Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
97
Cevap
5805
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Şike BAHANE Topraklar ŞAHANE

O OMREG Konu Sahibi
8 yıl (820 mesaj)
Fenerbahçe camiasında 8 yıldır konuşulan, önceleri komplo teorisi olarak adlandırılan ama her geçen gün ortaya çıkan olaylar ile gerçekliği yavaş yavaş kabul edilen, özellikle 3 Temmuz Darbesi "FENERBAHÇE TOPRAKLARI için yapıldı" dedirten bir iddia var. Gelin olaylar, gazeteler, açıklamalar ve sonuçları ile bu iddiayı irdeleyelim hep birlikte.

Her yıl Fransa’nın Cannes kentinde Reed Midem tarafından düzenlenen bir Gayrımenkul Fuarı var. Adı MIPIM Dünyanın en büyük uluslararası gayrimenkul fuarı olarak adlandırılan MIPIM, açılımı Uluslararası Gayrimenkul Profesyonelleri Fuarı (Marché International des Professionnels d`Immobilier ) Bu fuarda Uluslararası yatırımcılar, otel grupları, perakendeciler, Belediyeler ve şehir planlamacıları buluşup yeni iş bağlantılarının kurulmasına ve küresel bir network oluşturulmasına fırsat yaratmaktadır.

Fuarda, gayrimenkul piyasası oyuncuları, kendi geliştirdikleri projeleri, uygun arazileri, gelişme potansiyelleri ve cazip fırsatları tanıtır, müzakere eder, varsa eksiklerini tamamlamaya çalışır ve bu projeleri gerçekleştirmeye uğraşırlar.

Peki MİPİM in Fenerbahçe ile ilgisi ne? diye sormak gelmedi mi içinizden... Anlatalım..

2005'deki fuara İstanbul Büykşehir Belediyesi de katıldı. Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ bu fuara giderken şu sözleri sarfediyordu: " Hem pazar, hem de kentin tanıtımı açısından bu platform çok önemli. Görücüye çıkmak gibi. Projelerimizi yatırımcılara sunacağız. Yap-işlet gibi her türlü teklife açığız. Dünyada artık kentler yarışıyor. İnsanlar Dubai'yi, Palmiye Adası'nı, Yelken Otel'i konuşuyor. Biz de burada, dünyayla yarışacak projeleri ortaya koyacağız. İstanbul'un yatırım potansiyeline dikkat çekeceğiz. İstanbul, yeni bir cazibe merkezi. Her hafta birkaç firma İstanbul'da yatırım yapmak için bizden randevu istiyor."

Peki neydi Fuarda tanıtılan projeler : Okudugunuzda hayretler içinde kalacaksınız. Neredeyse tamamı gerçekleşti - İnşa edildi..

< Resime gitmek için tıklayın >

Son cümle yani : " Kadıköy ile ilgili çeşitli projeler " FENERBAHÇElilerin hayret ve merakla ilgilendikleri bir proje oldu . Ama önce rakip Galatasaray'a yapılan operasyona bakalım.

< Resime gitmek için tıklayın >

Biliyorsunuz Mecidiyekoy'deki Galatasaray'ın Ali Sami YEN Stadyumu, ARENA bizzat Devlet tarafından yapılarak takas edildi. Bu arazinin yanındaki Tekel Fabrikası arazisi ise daha once beklenmeyen bir fiyatla ozellestirilmisti. Daha sonra ASY nin yerini alamayacak bir adamın o kucuk araziye buyuk bir proje yapması mumkun muydu ?

Ali Sami Yen Arazisi ve Tekel Likör Fabrika Arazisi tek tek ele alındığında 300-400 milyon dolar fiyat edecek iken birlikte 7-8 milyar dolarlık bir değere kavuşmaktadır.

Peki Ali Sami Yen Ve Tekel Arazisi ihalesini alan Şirket; Torunlar GYO bu araziye ne yapıyor bakalım ve düşünelim bu büyük proje sadece Tekel Arazisine veya sadece eski stadyum arazisine yapılabilir miydi ?

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Ne dersiniz? Olur muydu parça parça o araziye bu proje ? Ben yorum yapmayayım Anlayan Anladı..

Gelelim FENERBAHÇE topraklarına

Önce yukarıdan bu topraklara bir bakalım derin derin:

< Resime gitmek için tıklayın >

Sonra bakalım parsel parsel bu arazilere : Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumunu görüyorsunuz. Tapusu Fenerbahçeye ait olan ve bizzat Fenerbahçe tarafından yapılan stadyum.. Arada Kalan konutların olduğu yerleşim merkezi, hemen altında Dereağzı Tesisleri, Yukarıda Salı Pazarı .

Gelin bir proje geliştirelim bu topraklarda;

Moda Burnu ile Fenerbahçe Burnunu iki mendirekle kapattığınız zaman Fenerbahçe Dereağzı tesislerinin olduğu koyu olduğu gibi dalgalardan arındırıyorsunuz, Kurbağalı Dereyi de 20 metre genişletirseniz, dere boyu Salı Pazarına kadar bu tesisleri kurarsınız

Ortaya genişletilmiş bir Kurbağalıdere ile yatların Salıpazarı na kadar gidebildigi, Avrupa'nın en büyük MARİNA sı ortaya çıkıyor. Dünyada Yat limanı sıkıntısı sürerken, İstanbul Boğazında yatınızı yıl boyu tutabileceğiniz, uçakla gelip yatınıza atlayıp tüm Karadeniz - Marmara - Ege'ye hatta Yunanistana gidebileceğiniz bir proje. Kulağa hoş geliyor değil mi?

2005 te MİPİM Fuarında sunulan proje işte bu. KOMPLO TEORISI mi dediniz ?

Peki...

Soralım

- Salı Pazarı Neden 7-8 Senedir Boş ? Neden Vatandaş Salı pazarını pazar yeri olarak kullanamıyor ?

- Neden Dereağzı ıslah çalışmaları Kadıköy Belediyesinden 5 sene önce projelendirilip imzalandığı halde İstanbul Büyükşehir Belediyesi izin vermiyor ? Neden Leş gibi Kokuyor oralar ?

Siz bunları düşünedurun biz belgelere geçelim :

Bu proje için olmazsa olmaz oradaki Stadyumun kaldırılması. Bunun için de aynen Galatasaray'a yapıldığı gibi Fenerbahçeliler'in hoşuna gidecek bir proje yaratılmak zorunda.

O zaman FENERBAHCELİ bildigimiz bazı BUYUKLERIMIZIN bu konudaki cabalarına bakalım.

Buyrun Aziz BASKAN 1998 de secilmeden 1 sene once STADIN YERI konusunda yapılan pazarlıklar ve imzalanan kagıtlar.
Kamuoyuna duyuran : 2-3 Kasım 2013'te yapılacak Fenerbahçe Olağanüstü Kongresi'nde Başkan adayı olan MEHMET ALI AYDINLAR

< Resime gitmek için tıklayın >

Buyrun 2-3 Kasım 2013'te yapılacak Fenerbahçe Olağanüstü Kongresi'nde Başkan adayı olan Hulusi BELGU nun Stadın yerinin degistirilme projesi..

< Resime gitmek için tıklayın >

Ortak NOKTA ne

Al FENERBAHÇE nin elinden stadyumu. Götür uzaklara mesela Pendik'te 75-100.000 kişilik bir stada. Bu arazileri de verdigin stada karşılık al Fenerbahce'nin elinden ve yap 10 Milyar USD lık bir proje..


Bu arada hatırlatalım :

2013 MIPIM Fuarının Onur Konuğu Ülke Kimdir ? 2013 MIPIM Onur Konuğu Ülke TÜRKİYE
2013 MIPIM Fuarı Özel Juri Üyesi ve Türkiye adına konuşmacısı ? Hulusi Belgü

Bir de bu projeye konu olan Yat Limanının KADIKOY Belediyesinden alınıp Ozellestirme İdaresine verilmesi konusundaki gelişmelere dikkat çekelim :

Buyrun RESMI GAZETE de yayınlanan Özelleştirme Kurulu Kararı:

< Resime gitmek için tıklayın >

Hangi araziler bakalım mı?

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu Karar, bu toprakları KADIKOY Belediyesinin elinden alıyor ve OZELLESTIRME IDARESI ne veriyor. Buyrun Kadıkoy Belediye Başkanının kendi sitesinden yakınması :

< Resime gitmek için tıklayın >

Peki İHALE ye kimler girecek ? Dudaklarınız uçuklamasın EKİM 2013 FORBES bu projeye BÜYÜK BALIK diyor ve AVCILARI SAYIYOR :

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

Tekrar edelim :

Proje : FENERBAHÇE Büyük MARİNAsı

Geliştiren : İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

RANT : 10 Milyar USD

Talipler : İBB Başkanı TOPBAŞ dahil Herkes YOK YOK

Toprağın sahibi : FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Projeye Karşı Çıkan : Aziz YILDIRIM


İşte Aziz Yıldırım bu operasyona karşı çıktığı için bu duruma geldi. Aziz Yıldırım Fenerbahce'nin sahip olduğu topraklarda bir proje yapılacaksa o projeyi FENERBAHCE yapacaktır dedi.. Ve Fenerbahce'nin Ofis - Rezidans - Konut satış bedelleri, Yat Limanı kiraları ve Alışveriş merkezinden elde edilecek kiralar ve elde edilecek rant ile kasasına girecek asgari 2 Milyar USD ve yıllık 100 Milyon USD kira geliri ile engellenemeyecek yükselişi oldu bu operasyonun sebebi.

Ne demiştik? FUTBOL ASLA SADECE FUTBOL DEĞİLDİR...

Şike Mike hikaye.. Amaç projenin gerçekleşebilmesi için Aziz YILDIRIM ın Fenerbahçe Spor Kulübünün başından uzaklaştırılmasıdır

Okumayı sevmeyenler için bu konuda geçtiğimiz günlerde ULUSAL TV de katıldığım programın ilgili bölümü

Videoyu izlemek için tıklayınız

http://haberartiturk.com/Haber/sike-bahane-topraklar-sahane.html
K KG#5
8 yıl (114 mesaj)
eğer bu bir komplo teorisi olsa bile argümanlar tatmin edici. ancak sırf bu yüzden şike ortaya atıldı demek bana pek mantıklı gelmedi
E Elder Wand
8 yıl (1450 mesaj)
Biraz mağara ama bilmeyen vardır bu videoyu.

Ha şikenin bunlarla alakası olmadığını ve o işlere bulaşıldığını düşünsem de MAA ya da Hulusi Belgü gelseydi stad+dereağzı gider gibiydi.Ortada davanın yanı sıra böyle rant kavgalarının olduğu fikrindeyim.Dava niye bu kadar uzadı keşke uzamasaydı sakız oldu süreç.

Hoş Aziz Yıldırım yalanlasa bile onunda stadı Pendik'e taşıma fikri beyin hücrelerinden geçti.O bile yapabilir şaşırmam bunu ya da ileridd başka bir başkan.Yapsa bile ki şu ülkede buna direnirse sıkıntı yaşar;Gsnin yaşadığı sorunları yaşatmasınlar adamların stadı iyi güzel ama daha kârlı anlaşma yapabilirlerdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


C cem1907
8 yıl (1782 mesaj)
bence olma ihtimali yuksek zaten aziz yildirim banka ve avm kurucam diyince basbakana ne oluyor ise parti degerlendirmesi yapicagina aziz yildirima atar yapiyor 500 milyon dolar borcum var diyosun banka kurcam diyosun avm yapicam diyosun kimden izin aldin diyor sanki cevre bakani senin emrinde diyor bizzat kendi konusmasidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O OMREG Konu Sahibi
8 yıl (820 mesaj)
operasyon bu yüzden yapıldı diyemeyiz sonuçta bir sürü tape var ortada..ama bu durumda ayrı olarak ele alınmalı..kadir topbaş bile bu ihaleye girmeye hazırlanıyorsa diyecek fazla bir şey yok..
N Noctivagant
8 yıl (15203 mesaj)
Gerçekler bir bir ortaya çıkıyor
Z zurna
8 yıl (827 mesaj)
bilmeyenler için güzel paylaşım.
teşekkürler.
S selimbilmez
8 yıl (2401 mesaj)
kafamdaki bütün eksik taşlar yerine oturdu şimdi benim için yeterli bukadarı
H he_man
8 yıl (1339 mesaj)
kanım dondu
Bu mesajda bahsedilenler: @darking_FB

N Noctivagant
8 yıl (15203 mesaj)

0 0971
8 yıl (403 mesaj)
bunun herhangi bir iktidar ile alakası yok. problem ülkedeki kafalardadır. rant üzerine kurulmuş bir düzenin herhangi başka bir parti geldiğinde değişeceğine inanan var mı ?
zamana kimse karşı koyamıyor.
A Alter Bridge
8 yıl (799 mesaj)
Gerçekler er ya da geç ortaya çıkacak !!!
F fz18
8 yıl (2546 mesaj)
burada yazılanların hepsi doğru olabilir, yani ben yalan iftira uydurma demiyorum. Lakin bu Aziz Yıldırım'ı aklamıyor. Şike ayan beyan ortada, ha şunu derseniz kabul ederim, Aziz Yıldırım bi halt işlemiş, onun bu suçunu bilenlerde çıkarlarına ters düşünce ipini pazara çıkarmış.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

P PERENAL.
8 yıl (4674 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: fz18

burada yazılanların hepsi doğru olabilir, yani ben yalan iftira uydurma demiyorum. Lakin bu Aziz Yıldırım'ı aklamıyor. Şike ayan beyan ortada, ha şunu derseniz kabul ederim, Aziz Yıldırım bi halt işlemiş, onun bu suçunu bilenlerde çıkarlarına ters düşünce ipini pazara çıkarmış.

şike ortada derken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S sapper
8 yıl (654 mesaj)
aziz y. tekrar başkan oldu ya aklama çalışmaları vol 2 ayıptır ayıp.
F fz18
8 yıl (2546 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: _PerenaL


quote:

Orijinalden alıntı: fz18

burada yazılanların hepsi doğru olabilir, yani ben yalan iftira uydurma demiyorum. Lakin bu Aziz Yıldırım'ı aklamıyor. Şike ayan beyan ortada, ha şunu derseniz kabul ederim, Aziz Yıldırım bi halt işlemiş, onun bu suçunu bilenlerde çıkarlarına ters düşünce ipini pazara çıkarmış.

şike ortada derken

UEFA, CAS ve Mahkemenin kararı bazılarına göre düzmece gelse de, dünya olaya bu bazıları gibi bakmıyor bilginize...


Bu mesaja 2 cevap geldi.

M Mélih_1905
8 yıl (89 mesaj)
fenerliler komedi abi yok Fenerbahçeyi ele geçirme planları komplo teorileri felan yok yıkılmamışlar yok zafermiş

koskoca eski generkurmay başkanı hapiste Askeriye'yi bile ele geçirdiler, fb yi ve aziz yıldırımı ele geçiremediler?

ne güç varmış ve fb de devlet mübarek haha :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F Fadeout
8 yıl (1245 mesaj)
Şike tescillendi konu kilit-üye ban-forum silinebilir...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Kilo Moana
8 yıl (3957 mesaj)
Asy istanbulun en degerli 2. Arazisi yazdığım da hara horu yapanlar nerede ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O OnrbK
8 yıl (2754 mesaj)
Sonra okumak için ayırdım konuyu, umarım kapanmaz.