Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
17144
Cevap
1612306
Tıklama
16
Öne Çıkarma
Cevap: Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (858. sayfa)

D derin07
4 gün (1303 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: ay_erdi

Benim bahsettiğim durumda piller %100 şarjı gösterdikten sonra herhangi bir yük altında kalmadığı halde oluan bir durum.

Bu yüzden anlam veremedim ya zaten piller full doldu diyor.Prizden çıkartıyorum cihazı 1 dk sonra geri takıyorum tekrardan başlıyor şarj işlemi e hani yüzde yüz şarj etmiştin
Gayet basit şarja başlamak ve kesmek için pil voltajını ölçmüyor demek,kaliteli bir cihaz pil takılınca 15 -20 sn içinde pilin dolu olduğunu ölçerek şarjı keser dolu ise full arazalı ise bunu bildirecek bir mesaj veya pil çok fazla deşarj olmuş olup ilk şarj akımı altında ise de hata verir.
A aliözcan
3 gün (1063 mesaj)
Arkadaşlar merhaba şarjlı pillerden anlamıyorum ama lazım oldu şu sıralar pil alıp durmaktan sıkıldım komple set alıcam şarj cihazı aaa ve aa piller aa 4 adet aaa 8 adet lazım var mı tavsiye veya şu ürünler kaliteli dediğiniz
Kullanacağım alan kafa lambasından xbox koluna kadar çeşitli foto makinesi yok ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliözcan -- 23 Şubat 2021; 16:18:20 >


A ay_erdi
3 gün (870 mesaj)
Önerebileceğiniz bir şarj cihazı mevcut mu ?Vartanın kendi sitesinde bahsettiğiniz her şey yazıyodu aldığım cihazla ilgili (lcd plug charger + 57687).Tek pil şarj ediyor ve en önemlisi pil şarj seviyesini gösteriyor diye tercih edip aldım ama bahsettiğim konuyuda fark edincede acaba oluştu kafamda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M Mecenginer
3 gün (5 mesaj)
Merhabalar,

Kullandığınız cihazın her ne kadar şarj senaryosunu bilmiyor olsak da 1,4 Volt ve 450mA ile şarj ettiğini biliyoruz. Şarj işlemi sona yaklaşırken pil de 1,4 V yaklaşıyordur. Şarj işlemi bittiğinde büyük ihtimalle pil anlık olarak 1,4 V ulaşmış ve siz pili çıkartığınızda pilin kendi iç direncinden dolayı 1,3 V civarına geri gelmiş olması kuvvetle muhtemeldir. 3 farklı şarj cihazında şarj ettiğim Pro pillerim test başlangıcında aynı gerilimi vermesine rağmen yük karşısında 2 saate varan dayanıklılık farkı gösterdi. Okuduğum gerilim başlama noktasında 255mA yük altında 1,3 ila 1.26 V arasında, hatta 10 ila 30 dakika bu gerilimi okumaya devam ettim. Ama pil 1.2 Volt . Diğer iki şarj cihazımın senaryosunu bilmiyorum ama kendi yaptığım cihaz 1.55 V ulaştığında şarjı kesiyor. Pili söküp tekrar bağladığımda ilk başta şarj akımının %20'si ile şarja başlıyor 4 dakika sonra şarj akımı %100 çıkıyor çok kısa bir süre sonrada pil doldu mesajı verip trickle %4 şarja başlıyor.
Bu durum gayet normal çünkü pil 1,55 V iken şarj bitiyor(Benim cihaz Voltajı sürekli ölçüp gösteriyor) Tekrar pili bağladığımda 1.3 yada 1.4 V ile başlıyor. Bu benim cihazım için geçerli.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
İ itemeltasi
dün (1 mesaj)
Merhaba, bende xbox kollarında gp nin 2700 mah şarjlı pillerini kullanıyorum. Bu şekilde şarj aleti ile satın almıştım. Şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım açıkçası. Hatta 2 haftaya varan kullanım süreleri var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @yedikeresekiz
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.