Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
silinsin

L Looksmaxer Konu Sahibi
2 ay (60 mesaj)
silsinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Looksmaxer -- 10 Ocak 2021; 1:17:30 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Aryan187K Kuasar.p
2 ay (28 mesaj)
Öncelikle kendini müslüman olarak tanımlayan insanlar ne yaparlarsa yapsınlar sonunda affedilip cennete gidecekler önermesinin Kuran'daki ayetlerle çeliştiğini düşünüyorum. (münafıklık, fasıklık vs.)

İnen ilk sure olan alak'da geçen 6,7,8.ayetler( "Gerçek şu ki, insan kendini kendine yeterli görerek azar. Kuşkusuz dönüş Rabbinedir.") önemli bir şeylere işaret ediyor. Buna göre insan ne kadar iyi olduğunu düşünürse düşünsün; kendi kendine yettiğini düşünüyor, yaptıklarını kendi bilgisi/kuvveti/zekası'na bağlıyorsa azmış oluyor. Ve bir şekilde doğruya yönelmezse ölüm sonrası ağır azap/pişmanlık yaşayacağı belirtiliyor. Bu "ene"den kurtulmak(islam'daki ibadetlerin çoğu doğrudan bunla alakalı), Yaratan'a yakınlaşmak, Yaratan'ın rızasını kazanmak için son Peygamber Hz.Muhammed'e uyulması öğütleniyor.

Ayrıca Yaratıcı'nın Bir olduğuna inanıp, Peygamberlerin hepsine inanan herhangi bir millet/din mensuplarının ne yaparlarsa yapsınlar ebediyen cehennemde azap göreceği ile ilgili bir bilgi de bulunmuyor.

Fikirlerimde yanlışlıklar olabilir. Yaratan kusurlarımızı affetsin. Elbette en doğrusunu O bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuasar.p -- 26 Aralık 2020; 9:53:13 >


Q Qtrone
2 ay (938 mesaj)
İyi insan olmak bir meziyet değildir, iyi insan tabiri subjektif bir kavram. Kötü olarak bildiğim insanlar da birçok iyilik yapmıştır, iyi insan olarak bildiğim birçok insan da kötülük yapmıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.