Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
23
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
silinebilir

P Promayz00 Konu Sahibi
geçen ay (780 mesaj)
..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Promayz00 -- 16 Ekim 2020; 1:3:22 >

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
halkın %70 i sırf para cezası yüzünden maske takıyor. bende inanmıyorum maskenin virüsten koruyacağına. zaten test edilmiş maskelerin %90'ına yakını bez parçası bir işe yaramıy...
Yoruma Git
Yorumun Devamı m f i - geçen ay +6
Bugün yaşanan olayı anlatayım, bir arkadaşım arkadaşıyla konuşuyor aynen şöyle, çalıştığı yere eşi covid+ olan adam gelmiş ve işlem yaptırmak için bekliyormuş, üstelik maskesi...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Cem - geçen ay +5
İnsanlar %100 güvenilir olsaydı gerek olmazdı takmana, şuanda maske yasağı kalksa Covid olup bile bile maskesiz yayma gezisine çıkacaklar var.
Yoruma Git
ata122 - geçen ay +4

A ata122
geçen ay (187 mesaj)
İnsanlar %100 güvenilir olsaydı gerek olmazdı takmana, şuanda maske yasağı kalksa Covid olup bile bile maskesiz yayma gezisine çıkacaklar var.
M m f i
geçen ay (2277 mesaj)
halkın %70 i sırf para cezası yüzünden maske takıyor. bende inanmıyorum maskenin virüsten koruyacağına. zaten test edilmiş maskelerin %90'ına yakını bez parçası bir işe yaramıyor.
D Darch
geçen ay (1315 mesaj)
Doğru söylemiş de sağlıklı olduğunuza siz nasıl karar vereceksiniz? Fark etmeden geçiren yüzbinlerce insan var, cerrahi maske zaten sizi değil etrafınızdakileri korumak için takılıyor.

Siyasetçilerimiz ya da yanındakiler gibi günde 3-4 kere test yaptırıyorsanız, maskesiz gezebilirsiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G gzegen
geçen ay (418 mesaj)

C Cem
geçen ay (6778 mesaj)
Bugün yaşanan olayı anlatayım, bir arkadaşım arkadaşıyla konuşuyor aynen şöyle, çalıştığı yere eşi covid+ olan adam gelmiş ve işlem yaptırmak için bekliyormuş, üstelik maskesi bile yokmuş o an. Gel buradan yak. Evet sağlıklı insanın belki takmasına gerek yok ama ortalık zır cahil dolu. Karantinada olması gerekenler dışarıda fink atıyor, sen maske takma desen pozitif adamda takmayacağına eminim.
B burakouzzz
geçen ay (15 mesaj)
gündelik hayatımıza dezenfektan ürünleri yer edinmiş bulunmakta. Gündelik temaslardan sonra dezenfekte işlemi için bir çok ürün üretilmekte. Bu gün el dezenfektan bilekliği olarak bir ürün gördüm. Faydalı bir ürüne benziyor özellikle hızlı dezenfekte ve okula giden çocuklarımız için muhteşem bir ürün. Sizde bir göz atın derim.
A Akordiyon
geçen ay (647 mesaj)
@ darch

sağlıklı insan sağlıklı insan işte. bugüne kadar pcr testi yokken hepimiz ortada dolaşıyoduk bugün nolduda hepimiz korona asemptomatikleri olduk ?

yani biri çıktı pandemi var dedi, asemptomatiklerde yayıyor falan filen dedi, bütün hayat değişti. daha neler olacak ? neler görecez bakalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 15 Ekim 2020; 21:22:28 >


K Kütahyalı 77
geçen ay (2044 mesaj)
Resmen saçmalamış beyler her profesöre güvenip inanmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B bigelow
geçen ay (275 mesaj)
Videonun tarihi 31 Mart 2020. Yani salgının TR'de yaygın olmadığı -ya da yaygın olmadığının düşünüldüğü- zamanlar. Bir kutu maskenin 300-400 lira olduğu ve maskeye ulaşması gereken insanların maskeye ulaşmasının güçleştiği zamanlar. Bugün salgın daha yaygın ve herkes kendisi hastaymış gibi topluma karşı sorumluluk olarak maske taksın diyoruz. Anlamayacak bir şey yok; maske takılmalı.
A Akordiyon
geçen ay (647 mesaj)
kardeşler dünyanın başka hangi ülkesinde ülke geneli maske yasağı var gösterebilirmisiniz bi zahmet

hala topluma karşı sorumluluk falan diyo ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 15 Ekim 2020; 22:2:53 >


T TTnetlover
geçen ay (100 mesaj)
Pandemi öncesi, şu an aksini söyleyen, doktor/bilim adamlarının %99'u aynı şeyi söylüyordu.

Ne değiştiyse(sanki solunum yolu enfeksiyonları literatüre yeni girdi), nisan mayıs gibi hepsi 180 döndüler. Tabi sormak lazım, şu zamana kadar maske ile ilgili yapılan çalışmalar neden maskenin işlevsizliğinin altını çizerken, maske yasağı getirildikten sonra bir anda maske hastalık önlemede efektif bir yöntem haline geldi ?

Hadi diyelim maske işe yarıyor, neden her grip sezonunda(yıllık dünyada ortamala 600 bin kişi ölüyor) maske zorunluluğu getirilmiyordu ? Ya da en azından öneminin altı çizilmiyordu ? O ölen 600 bin kişinin canı can değil mi ? İlle ölümler 1 milyona dayanınca mı ölenlerin canı kıymetli oluyor ?
Gibi soruları sormak gerekli.
1 17Scorpion
geçen ay (2786 mesaj)
Kimin sağlıklı olduğunu nereden anlayacağız ?
Kendimiz ne kadar sağlıklıyız bundan nasıl emin olacağız ?
Salgın başlayalı ne kadar süre geçti. Hala neredeyiz. O maskeyi topluluk içinde takmak zorundasın. Çünkü
A) Asemptomatik hasta olabilirsin.
B) Virüsü almış, ama henüz semptom göstermemiş olabilirsin.

Maske karşıtlığı = Aşı karşıtlığı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S Sozuak
geçen ay (2682 mesaj)
Aşıyla herkesi izlemeye başlayacaklarmış diye devam eden bir argümanla bunu karşıtlığa dönüştürdüler. Aşı yok daha ortada kaldı ki yapmak isteseler zaten doğumla başlayan bir sürü zorunlu aşı var. Yetişkinlerin de alması gereken bir sürü ilaç var . İzlemek isteseler zaten elindeki mobil telefon sesinden resmine ,videona, tanıdıklarına, ilişkilerine, parasal alışverişlerine kadar herşeyi ispiyonlayabilir zaten. Yani her halükarda izlenebiliyoruz her birimiz.
Bu kadar paranoyaya gerek yok.
Maske ve hijyene dikkat etmeliyiz öncelikle. Özellikle de bu virüsün yıllar sonra ortaya çıkabilecek etkileri henüz çözülmediğinden mümkün olduğunca hemde. Her bulaşta nerelerde ne hasar verdiği belli değil. Bu belki de yaşlandıkça ortaya çıkacak, 2. ve sonraki bulaşlarda bıraktığı izlerin etkisi belirgiin hale gelecek mi bilmiyoruz. Örneğin 30 yaşında yakalandınız ve belirtisiz atlattınız. 50 yaşına gelince maalesef ciğerleriniz çok hasarlı daha fazla ömrünüz kalmamış denebilir yada kalp hastasısınız her an ölebilirsiniz. İşte bu nedenle hasta olmamak ve bulaştırmamak çok önemli şu an.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Y YoureGodDamnRight
geçen ay (530 mesaj)
Yeni bilgiler edindikçe politikalar değişir. 31 Mart tarihli bir video, arkadaşın dediği gibi o zamanla bu zaman bir değil.
Tek başınıza evde dururken maske takın demiyor zaten kimse, dışarı çıkacağın zaman tak insanlardan da yine de uzak dur bu kadar basit aslında olay ama yapılamıyor bir türlü..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

P pqrst
geçen ay (253 mesaj)
Aynen öyle belirti göstermeyenler bulaştırmasın diye takılıyor. Hastalar taksın sağlıklılar takmasın deseler kimse maske takar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Darch

A Akordiyon
geçen ay (647 mesaj)
Kardesim elinde koronanin boyle bir zonbi virus olduguna dair kanitiniz varmi

Kendi yaptigin paranoyayi gormuyosun asıl

Gorende zombi virus geldi sanir ya

Yok 50 yil sonra cigerin yok olmuş olabilir 50 yil boyunca hissetmiyomuşsun oluyomuş oyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Sozuak

A Akordiyon
geçen ay (647 mesaj)
Hangi yeni bilgi gelmis, asemptomatik 10 kat daha cok bulastirmis diye yeni bi bilgi mi gelmis. Bu bilgi degil KOCA BİR YALANDİR EN FAZLA.
Kardesim maske takmayarak anca OKSİJENDEN korunursunuz. Acik havada size bulasacak olan virus acik havaya gerek kalmaksizin her turlu ortamda size bulasabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @YoureGodDamnRight

A Akordiyon
geçen ay (647 mesaj)
Ugrastigimiz seylere bakya. Vallaha yaziklar olsunya dustugumuz hale bak. Zombi virus filmi oynattiriyolar ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >