Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
143
Cevap
0
Tıklama
59
Öne Çıkarma
Cevap: Samsung Galaxy S21 modellerinin Türkiye fiyatı açıklandı (8. sayfa)

S sis651
3 ay (11838 mesaj)
Aslında 5G ile pek alakası yok hocam. Yurtdışında bu cihazlar geçen yılki modellere göre neredeyse 200$ daha ucuza satılıyor. Ancak iş Türkiye'ye dönünce biz fiyatlarda bir azalma göremiyoruz. Gerek döviz kurları, gerek vergilendirme, gerek Samsung Türkiye politikaları ile bu cihazlar bize daha pahalıya mal oluyor. İlk başta microSD kart desteğini kaldırmaları ve ekran çözünürlüğü düşürmelerine kızmıştım. Ama bakıyorum yurtdışında fiyatı uygun buluyorlar ve bu kırpmaları da azalan fiyata bağlıyorlar. Bizde böyle bir şey olmadığı için bu özelliklerin kırpılması cihazların anlamını ortadan kaldırıyor. 128 GB bana yetmez, 256 GB destekli ilk model de 13500 şuan. Hadi hediye olayları bitsin, fiyat biraz daha iner. Buyback vs. ile biraz daha uyguna gelir ama her türlü fiyatlar pahalı şuan. Yaz başı ya da sonbaharda alınabilir bir hale gelmeye başlarlar.
Bu mesajda bahsedilenler: @SpesifikBrush

S sis651
3 ay (11838 mesaj)
Hocam S8 OneUI 3 çalıştırır da cihazda tek bu arayüzü kullanmayacağınız için sıkıntı. 2 GB RAM'li Galaxy S5 her tür işimi görüyordu, hatta Android 5 güncellemesi arayüzü beyaz yapmış, hiç beğenmemiştim. Ama işimi görüyordu az çok alet. Tabi 2GB RAM kullandığım uygulamalara yetmediği ve telefon aşırı kasmaya başladığı için 2. el Galaxy S8 almıştım. Telefon harikaydı, akıyordu. Android 9 güncellemesini yaptıktan sonra 4 GB RAM o cihaza adeta yetmez olmuştu. Opera'dan çıkıp başka bir uygulamaya geçince yeniden yüklüyordu tüm sayfaları falan. O ara S5'i değiştirme sebebi uygulamamda da arayüz ve başka güncellemeler olunca onun da boyutu arttı ve bu telefonda 4GB RAM de resmen yetmez oldu, her açışımda baştan yükleniyordu uygulama. Telefonu bir süre sonra yine değiştirdim falan ama durum ortak, her güncelleme ile bellek tüketimi artıyor bu arayüzlerin ve telefondan aldığınız deneyimi düşürüyor. Android 4'lü S5 performansından gayet memnundum hani, her telefonun ilk geldiği yazılımı ile memnun olduğum kadar. Ama ilk güncellemeden sonrası yine aynı. Gereksiz şeylerle şişiriyorlar sadece yazılımları.
Bu mesajda bahsedilenler: @SpesifikBrush

C CyFrodo
3 ay (8 mesaj)
Seni ve çevreni 1-1.5 sene görücem. Samsungu mumla arayacaksınız. (Kendimden biliyorum)
Bu mesajda bahsedilenler: @dermeister01

D dermeister01
3 ay (4643 mesaj)
Neyini görücen zaten 1.5 senedir xiaomi mi9t kullanıyorum ve çok memnunum aynı zamanda samsung note fan edition telefonumda var. Mi9t muhteşem bir telefon samsung u hiç aramıyorum
Bu mesajda bahsedilenler: @CyFrodo

B burki_rock
3 ay (2460 mesaj)
Ben Note 9 kullanıyorum. Daha fazla değeri tükenmeden satacağım 1-2 hafta içinde. Yeni telefon da %99 Iphone 12 olacak. Tam da seneye %50 düşük değere inmemek üzere.
Bu mesajda bahsedilenler: @promac

A astegon
3 ay (4939 mesaj)
Exynos çöp diyenler var da; Exynos 2100 kötü bir işlemci değil. Eski 8890'lar gibi hiç ama hiç değil.

Ha bu cihaza bu kadar para verilir mi? Ben vermem, vereceksem iPhone 12 alır geçer giderim.
L Leventtr
3 ay (649 mesaj)
Kutunun içinde telefon vardır umarım. Bu üreticiler iyice saçmalamaya basladiDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.