Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Scout, Volkswagen'in ellerinde elektrikli araç markası olarak yeniden doğacak

B brscnk17 Konu Sahibi
2 hafta (3996 mesaj)

Scout, Volkswagen'in ellerinde elektrikli araç markası olarak yeniden doğacakGüncelleme: Volkswagen, Scout'u offroad odaklı elektrikli pickup ve SUV modeller üreten bir marka olarak geri getirecek. Söz konusu marka sadece ABD pazarına odaklanacak. Araçlar yeni bir platform üzerine inşa edilecek ve şirketin global ürün gamındaki hiçbir modele benzemeyecek.Daha önce belirtildiği gibi üretim 2026'da başlayacak fakat şirket önümüzdeki yıl ilk prototipleri karşımıza çıkaracak. Alman üretici resmi açıklamanın ardından aşağıdaki çizimleri de paylaştı.Scout, Volkswagen'in ellerinde elektrikli araç markası olarak yeniden doğacakGelen haberlere göre Volkswagen Grubu, Scout markasını ABD pazarında geri döndürmeye hazırlanıyor.Grup bünyesindeki diğer markalar gibi ayrı bir marka olarak konumlandırılması planlanan Scout, pazarda elektrikli SUV ve pickup modellerle boy gösterecek. Wall Street Journal'ın haberine göre Alman otomotiv devi Scout projesine ilk etapta 1 milyar dolar yatırım yapacak ve ardından başka yatırımcılar da arayacak. Scout markası için ilk etapta yıllık 250 bin adet üretim kapasitesinin planlandığı belirtiliyor.Son dönemde sektörde yoğun bir nostalji rüzgarı esiyor. Örneğin Ford, Bronco ve Maverick isimlerini geri döndürdü. GMC de Hummer'ı tamamen elektrikli olarak baştan yarattı. Bunun gibi örnekleri çoğaltmak mümkün. 2026 yılında geri döneceği belirtilen Scout da Volkswagen'in ABD'deki elektrikli pickup yarışına dahil olmasını sağlayabilir. Bu alanda Ford ve Rivian gibi iddialı rakipler mevcut.Ayrıca Bkz."Elektrikli araç zorunluluğu için acele etmek çevreye zarar verebilir"Scout, 1960 - 1980 yılları arasında International Harvester tarafından Jeep'e rakip olarak üretilen bir araç. Pazardaki ilk SUV'lardan biri olarak da anılan Scout, iki kapılı pickup da dahil olmak üzere çeşitli gövde tiplerinde üretildi. Volkswagen de eğer Scout'ın genlerine bağlı kalırsa ABD'li tüketicinin ilgisini çeken modellere imza atabilir gibi görünüyor.1985 yılında International Harvester'ın işleri bozulsa da kamyon operasyonları devam etti ancak şirketin adı Navistar International olarak değişti. Volkswagen bünyesindeki Traton'un 2020 yılında Navistar International'ı bünyesine katmasında bu yana Alman üretici Scout'ın marka haklarını elinde bulunduruyor.
Kaynak:https://europe.autonews.com/cars-concepts/vw-revive-scout-electric-suv-pickup-us-report-says
Kaynak:https://europe.autonews.com/cars-concepts/vw-confirms-revived-scout-will-be-independently-run-brand-selling-electric-trucks

 Haberi Portalda Gör


M Mand1ra_Hekimi
2 hafta (2779 mesaj)
Elektrikli bir International hiç fena olmaz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S SuperVisör
2 hafta (828 mesaj)
amarok varken hiçde gerek yok çeşit olsun derseler yaparlar< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


B Bethesta
geçen hafta (3906 mesaj)
Olay farklı, nedeni farklı... Volkswagen hergun daha az satıyor.
VW tüm dünyada çakılmış, hatta tüm grup. Lamborghini dışında tüm ülkelerde satışlar azalmış, rakiplerine göre daha fazla kaybı var. Çare olarak Scout markası ile ABD Pick-Up pazarına girmeye karar vermiş.

VW -%40 daha az satmış
Skoda -%37
Seat -%32
Audi -%40
Porsche -%16
Lamborghini artıda

Buyrun, bugünkü Alman gazetesinin manşeti:

https://www.tagesschau.de/wirtschaft/unternehmen/volkswagen-absatz-scout-usa-101.htmlDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.