Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
12
Cevap
801
Tıklama
7
Öne Çıkarma
Samsung telefonlarda güvenlik açığı: Telefon numarası yeterli oluyor!
E
2 hafta
Binbaşı
Konu Sahibi

Samsung telefonlarda güvenlik açığı: Telefon numarası yeterli oluyor!
Google’ın Project Zero güvenlik araştırma ekibi, Exynos işlemcili Samsung telefonlarda 18 güvenlik açığı tespit etti. Kötüsü, hackerların telefona erişmek için tek ihtiyacı olan; kişinin telefon numarası. Daha kötüsü, söz konusu güvenlik açıkları Samsung Galaxy S, M ve A serisi, kısaca tüm Samsung telefonları etkiliyor.Ayrıca Bkz.Samsung dünyanın en büyük yonga fabrikasını inşa edecekSamsung, hâlâ açığı kapatmadıGüvenlik araştırmacıları, genellikle güvenlik açıklarını kapatılana kadar açıklamıyor. Project Zero araştırmacısı Maddie Stone, Samsung’un söz konusu açığı dikkate almadığını, bildirmenin üzerinden 90 gün geçmesine rağmen hâlâ kapatılmadığını söylüyor. Araştırmacılar, Samsung telefonlarla sınırlı olmadığını, bazı Vivo ve Pixel 6, 7 serisi telefonların da Exynos çip güvenlik açığından etkilendiğini belirtiyor.https://twitter.com/maddiestone/status/1636469657136959488Exynos işlemcili tüm cihazlar risk altındaGüvenlik açığından etkilenen Samsung telefonlar; Galaxy S22, Galaxy M33, Galaxy M13, Galaxy M12, Galaxy A71, Galaxy A53, Galaxy A33, Galaxy A21, Galaxy A13, Galaxy A12 ve Galaxy A04 serisi. Güvenlik açığı çipten kaynaklandığından yalnızca telefonlar değil, akıllı saatler ve araçlar da risk altında.Geçici çözüm yolu varGoogle, Pixel 7 için Mart ayında yayınladığı güvenlik güncellemesiyle sorunu giderdi. Ancak, Samsung telefonlar için henüz güvenlik güncellemesi yayınlanmadığından, geçici çözüm yolu sunuluyor; WiFi arama ve VoLTE özelliğini kapatmak.
Kaynak:https://www.sammobile.com/news/galaxy-phones-risk-bug-exynos-chip/

 Haberi Portalda Gör

H
2 hafta
Yarbay

On numara haber.

VOLTE ve VOWIFI gibi Türkiye koşullarında mücbir olan hizmetlerden ise nasıl vazgeçebiliriz?Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
2 hafta
Yüzbaşı

İşte fark işte kalite

Her gün yeni telefon çıkartınca 90 gün nedir ki :)
S
2 hafta
Yarbay

Sen gel bir de İtalyayı gör. Iliad denen hıyar daha VOLTE hizmetini hiç açmamış bile. Adamlar biliyor tabii böyle sorunlar olacak vizyon işte abi...Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @High Sierra
H
2 hafta
Yarbay

ABD'de de çok işe yarıyor. Şebeke kapsama haritası özellikle T-Mobile özelinde sıkıntılıydı 4G için.

Türk Telekom en sıkıntılı operatör bu konuda. En geç de VOWIFI'yi aktif eden operatör oldu.

VOLTE, VOWIFI'den sonra EVS (yüksek kaliteli sesli görüşme standartı) hepsini ilk Turkcell sundu piyasaya.

VOWIFI tek vazgeçilmezim.

Diğer operatörlerde durum nedir? 3 seçenek daha bulunuyordu yanlış değilsem TIM, Vodafone, Three (Birleşik Krallık'ta adı buydu sanırım ama doğru mu bilmiyorum hala.)Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SkyTech74
S
2 hafta
Yarbay

Iliad dahil diğer operatörler(TIM, Vodafone, Windtre) 5G'ye geçişi yapmışlar ama aralarında sadece Iliad VOLTE ve VOWIFI'yi aktif etmemiş. Iliad'ın çekim gücü zaten çok kötü. Aralarında en beğendiğim TIM oldu. İlk hat açılış parası biraz fazla sadece. Operatör fiyatları aynı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @High Sierra
H
2 hafta
Yarbay

Hocam TIM zamanında İşbankası ile Aria'nın sahibiydi yanlış değilsem. Uzun süre de Avea birliğinin düşük hisseli ortağıydı.

İyi çalışan bir firmaydı. Vodafone gibi Türkiye koşullarında farklı şekilde yenilikler sunmaya çalışıyordu.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @SkyTech74
S
2 hafta
Yarbay

Doğrudur hocam. Maalesef Türkiye'nin ekonomik koşulları altında vizyon sahibi olmak biraz zor. Dünyada dolar bazında en ucuz interneti kullanan ülkeler arasındayız ama para birimi olarak vizyonu hayata geçirmek zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 18 Mart 2023; 17:39:51 >


Bu mesajda bahsedilenler: @High Sierra
M
geçen hafta
Yüzbaşı

kasıtlı yapılmış kapılardan biridir bence. note7 iade etmeden kapatılmıştı. Açmak için o kadar uğraşmama rağmen açılmadı . İstemeye istemeye iade etmiştim. İsterse açar isterse kapatırlar her türlü imkan sağlyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makine26 -- 19 Mart 2023; 06:42:32 >


L
geçen hafta
Yüzbaşı

Türkcelin ilk sunması beklenen birşey zaten hocam, çünkü şehir merkezinde çekmiyor çoğu yerde şebekesi sıkıntılı. Elektrik kesintisi durumunda wifi kapandığı için ofiste banka güvenlik kodlarını alamıyordum< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @High Sierra
M
geçen hafta
Yarbay

İşBankası'nın degilde aria yi bilemeyecegim.

Ancak İşBankası TIM'in sahibi olabilir :D< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @High Sierra
H
geçen hafta
Yarbay

Orayı yanlış yazmışım. Aria operatörünün ortakları İş Bankası ile TIM yazacaktım.

TIM'in Türk iştiraki + İşbankası hissedar konumda da diyebiliriz Aria için.

Zaten sonra Aycell ile birleşip Avea kurumunu oluşturdular. TT, Avea'daki diğer hissedarların hisselerini satın alıp kendi içinde dahil TT Mobil iştirakine dönüştürdü ayrı bir firma yerine Avea'yı.

Düzeltme yapmam gerekiyor, bilgilendirme için sağ olun.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Marrusia
D
geçen hafta
Yüzbaşı

Exynos'lu cihaz kullanmamak için bir sebep daha.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.