Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
884
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Sis Farı Montajı

N noplaceforchance Konu Sahibi
10 yıl (819 mesaj)
Arkadaşlar 4X4 aracım için yurt dışından Hella marka 4 adet sis farı getirttim. Bunların montajını yaptırmak istiyorum.
Ancak elektrikli aksesuar montajının önemli bir işlem olduğunu düşünüyorum. Bence bu iş kabloları fara bağlayıp ucunu da aküye tutturmaktan daha önemli bir mesele. Çünkü zaman zaman elektrik aksamından kaynaklanan sorunların araçlarda yangına yol açtığını okuyoruz.
Tanıdığınız, bildiğiniz, güvendiğiniz ve ustaca montaj yapacağına inandığınız kimse var mı? Yardımlarınızı bekliyorum
D dekorasyonankara
10 yıl (1402 mesaj)
aslında herhangi bir elektrikçide yaptırabilirsiniz. umarım biri size usta tavsiye eder. bende size şöyle yardımcı olayım.

aküden yada alternatörden 12v çıkışı olan herhangi bir yerden ana sigortaya bağlantı vardır. ana sigortadan röleye bir bağlantı vardır. röleden dört çıkış verilir ve bu çıkışlar sis farlarına gider. röleden sonra bir sigorta daha bağlanır ve bu sigorta genelde 15A dır. bu sigortadan sis farı balastına bir bağlantı olur. balastta sis farı ampülüne bağlıdır. bu şekilde aradaki sigortalar yangın çıkmasını önlemiş olurlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N noplaceforchance Konu Sahibi
10 yıl (819 mesaj)
Dostum çok teşekkür ederim ama maalesef ben bunları yapacak teknik bilggiye sahip değilim. Bir ustaya ihtiyacım var.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.