Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Skandal! İkizdere’de direniş sürerken ikinci taş ocağına izin çıktı

F froster2006 Konu Sahibi
geçen ay (4879 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >
İkizdere’de Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taşocağına karşı direniş devam ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü’nün, şirkete yeni bir taşocağı açılması için izin verdiği ortaya çıktı.
Rize’de İşkencedere Vadisi’nde AKP’ye yakınlığı ile bilinen Cengiz İnşaat tarafından yapılmak istenen taşocağına karşı 17 günlük kapanmada da direnişini sürdüren köylüler, “doğa talanı yapıldığı” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İkizdere’de mücadele eden yaşlı kadın ağlayarak isyan etti: Bir yere gitmek istemiyorum

Saray İttifakı’nda İkizdere çatlağı: Seçmeninize ihanet ettiniz

2. TAŞ OCAĞI İZNİ ALINDI
Yöre halkı yaşama alanlarını savunma mücadelesi verirken bakanlığın verdiği ikinci taş ocağı iznini Cumhuriyet’ten Leyla Kılıç’a değerlendiren İkizdereli Jeofizik Mühendisi Mehmet Baş, şunları kaydetti:

“İyidere Lojistik Merkez ve Liman İnşaatı için yapmak istedikleri taşocağı için alanda 3 yıl çalışacaklarını belirtiyorlardı. Madem öyleydi yeni ocak için neden izin aldınız? Yetkililerin hepsi yalan söylüyor. Mücadelesini verdiğimiz ocak için kapasite artışı istemişlerdi, kapasite artışı ÇED sürecine girdiği için Çevre Bakanlığı’ndan döndü. Onlar da yapmak istedikleri 1. taşocağının hemen ilerisinde ve köylere daha yakın bir mevkide 2. taşocağı iznini aldı. Burası da 23 hektarlık bir alan. İki ocağı birbirine bağlayacaklar. Cengiz bu işin müteahhitliğini yapıyor, burayı işaret eden de veren de devlet” dedi.

İkizdere’de aileler ‘çocuklarınızı işten atarız’ diye tehdit ediliyor

Tarkan tek tek İkizderelileri paylaştı: İkizdere sahipsiz değildir

İKİZDERE YALNIZ DEĞİLDİR
Doğal Hayatı Koruma Derneği (DHKD) Genel Başkanı Nuh Mehmet Yakuter, Rize’de taş ocağına karşı mücadele eden köylülere destek verdi. Yakuter, “İkizdere yalnız değildir” dedi.

10 YILDIR YAĞMA VAR
“Son 10 yıldır ülkemizde doğa ve orman alanlarının yağmalandığını görüyoruz” diyen Yakuter, şunları söyledi:

“İkizdere’de köylüsünü canı gönülden kutluyorum. Yanlarında olduğumuz açıklıyorum. İkizdere yalnız değil, sahipsiz değildir. Orman arazilerinin talan edilmesini takip ediyoruz. Müdahil olma şansına sahibiz. Orada işlem yapan şirketi (Cengiz İnşaat’ı) kınıyoruz. Buna izin veren yetkilileri de kınıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’nı da göreve çağırıyoruz.”

CHP’Lİ TANAL İŞ MAKİNESİNİN ÜSTÜNE ÇIKTI
Nöbetteki yurttaşlara destek için 3 gündür İkizdere’de olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, dün çalışmaları; iş makinesinin üzerine çıkarak protesto etti. Tanal, doğayı tahrip edenler hakkında suç duyurusunda bulundu.
https://tele1.com.tr/skandal-ikizderede-direnis-surerken-ikinci-tas-ocagina-izin-cikti-382721/< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Cengiz rizeli, reyiz rizeli, ikizdere yüzde 97 cumhura vermiş oyunu. Bizlik bir durum yok.

Vardır devletin bir bildiği. 2 az, tüm rize cengizimle kalkınacak inşallah.
Yoruma Git
AsiretinMarjinalCocugu - geçen ay +9

V Vacao
geçen ay (352 mesaj)
Sen Rize ikizderesin büyük düşün BÖYÜK . İnşallah 3-4-5 şeklinde sırayla açılır. Ekmek olur aş olur makarna olur ikizdereye.
B BalkanGöçmeniBirBey
geçen ay (990 mesaj)
Reise şükürler olsun ki cengiz böyle yatırımlar yapıyor.
A AsiretinMarjinalCocugu
geçen ay (3043 mesaj)
Cengiz rizeli, reyiz rizeli, ikizdere yüzde 97 cumhura vermiş oyunu. Bizlik bir durum yok.

Vardır devletin bir bildiği. 2 az, tüm rize cengizimle kalkınacak inşallah.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R Romanitas
geçen ay (161 mesaj)
Ohhhhh komple çay tarlalarınıda kesin yol yapın köprü yapın onu istiyorlar zaten< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T tenekekutu
geçen ay (7885 mesaj)
3 'de yaparlar 4'ü de. İkizdere dediğiniz yerin nüfusu kaç ki? İsterseler bir sonraki seçimde hiç oy vermesinler ( imkansız da ). Bir gün adalet herkese lazım olacak, doğru düzgün kimsenin İkizdere'ye gidip eylemlere destek vereceğini düşünmüyorum. Karadeniz insanı çok imaj kaybetti toplumun gözün de hem de çok.
K Koks34
geçen ay (925 mesaj)

T tenekekutu
geçen ay (7885 mesaj)
Baktım 3 takipçisi var. Nereden buldun bunu? İnsan mahalledeki arkadaşlarını geçtim ailesine der bari beni takip edin diye

@Koks34
Bu mesajda bahsedilenler: @Koks34

E EleSuDökenSuat
geçen ay (4252 mesaj)
Rabbım verdikçe veriyor. İnşallah yayla ormanlarına da talan başlar yakın zamanda< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T TIGERSHARK
geçen ay (3223 mesaj)
Umuyorum bu son olmaz ve nükleer santralin atıklarını da Rize ye depolarlar. Rize halkının böyle büyük yatırımlara ihtiyacı var< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D DeidaraSanji
geçen ay (7204 mesaj)
Ooooooh talan edin karadenizi aslanlarım benim içinden geçin karadenizin, ses çıkaran olursa waDan hayınıdır ezin kafasını gitsin böyle kafasına kafasına vurun kırın kemiklerini istemezükçü waDan hayınlerinin.https://www.diken.com.tr/antalyada-oldurulen-dogasever-cift-icin-taksimde-eylem-gelisiguzel-bir-suc-degil/
Beter olun beter, bu insanların kanının yerde kalmasının tek ve en büyük sebebi o köyden %97 oy çıkaran halktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeidaraSanji -- 4 Mayıs 2021; 2:23:5 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.