Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
27
Cevap
0
Tıklama
28
Öne Çıkarma
Cevap: Şenay Aybüke Yalçın'ın şehit edilişinin 4. yılı (2. sayfa)

N neilblack
2 ay (3611 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: a_y_k_u_t

Okudum zaten varmak istediğin yer mantıklı ama öğretmenlik mesleğini diğer mesleklerden ayırmak mantıksız. Kuranda açık bir şekilde şehit kimdir kime denir açıkça belirtiliyor, cahillikle savaştı öğretmenler şehit sayılır diye bir durum yok ne yazık ki.
O zaman Allah yolunda ölenler şehit sayılır diyorsun, günümüzde hiç bir savaş Allah yolunda dini amaçlarla yapılmıyor, ölenler şehit sayılmayacak sana göre< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A a_y_k_u_t
2 ay (1884 mesaj)
Canımın içi bak ben demiyorum ben kimim ki. Kuran-ı Kerim böyle diyor bana laf etme burda, eğer buna karşı geliyorsan müslüman değilsin demektir.

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ ف۪ي سَب۪يلِ اللّٰهِ اَمْوَاتٌۜ بَلْ اَحْيَٓاءٌ وَلٰكِنْ لَا تَشْعُرُونَ ﴿١٥٤﴾

Bakara 154 Allah yolunda öldürülenler için “ölüler” demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.

Yani şehit olmak için allah yolunda, allah için savaşırken, cihat ederken ölmek gerekiyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @neilblack

J Jocker35
2 ay (1656 mesaj)
İktidarın 15 temmuz sonrası pkk ile giriştiği mücadeleyi takdir ediyorum. Hep eleştirecek değiliz. Oncesi şuydu buydu cok yazdik çizdik ama son yıllardaki başarı surdurulmelidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 13 Haziran 2021; 12:34:57 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

R retro61
2 ay (1067 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

İktidarın 15 temmuz sonrası pkk ile giriştiği mücadeleyi takdir ediyorum. Hep eleştirecek değiliz. Oncesi şuydu buydu cok yazdik çizdik ama son yıllardaki başarı surdurulmelidir.
Süleyman Soyluya boşuna savaş açmadılar göz açtırmıyor kafir teröristlere.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

J Jocker35
2 ay (1656 mesaj)
Herhangi bir şahsi öne çıkarmiyorum
Soylunun oteki olayları beni ilgilendirmez .Kendi ve partisinin meselesi. Devletin son yıllardaki mücadelesini takdir ediyorum ben detaylara inmeyi sevmem< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @retro61

A a_y_k_u_t
2 ay (1884 mesaj)
Sözlük tanımını söylemedim ben. İslam için şehit nedir kime denir cevabını verdim yukarda. Müslüman değilim Kur'an-ı Kerim beni bağlamaz diyorsan haklısın. Doğruyu söylüyorum, ayet gösteriyorum ama cahil olarak tanımlıyorsun. Sen beni değil Allah'ın kelamını inkar ediyorsun.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @asderty

A asderty
2 ay (885 mesaj)
Evet beni bağlamıyor. Dünyanın %80 ini de bağlamıyor. Yani mutlak doğru değil.

Kimsenin görmediği bir varlığı kanıt olarak sunup, bana da o kanıta inanmadığım için cahil dersen, ben de insanlığın ortak değerleri üzerinde hem fikir olunan tanımı bilmediğin için sana cahil diyebilirim heralde.

Kaldı ki ben Kuran ve islamiyet cahili de sayılmam aslında. Buradaki "iddialı" müslüman popülasyonun söylediklerini 20 sene önce ben de iddia ederdim. Sonrasında kuranı okudum az çok. Farklı kaynaklar da okudum. Kendi çapımda popüler bilim de okurum.

Çok şükür bunları tarafsız gözle değerlendirebilecek kültüre de sahip olduğumu düşünüyorum, çoğu inananın aksine. Aslında en zor kısım da bu.

Seni tanımasam da biraz tahmin yürütüyorum. Yanılıyor da olabilirim ama gerçek hayatta her düşünceden çok sayıda insan tanıdım. En azından şunu kesin olarak söyleyebilirim. "Allahın kelamı kanıttır" iddiası mantık dışı. "Poseidon kızdığı için fırtına çıktı" iddiasından tek farkı inanan sayısının şu yıllarda daha fazla olması ki bu hiç birşey ifade etmez.

Sağlıcakla...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @a_y_k_u_t

A a_y_k_u_t
2 ay (1884 mesaj)
Selamlar hocam boşuna tartışmışız ben sizi gerici bir müslüman sanıyordum. Bazen böyle konularda fikir sahibi olduğunu zanneden müslümanlar bilgisiz olduğu için kendimce onlara cevap veriyorum. Daha kendi dinlerini bilmeden ahkam kesiyorlar. Ben de aynı şekilde çok fazla farklı kitap okudum ve kendimce gerçeği tanımladıktan sonra Müslümanlıktan soğudum şuan agnostiğim diyebilirim. Neyse Türkiye'de adalet olmadığı için yapabileceğimiz tek şey ölenlerin ardından yas tutmak.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @asderty
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.