Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Skolyoz (Omurga Eğriliği) Nedir? Tedavisi,teşhisi,nedenleri,belirtileri nelerdir? Bende olabilir mi?

P
prognostic
2 hafta (3 mesaj)
Skolyoz aslında halk arasında bilinen kamburlugun asıl adıdır.Tibbi literatürde ana olarak 3 tıp skolyoz bulunsa da Türkiye de en sık rastlanılan ergenlik döneminde görülen skolyozdur.Kizlarda erkeklere göre daha büyük derecelerde olma ve ilerleme olasılığı daha yüksektir.Skolyoz çoğu insanda belli bir dereceye kadar bulunurken , korse veya cerrahi tedavi gerektiren kısım az miktardadır.Bazi omurga kusurları,nörolojik kusurlar,bir bacağın doğuştan daha kısa olması,omurgaya aşırı yük binmesi gibi durumlar skolyoza neden olabilir.Bu konu hakkında bir şüpheniz varsa ortopedi veya fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümlerine başvurabilirsiniz.Konu hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz

https://www.fizyolojiktibbibilgiler.com/2019/05/skolyoz-omurga-egriligi-nedir.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Y
yaasink
geçen hafta (165 mesaj)
Skolyoz kamburluk değildir. Kamburluk dediğin artmış kifozdur, skolyozla alakası yoktur. Tıp öğrencisi olduğunuzu yazmışsınız. İnşallah mesleğe başlayana kadar sağlığın önemini anlar, doğruluğundan emin olmadığınız şeyleri ulu orta paylaşmazsınız.
P
prognostic
geçen hafta (3 mesaj)
Okuyan kişiler tarafından daha iyi anlaşılması için onu yazdım zaten en doğrusu verdiğim linkte yazıyor.Boyle durumlar için direkt yaptığınız yaftalama da hiç hos degil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >