Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
681
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: ŞİMŞEK OTOGAZ -Ankara Destek ve Cevaplıyor (35. sayfa)

S simsekotogazankara Konu Sahibi
geçen hafta (614 mesaj)
Sayın Lzn Sıralı sistemde Aracın gaza geçmesi motor soğutma suyu sıcaklığına göre gerçekleşir. Bilgisayarda technomaks programda 35 dereceye ayarlanır.Ve kış şartlarında 4 ile 5 km bulması gayet normaldir.Şayet İlk çalıştırdığınız andan itibaren uzun bir yokuş inmesi durumunu oluşuyor ise 35 dereceye geç ulaşıyor olabilir yahut termostat veyahut kaynaklı sıkıntı var ise araç durduğu yerde ısınır giderken soğuyabilir. Bu bahse konu hergün onlarca araçta karşılanabilen bir rutindir.Belki siz yabancı olabilirsiniz bu duruma normal olarak ama tüm lpg servisleri bu durumu oldukça iyi bilir. yani arabanın gaza geç geçmesi arabanın motor soğutma suyunu geç ısıtmasından kaynaklanan bir olaydır. Bunun için siz ne taktırdığınız ürünü nede bayiiyi suçlayabilirsiniz.Siz bu araca ne marka taktırırsanız taktırın şüphesiz sonuç aynı olacak .siz esas soruna odaklanmanız gerekir .Sanki böyle ilgi gösterilmemiş gibi izlenimde bulunmuşsunun.şamandradan ses geliyor demişsiniz arkadaşlar sökmüş ekstra oring yerleştirmişler .şayet araç haçbeg olduğundan haliyle şamandra topunun tanka çarpma sesi içeri duyulabilir ekseri gaz az iken . şayet buna bağlı bir ses olabilir .çok rahatsız eder ise değiştirmek mümkün .garanti devam ediyor ise. ama derdinizi orda burda dile getirmekten ise firma sahibi hüseyin beyle temas kurmanızı tavsiye ederiz.ısıyı 30 dereceye çekmişler .isterseniz dahada düşürelim ama stop edebilir diye sormuşlar demişler siz istememişsiniz.ısı değerleriniz kontrol edilmiş servise gelince 90 derce olması gerekir iken 56 derece ölçülmüş buda ısının istenenden az olduğunu gösterir.Bunuda izah etmişler buraya kadar dahada ne yapabiliriz sorusunu sormak gerekli .bundan sonrasında bizlik bir iş yok tamirciniz yeterli ısı neden olmuyor buna bakacak .. bunu izah ettik ama bir kez daha hatırlatalım .

*su kanallarında mırık/pislik/tortu olabilir
*termostat arızalı olabilir
*devri daim arızalı olabilir

şayet aracı bir gün servisde bırakırsak sabah bilgisayar ile beraber bağlar yola çıkar sorunu çözebiliriz.hiç bir müşteriyi ne bilgi sahipsiz nede memnuniyetsiz bırakmayız .bilgilenmek ve ilgilenmek asli görevimiz.Hüseyin beyle temas sağlayın 0553939 22 15 aracı bir gece bırakın sorunları çözelim .

saygılar
S simsekotogazankara Konu Sahibi
geçen hafta (614 mesaj)
çalışmaz ohm değerleri aynı değil sakın böyle bir hataya düşmeyin ecuyuda bozabilirsiniz.
Bu mesajda bahsedilenler: @flyer_mig

S simsekotogazankara Konu Sahibi
geçen hafta (614 mesaj)
resim atmanız mümkün mü
Bu mesajda bahsedilenler: @MAG

G Gkhnrftng
6 gün (2 mesaj)
Ustam kolay gelsin. Aracım 2006 Fiesta 1.6 LPG. Araç sabah çalıştığında gaz yememe problemi oluyor ara sıra ışıklarda stop ediyor. Ancak asıl sorunum bunlar değil. Araç sabah gaza normal süresinde geçiyor. Ancak seyir halindeyken motor ısındıktan sonra herhangi bir nedenle market, benzinlik vs. aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda uzun bir süre 20-30km gaza geçmiyor. Motorun soğumasının ardından çalıştırdığımda gaza geçiyor. Ancak motor sıcakken markete benzinliğe vs girip çıkarken tekrar çalıştırdığımda uzun süre gaza geçmiyor. Nedeni ne olabilir ustam cevabın için şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S simsekotogazankara Konu Sahibi
4 gün (614 mesaj)
REGÜLATÖR BASINCI BİRİKİTİRİP ENJEKTÖRÜ AÇTIRMIYOR OLABALİR .BASINÇ KİTLEMESİ DİYORUZ.REGÜLATÖR ARIZASI
G Gkhnrftng
4 gün (2 mesaj)
Teşekkür ederim landirenzo kit için arıza giderme fiyatını aşağı yukarı vermeniz mümkün mü ? yoksa gelmem mi uygun olur ustam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

T Tüketici dostu
3 gün (2 mesaj)
2013 toyota otomatik aracımda teknomax var. Mltor arıza ışığı yakıyor. Tekleme yapıyor. Arızanın çözümü için enjektör regülatör değişti ama hala ışık yaktı ve tekleme devam etti. Şimdide bölge çözümden arıyoruz deyip bir üst kit taktırmamı istiyorlar. Üzerimdeki kit takılalı üç yıl oldu. Çözüm bulunamayan arızaları olan bir kit. Prins yetkili servisleri bilgisiz ve dürüst değiller.Masraf ettirip çözemeyince yeni kit takalım diyen yerde Ankara Asil otogaz kesinlikle ne prinsi nede bu servisleri önermiyorum. Ha ben gibi çile çekmek isterseniz boşa milyarlar harcayıp vaktinizi ve sinirlerlerinizi kaybetmek isterseniz taktırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S simsekotogazankara Konu Sahibi
dün (614 mesaj)
LANDİRENZO fiyatını bilmem ama diğer markalarda olur ortalama 300₺
Bu mesajda bahsedilenler: @Gkhnrftng

S simsekotogazankara Konu Sahibi
dün (614 mesaj)
sayın @Tüketici dostu 

konunun bizimle alakası bile yok ki .Ne bu bizim montaj Nede bu aracı görmüş ilgilenmişiz muatap firma başka sadece bayisi olduğumuz bir ürünle bir olay yaşadıysanız burada neden paylaşım yapıyorsunuz .konuyu zaten technomax başlığı altında yapmışsınız .Ayrıca Prins yetkili servisleri bilgisiz ve dürüst değiller gibi bir genelleme yapmanız abest .Bu genellemeye haksızlıktır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi simsekotogazankara -- 12 Nisan 2021; 16:20:23 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Tüketici dostu
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.