924261.html

 Haberi Portalda Gör


G Guest-2CE7A5AE6
geçen ay (88 mesaj)
Yav he he.Iphone 7 kulanıyorum artık Androidden bıktığım için ama bu gizlilik palavralarına hiç inanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2CE7A5AE6 -- 22 Ekim 2021; 19:39:37 >L ladro
geçen ay (387 mesaj)
ios'un kendisi etkilendi mi esas ona bakmak lazım. Snapchat etkilenmiş haber değeri yok.

"ios yazılımı ve kendi programları şirket politikasından etkilendi ve reklam gelirleri azaldı" derseniz haber değeri var.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.