Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
5
Cevap
201
Tıklama
0
Öne Çıkarma
SARI GELİN
S
19 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Merhaba,

Burada TRT 1'de perşembe'leri 21.30 civarında yayınlanmaya başlayan<font color='navy'>SARI GELİN</font id='navy'> isimli belgesele değinmek istiyorum. Sanırım bu hafta ikinci bölümü idi. Bir önceki bölümde Ermeni lobisinin faaliyetleri ve amaçlarına yer verilirken ve bu haftaki bölümde Ermeni'lerin Birinci Dünya Savaşı sırasında yaptıkları katliamlara yer verildi. Yapılanları duydukça bunun nasıl yapılabildiğine ve yapanları nasıl insan olarak nitelendirebileceğimizi çok düşündüm. Yapılanlara katliam kelimesi bile az kalıyor, çünkü ortada bir vahşet var. Bunlar Birinci Dünya Savaşı sırasında seferberlikten dolayı Doğru Anadolu'daki köylerin boşalmasını fırsat bilip köylerde kalan savunmasız insanları vahşice katlediyorlar ve sonuçta da kendilerinin katledildiklerini iddia edecek kadar da yüzsüz insanlar. Dünya kamuoyunda da böyle bir imaj bırakmayı başardılar, bizler nedense binlerce insanımız katledilmesine karşın hala uyuyoruz.

Bu tür bir program hazırladıkları ve yayınladıkları için TRT'ye teşekkür ediyorum. Bu tür programların sayısının artırılması ve bizlerin bu vatan için ne kadar büyük bir bedel ödediğimizin herkes tarafından bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tür yayınların bizlerin birleşik bütünleşmemize, tek yürek olup herşeye e her türlü oyuna karşı koymamıza yardımcı olacığını umuyorum.

Herkese bu programı izlemesini tavsiye ediyorum, izlerken yürek dayanmasa da (hatta televizyona bakamasınız bile) gerçeği görmek için izlemek zorunda olduğumuzu düşünüyorum.

[frndsp]
Hoşçakalın.T
19 yıl
Teğmen

baba sana katılıyorumM
19 yıl
Yarbay

Saol söylediğin için
ben izlememiştim daha önce, izlemeye çalışacam.T
19 yıl
Yüzbaşı

valla ben belkiD
7 yıl
Er

Beyaz gelmeyin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
7 yıl
Yarbay

İzlemeye çalışacağım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.