Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
5
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
SESSİZ ÇALIŞAN KASA ve İŞLEMCİ FANI TAVSİYESİ???

K
korkusuzmaraz
geçen hafta (262 mesaj)
Merhaba arkadaşlar masaüstü bilgisayarımda kullandığım ana fanım çok ses çıkartıyor. Bu yüzden sessiz stabil çalışan kaliteli bir ürün arıyorum. Buna ek olarak işlemci fanı için de tavsiye alabilirim. 1800 rpm hızla çalışan İşlemci fanım da çok fazla olmasa da az biraz ses çıkartıyor.

Fanlara yağ dökme falan bazı bakım işlemleri varmış? Acaba bu işlemleri gerçekleştirsem fanların çıkardığı gürültü azalır mı? Azalırsa bu gürültü ne kadar ölçüde azalır.

Arkadaşlar tavsiye verirken sadece Türkiye'den tavsiye vermenize gerek yok. Yurtdışı siteleri Aliexpress, Banggood, Amazon gibi yerlerden de örnek verebilirsiniz. Eğer fiyatı fazla ürün tavsiye edecek olursanız lütfen ucuz olarakta şunu deneyebilirsin diye örnek de verin.

Birde bu fanlar arasında fiyat farkı kadar kalite farkı oluyor mu? Yani pahalı ürünlerde fiyat performans derecesi iyi mi? Ayrıca Sppedfan, Everest Ultimate gibi programlarda işlemci fanının hızını görebiliyoruz.

Fakat normal kasa fanının hızını öğrenemiyoruz? Bunu öğrenmenin bir yolu var mı? Biostan işlemci fan hızını değiştirebiliyoruz. Kasa fanı içinde böyle birşey söz konusu olabilir mi?

Son olarakta kasa fanları işlemci fanı olarak kullanılabiliyormuş. Bunun herhangi bir kriteri var mı? Her kasa fanı işlemci fanı kasa fanı olarak kullanılabilir mi?

Bunun yanında işlemci fanlarını da kasa fanı olarak kullanabilir miyiz? Eğer cevap evetse bununda herhangi bir kriteri var mı? Her işlemci fanını kasa fanı olarak kullanabilir miyiz?

İkinci el fanlarda mevcut sizce iknci el fan almanın bir mahsuru var mı ve alırken dikkat edilmesi gereken şeyler var mı?

Fan alırken piyasada iyi ün yapmış kaliteli fan markaları var mı? Varsa bunlar nelerdir? Bu markalar arasında çok fazla kalite farkı oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korkusuzmaraz -- 6 Aralık 2018; 19:13:10 >


S
sodomy
6 gün (84 mesaj)

K
korkusuzmaraz
6 gün (262 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: sodomy

Akasa Viper (AK-FN059)
< Resime gitmek için tıklayın >

Peki bu üründe anakartımın sitesinde hız kontrolü özelliği olan fanlarda hızını değiştirebilirsin ibaresindeki hız kontrolü özelliği var mı? Ve de 1800 rpm de ne derece sessiz kalabiliyor. Bu ürünün ses çıkartmadan çalışabileceği en yüksek hız kaçtır?
K
korkusuzmaraz
4 gün (262 mesaj)
Millet pek kimseden ses çıkmadı ama ehhalil hocam saolsun sayesinde baya şeyler öğrendim. Hem ilgili ve sabırlı bir insan hem de dürüst bir satıcı hem de fan konusunda çok bilgili bir uzman.
S
sodomy
4 gün (84 mesaj)
kusura bakma mesajını henüz gördüm anakart anlamında hiç bir sorun çıkmaz, ses haliyle tabiki olur 1800 rpm'de dönen bir fanı sesini duymazdan gelmezsin gerçekten çok iyi ve sessiz bir fan istiyorsun Noctua'nın modellerine bakabilirsin fakat bir pahalıdır.
S
sodomy
4 gün (84 mesaj)
ek olarak speed fan uygulamasını indirim anakartına bağlı olan fanları kontrol edebilirsin.