Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
29039
Tıklama
0
Öne Çıkarma
### SilkRoad Online Bölümü Kuralları ###
M
17 yıl
Yarbay
Konu Sahibi

SilkRoad Online Bölümü KurallarıŞimdi söyleyeceğim kurallar aslında forumun genel kuralları olup, aradığınız şeyleri daha rahat bulabilmeniz, diğer kişilerin de sizin yazdıklarınızı daha kolay bulabilmesi ve bölümü mümkün olduğunca düzende tutabilmemiz için belirlenmiştir...


1-) EN ÖNEMLİSİ : Oyun ile ilgili bir soru sormadan önce forumda Arama yapınız... Bunun için sayfanın sağ üst köşesindeki butonlardan Arama Butonu'na tıklayınız ve aramanız gereken kelimeyi (ör: Quest) giriniz...

a-) Aradığınız konu ile ilgili birşey bulamadıysanız daha genel şeyleri aratın...
Ör: Resser'larla ilgili bir şey arıyorsunuz fakat bulamadınız... Bu durumda "priest" diye aratabilirsiniz...

b-) Aradığınız konu ile ilgili gereğinden çok şey bulduysanız daha spesifik konuları aratın...
Ör: Priestlerle ilgili bir bilgi alacaksınız fakat arama yaptığınızda sayfalarca konu çıktı... Bu durumda asıl aratmak istediğiniz şeyi (mesela: restore) aratabilirsiniz...

2-) Konu açmadan önce sizler için hazırlanan rehberleri okuyunuz. Rehber yeterli olmazsa konu açınız.

3-) Üyelere karşı seviyeli ve saygılı olunuz. Provoke edici, tansiyonu yükseltici, gerilimi artırıcı, karşı tarafı kışkırtıcı,aşağılayıcı, küçük düşürücü, küfür içerikli, küfür kısaltmalı mesajlar silinecek ve sahibine uyarı puanı olarak geri dönecektir.

4-) Forum, adı üzerinde fikirlerin paylaşıldığı, bilinmeyenlerin öğrenildiği bir yerdir. Bu durumu göz önüne alarak lütfen yeni katılan arkadaşlara yardımcı olun. Size sorulan sorulara lütfen anlayışla cevap verin ve sadece size sorulan sorunun yanıtını verin. Örneğin "Wizard mı açayım, Cleric mi" açayım sorusuna cevap olarak "Bu oyuna başlama sen en iyisi" gibi konuyla alakasız cevaplar vermeyiniz.Aksi davranışlarda madde 3 uygulanacaktır.

5-)MODLAR,ADMINLER,BÖLÜM DÜZENİ HAKKINDA AÇILAN HER KONU OKUNMADAN SİLİNECEK ve mesaj sahipleri gerekli uyarı puanlarını alacaklardır.

6-) Her türlü Oyuna veya oyunun yapıcı firmasına yapılan hakaretler şahsa hakaret ile aynı düzeyde olduğundan size uyarı puanı kazandıracaktır.

7-)Sadece Private server tanıtım konuları serbesttir. Diğer konular yasaktır. (Örn; Alım/Satım/Guild Ve diğerleri) uyarı puanı verilecektir.

8-)Oyunda bot kullanımı tarafımızca karakter ve eşya satışı gibi görülmüştür. Bu tür programlar güvenli bir şekilde bazı Türk firmalarından alınabilirler. Buna karşın internet üzerinden bulacağınız programların muhtemelen virüs içereceği ve karakterlerinizin hacklenmesine yol açabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Türkiye'de hizmet veren firmalar dışında her türlü download linkinin verilmesi yasaktır. Bot kullanımı yüzünden oyundaki karakterinizin banlanma ihtimali her zaman vardır, burada sorumluluk sadece kullanıcıya aittir. Forumumuz bu tür durumlarda sorumluluk kabul etmez. Bunun ve karakter, eşya satışının dışında oyun firmasının belirlediği tüm kurallar geçerlidir.

9-) Güzel paylaşımlar, yararlı konular mutlaka rehbere eklenecektir.
Oyun Bölümü Genel Kuralları1-) Konu açmadan önce mümkün olduğunca forumun Arama bölümünü kullanalım ki forumda konu kirliği yapmayalım.


2-) Konulara gereksiz mesajlar atmamaya özen gösterelim. Örneğin sadece smiley, +1 ve tek kelimelik cevaplar vermemeye özen gösterelim.


3-) Açacağımız konuların başlıklarını anlaşılır ve konu ile ilgili olmasına özen gösterelim. Örneğin sadece "Yardım" şeklinde konu açmayalım.


4-) Forumun genel kurallarında olduğu gibi kişi veya kurumlara hakaret ve küfür içeren, rencide edici, aşağılayıcı mesajlar atmak kesinlikle yasaktır. Buna her türlü kısaltma ve sansür halinde söylenmiş küfürler de dahildir.


5-) Bölümde lisanssız, illegal olan her türlü içerik ve kaynak dağıtımı veya konu açarak istenilmesi yasaktır.


6-) Oyun Bölümünde hack, crack, serial number, key-gen, cd-key, adult, warez gibi konulardan bahsetmek, vermek ve istemek yasaktır.
Not: Pm yolu ile yapılan bu tür paylaşımlar da ceza almanız için bir sebeptir...


7-) p2p Programlarından linkler, torrent site ve oyun linkleri vermek ve istemek yasaktır.
Not: Pm yolu ile yapılan bu tür paylaşımlar da ceza almanız için bir sebeptir...


8-) Kurallara uymayan konular veya rahatsız edici konular gördüğünüzde, bu konunun veya mesajın üzerinde bulunan < Resime gitmek için tıklayın > simgesine tıklayarak konuyu veya mesajı yönetime bildirebilirsiniz. Bu sayede forum daha düzenli olacaktır.


9-) Mevcut tüm kurallara uyulmaması durumunda üyelere en az 1 hafta ceza verilecektir.


10-) Cezalı olan üyelerin başka bir nickle forumda bulunması durumunda cezası aldığı her nickte 1 hafta daha artacaktır.


11-) Bu bölümü kullanan üyeler, bu kuralları kabul etmiş sayılır.


Ayrıca Lütfen imza kurallarına uyalım, imza kuralları için tıklayın.

Forumla ilgili önerileriniz, eleştirileriniz, şikayetleriniz için tıklayınız.


Kurallara uymayanlar uyarılmadan ceza alacaktır.


Kurallara gerekli özeni göstereceğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.