Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir
9
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Skyscanner, ucuz uçak bileti almak için en uygun zamanı açıkladı

K
Kefelon
geçen ay (3794 mesaj)

Havayolu şirketlerini ve seyahat acentalarını gerçek zamanlı olarak tarayarak karşılaştırmalı fiyat sonuçları ortaya çıkaran Skyscanner firması ilginç bir paylaşım yaptı. ABD’de yapılan uçuşlara ait geçtiğimiz senenin verileri kullanılarak ucuza uçak bileti almak için en iyi zamanlar analiz edilmiş.

En uygun ay Ocak


Aya göre alınan ortalamada bilet fiyatlarının en düşük olduğu zaman Ocak ayı olarak gözüküyor. Uçak bileti fiyat ortalaması Ocak’ta 500 dolar seviyesindeyken, en yüksek ortalamaya sahip Haziran’da 600 dolara kadar yükseliyor. Şubat ve Ağustos ise Ocak’tan sonra en ucuz bilet fiyatı ortalamasına sahip aylar olmuş.Firma, uluslararası geziler için 5-6 ay önceden biletinizi almanız gerektiğini ve bu sürenin iç hatlarda 2-3 hafta olarak tutulabileceği gibi konulardan da söz etmiş.


Ayrıca Bkz.Nikon D5300 inceleme

Sabah 5’de bilet alın


Skyscanner, akşam 19:00 ve 22:00 arasında kesinlikle bilet alınmamasını öneriyor. En uygun fiyatlı biletlerin sabah 05:00’da olduğu söyleniyor. Tabii ki bu saatler ABD’ye göre. Ayrıca perşembe ve cuma günleri de bilet satın almak için hatalı zamanlar. Pazar günü alacağınız uçak biletinin uygun fiyatlı olma ihtimali daha yüksek.Kısacası Ocak ayında herhangi bir Pazar günü sabah saat 05:00 ucuz uçak bileti almak için en doğru zaman olarak gözüküyor. Uçak bileti ararken bu verilerin de aklınızda bulunması yararınıza olacaktır.

Z
zeratul87
geçen ay (33 mesaj)
Hangi güne alacağımızada söyleselerdi iyi olurdu.mesela Şubat ayı Çarşamba daha ucuz olur gibi
İ
interwap
geçen ay (3724 mesaj)
Başka kaynaklarda da Salı günü deniyor.
D
DH Misafiri
geçen ay (55292 mesaj)
Dogru degil, en ucuz biletler son dakika biletleridir tabi ki kullanilacak hat tam kapasite calismiyorsa, yani ucak 100% dolmuyorsa, ki ucaklarin buyuk cogunlugu 100% dolulukla ucmaz.
D
DH Misafiri
geçen ay (55292 mesaj)
Açıkladığına göre artık öyle bir uygun zaman olmayacak.
R
Rising_Sun
geçen ay (282 mesaj)
Tabi artık bu haberden sonra diğer aylar daha ucuz oldu :)
G
gambit666
geçen ay (250 mesaj)
portekize ucuız bilet yok
X
Xiaomiseverim
geçen ay (370 mesaj)
Bileti mi sabah 5te almamız gerekiyor yoksa sabah 5e mi bilet almamız gerekiyor? Pazar günü mü pazar gününe mi? Tam anlayamadım
A
atilasat
geçen ay (444 mesaj)
asıl ilginç olan fiyatlar esnek değil. 500 dolar ile 600 dolar arasında.ABD'de böyleyken bizde niye fiyatlar çok esnek acaba?
D
DH Misafiri
geçen ay (55292 mesaj)
Nokia zaten herkes androide grçerken onlar sybian diye tuturduğu için tireni kaçırdılar