Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Samsung, Katlanabilir Ekran Modelleri İçin İddialı Planlar Yapıyor

A alisezerr19 Konu Sahibi
2 ay (103 mesaj)
Samsung, önümüzdeki süreçte çıkaracağı yeni katlanabilir ekran modelleri için büyük adımlar atacak!
Samsung’un Galaxy Z Fold ve Z Flip serisi, şirket için büyük kazanç sağladı. Yeni raporlar, teknoloji devinin katlanabilir telefonları için planlarının daha önce düşündüğümüzden daha büyük olabileceğini gösteriyor.

Samsung, yeni katlanabilir ekran modellerini nasıl yapacak?

Yeni raporlara göre SamsungZ Fold ve Z Flip‘i biraz geliştirecek. Ek olarak, şirketin yeni bir hibrit dizüstü bilgisayar ve tablet de dahil olmak üzere cihaz serileri için yeni genişletmeler üzerinde çalıştığına inanılıyor.

Samsung katlanabilir ekran modelleri çok daha dayanıklı hale gelmek üzere

Android Topluluğu’ndan gelen yeni bir rapora göre Samsung, Z Fold ve Z Flip serisindeki telefonları çok daha dayanıklı hale getirmeyi planlıyor. Bunu, menteşeleri güçlendirerek ve menteşe montajını iyileştirerek yapacaktır. Kaynaklar ayrıca Samsung’un kullandığı Ultra İnce Cam’ın (UTG) de geliştirileceğini kaydetti.
Samsung’un bu öğeleri nasıl geliştirmeyi planladığı konusunda kesin bir ayrıntı verilmedi, ancak rapor tasarımın daha uygun fiyatlı olacağını söyleniyor. Doğruysa, Samsung yaklaşmakta olan Z Fold 4 ve Z Flip 4‘ü daha uygun fiyatlandırabilmelidir. Bu da katlanabilir pazarı sıradan tüketiciler için daha çekici hale getirebilir.

Samsung katlanabilir bir dizüstü bilgisayarı hibrit yapabilir

Rapor ayrıca Samsung’un katlanır tablet ve dizüstü bilgisayar hibriti yaratma planlarından da bahsediyor. Bunun tam olarak nasıl görüneceği belli değil, ancak Android Topluluğu katlanır bir alt ve üst içerebileceğini söyledi. Cihaz Z Fold’a benzer olacak ancak farklı bir yönde kurulacak.
Bir dizüstü bilgisayar hibritinin yanı sıra, kaynaklar Samsung’un kayar bir model üzerinde de çalışabileceğini belirtti. Rapora göre Samsung, yakında yeni sürgülü modeli de tanıtacak. Kayar telefonlar, akıllı telefonların ilk günlerinde popüler bir seçenekti, bu nedenle bir noktada buna geri dönüş görmek şaşırtıcı olmaz. Bununla birlikte, şu anda bir Samsung kayar telefonunda ayrıntılar seyrek, bu nedenle neye benzeyebileceği belli değil.
Samsung’un Z Fold 3 ve Z Flip 3, çip sıkıntısına rağmen bu yıl şaşırtıcı derecede iyi performans gösterdi. Samsung tekliflerini geliştirmeye devam ederken, serisinde katlanabilir tasarımı benimseyen daha fazla telefon görebiliriz. Tabii ki, bunların hepsi sadece ikinci el raporlara dayanan spekülasyonlar. Planlarına daha ayrıntılı bir bakış için Samsung’un önümüzdeki aylarda neler duyuracağını bekleyip görmemiz gerekecek.

Kaynak: Teknoloji Haberleri
S sis651
2 ay (12459 mesaj)
Tamam, açılarak büyüyor ya da katlanarak küçülüyor ama başka işe yarar özelliklerinin aman aman olmaması ve zamanla ekranların durup dururken ortadan çatlaması insanı bu cihazlara karşı şüphelendiriyor.

Bir de Z Fold 3'te bootloader kilidi ile kameraları öldürerek işin iyice içine ettiler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.