Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
8
Cevap
499
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Samsung Galaxy S23 Ultra'nın oldukça iddialı görünen düşük ışık kamera örnekleri sızdı
M
geçen hafta
Binbaşı
Konu Sahibi

Samsung Galaxy S23 Ultra'nın oldukça iddialı görünen düşük ışık kamera örnekleri sızdı
Samsung Galaxy S23 serisinin amiral gemisi modeli olan Galaxy S23 Ultra’dan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Güney Koreli teknoloji devi yeni amiral gemisinin kamera konusunda iddialı olduğunu resmi tanıtımlarında vurgularken bir süre önce Galaxy S23 Ultra'nın düşük ışık kamera örnekleri ortaya çıktı.Daha önce de bildirildiği üzere Galaxy S23 Ultra, 200 MP’lik yeni ISOCELL HP2 sensöründen gücünü alacak. Bu sensör, F1.7 diyafram açıklığına, Super QPD otomatik odaklamaya ve optik görüntü sabitleme (OIS) gibi yeteneklere sahip olacak. Samsung’un yeni sensörü her pikselde yüzde 33 daha fazla elektron sunarak daha fazla ışığın emilmesini sağlıyor.Galaxy S23 Ultra düşük ışık kamera örneklerihttps://twitter.com/edwards_uh/status/1617322605903777792Bu nedenle kağıt üzerinde kameranın düşük ışık koşullarında yüksek performans sergileyeceği belirtiliyor. Hatta Samsung, mum ışığı ile aydınlatılan 1 lux parlaklığındaki sahnelerde dahi sensörün net bir şekilde odaklanabileceğini iddia ediyor. Görünüşe göre bu iddialar, ortaya çıkan Galaxy S23 Ultra'nın düşük ışık kamera örnekleri ile de destekleniyor.Twitter kullanıcısı Edwards Urbina tarafından paylaşılan Galaxy S23 Ultra fotoğraf örnekleri aynı sahneyi gece modu açık ve kapalı olarak gösteriyor. Fotoğraf örnekleri arasındaki fark oldukça iddialı dururken Galaxy S23 Ultra’nın düşük ışıkta sergilediği performans göz dolduruyor.Paylaşılan kamera örneklerinde detay kaybının az olması da dikkat çekici durumda. Bununla birlikte kamera örneklerinin gerçekten de Galaxy S23 Ultra’ya mı ait olduğunu doğrulayamıyoruz fakat benzer sızıntılar Samsung’un yeni amiral gemisinin düşük ışık performansının güçlü olacağını gösteriyor. Samsung Galaxy S23 serisi 1 Şubat tarihinde tanıtılacak.


Kaynak:https://semiconductor.samsung.com/image-sensor/mobile-image-sensor/isocell-hp2/
Kaynak:https://www.sammobile.com/news/galaxy-s23-ultra-low-light-photos-leaked/
Kaynak:https://twitter.com/edwards_uh/status/1617324829002330123

 Haberi Portalda Gör

Niye servis edildi demiyorsunuz? Klasik haber sitesi kalıplarını kullanmanıza gerek yok. Sızma mızma yok. 10 sene önce, ürün ham haldeyken olsun lansmandan önce olsun tepkileri g&#...
Yoruma Git
Yorumun Devamı .V. - geçen hafta +6
.
geçen hafta
Yüzbaşı

Niye servis edildi demiyorsunuz? Klasik haber sitesi kalıplarını kullanmanıza gerek yok. Sızma mızma yok. 10 sene önce, ürün ham haldeyken olsun lansmandan önce olsun tepkileri görmek için uydurdular bu yaklaşımı. Hem ürüne yönelik beklenti bu şekilde canlı tutuluyor. Ama artık gına geldi şu sözcükten. Artık biliyoruz ki ürün çıkmadan geldiği aşamayı bu şekilde paylaşıyorlar. Sızma olmadan çıkan ürün yok; sızma telefon, sızma işlemci skoru, sızma ay çiçek yağı vs vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 23 Ocak 2023; 21:55:3 >


C
geçen hafta
Yarbay

Örnek resimler sanki uzun pozlamayla çekilmiş gibi duruyor.Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
geçen hafta
Yarbay

uzun pozlamada nesnelerin o kadar net olması pek olası değil. Ama mesele şu ki fotoğraflarda gren var. Bu kadar karanlıkta flashsız fotoğraf çekmenin getirdiği bir dezavantaj. Bana sorarsanız çok gerek yok bu kadar incik boncuk fotoğraf çekimlerine.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @CWaRRioR
E
geçen hafta
Yüzbaşı

Tripod ile sabit bir nesneye çekim yaparsanız örneklerdeki gibi netlik yakalayabilirsiniz.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Piêr Dé Sans
P
geçen hafta
Yarbay

Bitkiler hareket etmezse tabii :)

uzun pozlama ile nasıl çekileceğini biliyorum da bu tarz nesnelerde bulanıklığı aşamazsınız demek istedim. Yani sadece sizin telefonu sabitlemeniz kafi gelmez.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @enon_485
E
geçen hafta
Yüzbaşı

Hocam bu gözler bir telefon markasının örnek fotoğraflarda profesyonel kamera kullandığını gördü, iki yaprağı mı sabit tutamayacaklar :)Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Piêr Dé Sans
P
geçen hafta
Yarbay

Yahu öyle tabii ki. Reklam için her haltı yaparlar. Ben sadece gece fotoğraflarında bu kadar işe gerek yok diyorum olay o. Telefonla flash patlat geç ya. Sanki bana sanat tablosu çıkartacak :)
Bu mesajda bahsedilenler: @enon_485
M
geçen hafta
Yarbay

Gece çekimlerindeki bu aydınlık çok yapay geliyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.