Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
14
Cevap
0
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Samsung’un devasa televizyonu The Wall güncellendi

M memoli05 Konu Sahibi
2 hafta (98 mesaj)Samsung’ın 2019 yılında tanıttığı 292 inch The Wall’ın ardından seri büyümeye devam ediyor. 2021 model The Wall, 1000 inchten daha büyük bir ekrana sahip. Seçili marketlerde bugün çıkış yapan The Wall, iş ve reklam amaçlı kullanılmak üzere tasarlandı.Modüler tasarım sayesinde, 16K’ya kadar çıkabiliyor2021 model The Wall, önceki nesile göre %40 daha küçük LED panellere sahip, bu sayede daha yüksek kontrast ve renk homojenliği sunuyor. The Wall, güncellenmiş yapay zeka işlemcisi ile kontrast ve görüntü kalitesini daah da arttırıyor. Ayrıca yapay zeka işlemcisi, görüntü parazitlerini azaltmaya da yardımcı oluyor. The Wall 2021, 8K 120Hz bir ekrana sahip ancak, televizyon modüler panellerden oluştuğu için, 8K standart format yerine 16K(15,360 x 2160) geniş açılı format şeklinde ayarlanabiliyor, bu da sinema sevenleri oldukça mutlu edecektir. Modüler format sayesinde, televizyona “L şekli” dahil ilginç şekiller verilebiliyor.The Wall 2021, Samsung’un IWA serisine ait. Televizyon, standart LCD katmanlar yerine kendi kendine renk üreten MicroLED panellerden oluşuyor. MicroLED ile OLED teknolojisinin problemleri olmadan, muhteşem siyahlar elde edilebiliyor. Ayrıca The Wall, 1600 nite kadar inanılmaz bir parlaklık sunuyor.

The Wall, seçili ülkelerde çıkış yaptı ancak Samsung, fiyat konusunda resmi bir bilgi yayınlamadı. The Wall, genel müşteriler yerine iş kurumlarına yönelik bir ürün olarak üretildi ancak bu, evinde sinema salonları kurmak isteyen kişileri engellemeyecektir.
Kaynak:https://www.theverge.com/2021/7/19/22583204/samsung-the-wall-micro-led-display-business-commercial

 Haberi Portalda Gör


R rakanishu
2 hafta (240 mesaj)
10 sene sonra eve alabiliriz umarım< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S SC0RPI0N
2 hafta (325 mesaj)
Gelecekte sinemalarda kullanılacak LED teknolojisi

S smart1978
2 hafta (16250 mesaj)
Konveks ve konkav şekillerde olması da hoş.

C Cengiz55
2 hafta (141 mesaj)

J joven
2 hafta (2486 mesaj)
On sene sonrası evlerimize gelirmi bilemem gelirsede zaten bu teknolejinin amacı büyük boyutlu panellerdir yani herkes evlerine bu panelleri alması pek olası değil almak isteyen şimdiden döviz biriktirmeye başlasın

F frudi
2 hafta (374 mesaj)
Cuma müjdesi bekleyenler bir cuma müjdesi ile sarayınıza alınmış olur :))))< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


E ErkanSYK
2 hafta (189 mesaj)
Oturduğu yerde hiçbir şey üretmeyenlerin boş icat diyerek salladıkları ürün. Zaman geçiyor, insanlık ve teknoloji gelişiyor. Ancak bu topraklarda birileri geldiği gibi gidiyor. Yazık gerçekten.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


K kayamtky
2 hafta (1719 mesaj)
Bazı yorumcu arkadaşlar gelecekte bu ekranı evlerine almanın hayalini kuruyorlar.
Her şey güzel, göze hoş görünüyor, ama 16:9 olan bir filmi tanıtım resminde ki ekran genişliğinde seyretmek istersen sıkıntı. Bu ekran 1: 2,40 lik filmlerden bile daha geniş format.

16:9 olan filmin formatını hiç bozmayım dersen; sol ve sağ kenarlar büyük oranda siyah bantlı olmak zorunda, o zaman geniş ekranın özelliği gidiyor.

Yok dersen ki ben bu ekranın hakkını vereceğim, görüntü de kayıp olmayacak ve ekranın tamamını da kaplayacak, o zaman görüntü basık olur, nesneler gerçeğinden daha kısa boylu ve çirkin görünür, yani orijinal film formatı bozulacak.

Üçüncü seçenek; zoom yaparak ekranı kaplamak ki, bu da dört bir yandan büyük oranda görüntü kaybı demek ki, bu da saçma olur.

Tek çare; bir film çekilirken bu ekranın formatını da alternatiflere eklemek, yaygın olmayan bu formatı film endüstrisi destekler mi, soru işareti.

Demem o ki;
Yazarın bahsettiği gibi, bu ekran sadece iş ve reklam amaçlı olarak uygun.
Eğer bir film ve belgesel tutkunuysanız bu kadar geniş format da bir ekranın evlere girmesi bence saçma olur.
Belki 1: 2,40 lık filmlerde 16:9 a nazaran biraz daha az sol-sağ siyah bant az olacağından dolayı katlanılabilir. Ama sonuçta günümüz film formatlarıyla ekranın tamamı kullanılamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 21 Temmuz 2021; 11:56:27 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.

R Rachsuchtig
2 hafta (2903 mesaj)
Alma, alamiyon zaten gerçi< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Cengiz55

J joven
2 hafta (2486 mesaj)
Bu paneller modüler bir yapıya sahipler istenilen boyuta dönüştürülebilir kaldıki blu ray filmlerin bir çoğu En boy oranı 1.78:1 değiller çoğu film 2.39:1 günümüzdeki tv,lerdede durum pek parlak değiller.Aslında bu teknoleji günümüzdeki sinema sektörünün tercih ettiği 2.39:1 için tam ideal ve tercih edilebilir ben bu panelleri almak istersem 2.39:1 olanını tercih ederdim tabi sinema severler için bu uygun olur yoksa Netflix vs için tercih edilmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joven -- 20 Temmuz 2021; 15:48:38 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kayamtky

K kayamtky
2 hafta (1719 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: joven

Bu paneller modüler bir yapıya sahipler istenilen boyuta dönüştürülebilir kaldıki blu ray filmlerin bir çoğu En boy oranı 1.78:1 değiller çoğu film 2.39:1 günümüzdeki tv,lerdede durum pek parlak değiller.Aslında bu teknoleji günümüzdeki sinema sektörünün tercih ettiği 2.39:1 için tam ideal ve tercih edilebilir ben bu panelleri almak istersem 2.39:1 olanını tercih ederdim tabi sinema severler için bu uygun olur yoksa Netflix vs için tercih edilmez
Modüler olduğunu biliyorum hocam, ben temsili resimde ki boyut olursa neler olur onu anlatmaya çalıştım.
Temsili resimde ki gibi boyutta kullanırsanız, film 1: 2.39 da olsa sol ve sağ kenarda siyah bant olur.
S SEO19ProjectManager
2 hafta (11020 mesaj)
AVM ler için büyük merkezi yönetim merkezleri için bir sistem
bazı elemanlar bunu evine koyacağını duşunuyor.

onun elektrik masrafı senin maaşını geçer hacı !

T TechVET
geçen hafta (331 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: rakanishu

10 sene sonra eve alabiliriz umarım
1000 inç olanını almak için bir de evi değiştirmek lazım :D

Güzel duruyor aslında.
A AnadoluEfes
geçen hafta (4156 mesaj)
Deli para harcayıp alıyorsun eve kurduruyorsun bir bakıyorsun ölü pikselDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.