Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
223
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Sadece ip tv için cihaz ?
M
3 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Selamlar, 4k vestel smart tv var ve netflix,youtube vb.sorunsuz izliyorum. Tv de ssip tv uygulaması var ve sürekli sorun çıkarıyor,bu günlerde yine çöktü izlenmiyor. Telefon , bilgisayar üzerinden seyrediyorum. Sorum, sadece iptv izlemek için bir cihaz var mı. 4K ve 5ghz wifi özellikli. İnternette araştırdım bulamadım.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

N
3 yıl
Yüzbaşı

M
2 ay
Er

Bajsettiğiniz SSIPTV oldukça yavaş çalışan web tabanlı bir yazılımdır aslında. Yani uygulama bile değildir. İnternette canlı tv diye ziyaret ettiğiniz site tiplerinin bir değişik versiyonu gibi düşünün. Bu sebeple biraz daha içeriği geniş sağlayıcılardan kullandığınız bu hizmette içerik yüklenmesi (yani yüzlerce canlı kanal ve yüzlerce film dizi vs) bu sefer yazıımın cache (keş) / geçici hafıza kapasitesind eşişkinlik yaratıp keyifsiz ve yavaş bir yavaşlık oluşturur.

Bunun için pğyasada var olan ANDROID TV BOX chazlardan olan Xiaomi Mi TV Stick ve Xiaomi Mi TV Box önerebilirim tabi ki ama burada bir eksiği olan ve nadirde olsa sorun çıkartabilen NETWORK kablo girişi olmaması. Yani kullanacağınız zaman wifi modülü ile kullanmanız gerekiyor.

Wifi bir R/F "radio frequency" olduğu ve 300 GHz'den 9 kHz'e kadar değişen frekanslardan bir abndda genelde yagın olan 2,4 ve 5G hızlarındaki bu bantlarda ev içinde yada dışında kullanılan elektronik ve sinyal yayan cihaz ve cihazlardan (kumanda, radyo, blutooth özellikle tüm cihazlar, vb türevi cihalzar) sinyalda parazit yaparak data kalitesini düşürür.

Aslında R/F datası Yatay S gibi dalgalı verildiğinden alıcılar tarafından her dalga çarpmasıyla (Kesik Kesik) data lır ve bu da kablıya göre bie kayıptır. Hem hız hem de LAG adına. Bu sebeple size RJ45 (Network Socketi) olan bir android özellikle t box almanızı öneririm.

Böylece internetinizin hızından sonuna kadar faydalnma imkanınız olur.

İyi günlerde kullanın.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.