Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
5
Cevap
2057
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Samsung telefonlar için dünyanın ilk LTE modemini geliştirdi

F fx57 Konu Sahibi
11 yıl (29196 mesaj)


Mobil iletişim teknolojilerinde dünya devi isimlerden birisi olan Güney Kore merkezli Samsung, telefonlar için, Mart ayında açıklanan 3GPP standardıyla uyumlu ilk LTE (Long Term Evolution/Uzun Vadeli Evrim) modemi geliştirdiğini duyurdu. Firmann LTE standardındaki, Kalmia kod adlı modem, 3GPP sürüm 8 desteğiyle geldiği ve 100Mbps'ye kadar download ile 50Mbps'ye kadar upload hızı sunabildiği açıklandı.


Çoklu mod desteği ile güncel 3G ağlarıyla uyumlu olarak çalışabilen LTE modem, 20MHz frekans bant-genişliğini desteklemekte. Yeni LTE çipseti ile dünyanın ilk ticari LTE cihazını hazırladıklarını açıklayan Mobil İletişim Bölümünden s5Morumlu Samsung başkan yardımcısı JongKyun Shin, LTE geliştiricileri ile işbirliği içerisinde olduklarını ve LTE servisini farklı cihazlarla 2010'da lanse edeceklerini belirtti.


Samsung LTE modem ile birlikte sürüm 7 HSPA Evrim platformunu temel alan 3G baseband modem ürettiğini de açıkladı. Broom kod adıyla anılan model ile 28Mbps download ve 11.5Mbps upload hızlarının desteklendiği bildirildi.


 Haberi Portalda Gör


S sertacaygun
11 yıl (3657 mesaj)
Samsung kendini aştı usta, diyecek birşey yok...
C c34
11 yıl (435 mesaj)
samsung böyle devam et arkandayız
A ayzer
11 yıl (278 mesaj)
c34; samsung böyle devam et arkandayız ..biraz öne geçsene sen.. anlamazsın bilmezsin.. yorum yapamazsın...
S seodem
11 yıl (8 mesaj)
Bide makul fiyat seviyelerinde gezseler iyi olur Trstandartlarını aşıyorlar
L laerrof
11 yıl (1258 mesaj)
yaşşa lan delioğlan arkandayız sonuna kadarDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.