Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
24
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Sigaranın zararlarını bilseydik içmezdik (2. sayfa)

S sorunluadam999
8 ay (261 mesaj)
Hayır, sigara içmeye sebep olan şeyler olmasaydı belki bu kadar çok tüketmezdik.
T The souls migration
8 ay (4713 mesaj)
bence doğru olanı şu: "sağlığın ne kadar kıymetli olduğunu öğrenmiş olsaydık, sigarayı içmezdik." dolayısıyla, sigara içenler şimdiki zamanını değil, geleceğin kendisine ne getireceğini düşünür, akıl ederse bu girişiminden vazgeçebilmek için en azından adım atmış olur. başarır demiyorum. başarabilmek için önce kendisine sonra çevresine özveride bulunması gerekecek.ek: sigara içiyor olmanın kimlere getirisi ve götürüsü olduğunu, sondan başa doğru gelerek değerlendirmek bile fayda sağlar.aynı şey içki için de geçerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 14 Eylül 2021; 23:30:2 >


M Mobidik
6 ay (1706 mesaj)
Tütünün bozulmaması için kimyasallarla korunduğu ve asıl zararlı olanın bu kimyasalların yanarak ciğerlere gitmesi diye bir bilgi edinmiştim. Tütünün direkt kendisinin (ilaçlama yapılmamış haliyle) kurutulup ciğerlere çekilmesi o kadar da zararlı değilmiş.

Doğru mu bilmiyorum ama böyle bir bilgi edinmiştim ve bana inandırıcı gelmişti.
O osmancan712
6 ay (53 mesaj)
36

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan712 -- 20 Mart 2022; 8:4:39 >


G Guest-94E0EF87A
6 ay (486 mesaj)
İçmiyorum mutluyum.
G gsrn94
6 ay (9 mesaj)
İyi de zaten içen adam da eli boş kaldığı için sıkıntıdan içiyor. Düzenli bir evi, geliri, eşi dostu olan bi insanın günde 2 paket içtiğine rastlamadım. Hep sıkıntıdan içiliyor. Youtube'da verdiği zararların videosunu bile izlemiştim akciğerlere falan. O bile etkilemedi beni. Günde 1.5 paket içiyorum yine.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.