Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
20
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Sesten COVID-19'u tahmin edebilen mobil uygulama geliştirildi

A antoffensive Konu Sahibi
3 ay (1303 mesaj)Koronavirüs salgını 1 yıldan uzunca bir süredir devam ederken, hastalığı tespit edebilme konusunda henüz o kadar yol alınabilmiş değil. Zira COVID-19'un neden olduğu semptomlar kişiden kişiye farklılık gösterirken, birçok kişi ise semptom dahi göstermemekte. Bu nedenle bazı sağlık teknolojileri şirketleri de akciğer görüntüsü, ses ve öksürük gibi verileri kullanarak COVID-19'u tahmin etmeye yönelik basit çözümler geliştiriyor.Ayrıca Bkz.Facebook'ta dev veri sızıntısı: 19 milyon Türk Facebook kullanıcısının kişisel verileri internete saçıldı!Bunlardan sonuncusu ise Vocalis isimli bir şirketin geliştirmiş olduğu yapay zeka destekli uygulama oldu. Uygulama, sesi kullanarak birinin COVID-19'a enfekte olup olmadığını tahmin edebiliyor. 

Koronavirüsü %80 doğru tahmin edebiliyorBir ses örneğinden 512 özellik çıkartan ve bunu görüntüye döken uygulama, yapay zeka yardımıyla bu görüntüden ateş, baş ağrısı ve nefes darlığı gibi vokal biyobelirteçleri tanımlayarak koronavirüsü tahmin etmeye çalışıyor.Farklı farklı dilleri konuşan 275.000'den fazla kişinin sesiyle eğitilen algoritma koronavirüsü tahmin etme konusunda oldukça başarılı. Öyle ki birçoğu semptom göstermeyen 2000 koronavirüs vakası üzerinde yapılan araştırmada, algoritma COVID-19'u tespit etmede %81.2 oranında başarılı oldu. Algoritmanın hastalığı doğru tespit etmedeki başarısını geliştirmek isteyen şirket, uygulamayı ticarileştirmek ve daha fazla bölge için kullanılabilir hale getirmek istiyor.
Kaynak:https://thenextweb.com/neural/2021/04/02/this-ai-powered-app-detects-covid-19-using-just-your-voice-with-80-accuracy/

 Haberi Portalda Gör

Boş adam yorumu. Boş iş dediğin ilerideki hastalıklarda da kullanılabilecek mükemmel bir yöntem. Ulan adamlar sesinden teşhis imkanı sunmuş gelmiş boş iş diyor. Yazık ya.
Yoruma Git
DokuzKuyrukluTilki - 3 ay +12
Kardeşim boş işlerle uğraşmayın daha fazla aşı fabrikası falan kurun daha fazla aşı üretin tüm dünyada millet aşı bekliyor.
Yoruma Git
Apple_M1 - 3 ay +6
"At the end of this project, researchers found that the algorithm was 81.2% accurate in detecting COVID-19 — a lot of them being asymptomatic patients."

Yoruma Git
Yorumun Devamı The Imp - 3 ay +4

A Apple_M1
3 ay (2167 mesaj)
Kardeşim boş işlerle uğraşmayın daha fazla aşı fabrikası falan kurun daha fazla aşı üretin tüm dünyada millet aşı bekliyor.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Jon_Kar

Bu mesaja 1 cevap geldi.

C cocainbar
3 ay (2200 mesaj)
yok artik lebron james

B BekirHan
3 ay (3035 mesaj)
Saçma. Daha sürüntüden 100% başarıya ulaşamamışken bu kadar değişkeni olan bir denklem çok mantıklı değil...

D DokuzKuyrukluTilki
3 ay (3486 mesaj)
Boş adam yorumu. Boş iş dediğin ilerideki hastalıklarda da kullanılabilecek mükemmel bir yöntem. Ulan adamlar sesinden teşhis imkanı sunmuş gelmiş boş iş diyor. Yazık ya.

Bu mesajda bahsedilenler: @Jon_Kar

H Hakimutata Insane
3 ay (1073 mesaj)
Ben şok benim beyin verdi fatalerror yok artık daha neler küçük atında civcivler yesin.

W WeDneS
3 ay (1026 mesaj)
Saçmalık< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


X Xagdas
3 ay (2063 mesaj)
yav he hee

T The Imp
3 ay (1851 mesaj)
"At the end of this project, researchers found that the algorithm was 81.2% accurate in detecting COVID-19 — a lot of them being asymptomatic patients."

İstatistikten bahsederken sadece bu cümleyi kurmuşlar. Bu tek başına bir şey ifade etmiyor açıkçası. Eğer false positive, false negative sayılarını falan paylaşsalar daha çok güven kazanırdı. Bilimsel verileri transparan şekilde paylaşmıyorsan, yüksek sayıları öne çıkarıp kendi istediğin yönde hikaye yazmak çok basit.
A Asehan
3 ay (39 mesaj)
4 nisaan sakasi< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


B bshaar387
3 ay (55 mesaj)
Bunu da haber yaptınız

J joven
3 ay (2278 mesaj)
İyiden iyiye saçmaladılar hava tahminimi bu yani kadar rezillik olamaz sağlığın tahmini olamaz.

F Firatkaptan
2 ay (76 mesaj)
Gerçekse ayakta alkışlanacak buluş
_____________________________

Eski kullanıcı adı: firat231V Venomm88
2 ay (51 mesaj)
Covid ile sesin ne bağlantısı olduğunu anlamadım.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: tekin453M mekanikk.g
2 ay (48 mesaj)
Neden gömüyorsunuz ki. Eğer başarılı olabiliyorsa çok iyi bir şey
_____________________________

Eski kullanıcı adı: kaan865M mavitonunda
2 ay (41 mesaj)
App store fiyatı 100 dolar olarak çıkar artık
M mrspotter
2 ay (36 mesaj)
Çok zor ama böyle bir teknoloji mümkünse epey iyi olur
P por favor
2 ay (6192 mesaj)
Yalan yanlış şeyler bunlar.