Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
7
Cevap
525
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Saç baş yolduran Fiber problemi. Yardım!
S
3 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda ev taşıdık ve Superonline Fiber hattımızı da bu eve tsşıttık. Ancak daha önceki evde hiçbir sorun yaşamayan ben bu evde dial-up derecesine varacak kötülükte bir İnternet kullanır durumdayım. Servislerini günde 3-4 kere arıyorum. Abuk subuk işlemler yapıp "çözülmüş olması lazım" deyip bırakıyorlar.

Sorun şu: Street Fighter V gibi saniyelik hataların hayati önem taşıdığı bir oyunda atlama sorunu yaşıyordum. Download hızı 10 MBPS civarı çıkarken ping 100'lere kadar ulaşıyordu. Müşteri hizmetlerine ulaşınca manuel DNS girmemi söylediler ve bu pingi düşürdü anca bu sefer de sürekli kopma yaşamaya başladım. 30-40 arama sonrası hiçbir çözüm bulunmadı. Speedtest ve hiztesti.com gibi sitelerde upload sonucu alamadığımı ve oyun içinde sunucuya puan vs. yüklenmesi gereken zamanlarda oyunun donma yaptığını görünce sorunun bununla bağlantılı olduğunu fark ettim. Bir şekilde cihazın (PlayStation 4) kendi hız restini yapınca 0.96 gibi şaka bir oran aldığımı gördüm. Hiztesti.com'da 0.00 MBPS upload hızım var bu arada! Yarın teknik servis gelecek ancak onların da bir şey yapabileceklerini sanmıyorum açıkçası. Çünkü zamanında gelen arkadaş yeni modem verip gitti.

Ayrıca sorunun çözümüne yardım sağlayabileceğini düşündüğüm bir konu da hattı evin içine çekerken çok uğraşmış olmaları ve kabloyu prize soket olmaksızın içeriye doğrudan takmış olmaları.

Lütfen bilen biri yönlendirsin. Yoksa cayma bedeli falan dinlemeyip doğru düzgün bir İnternet sağlayıcıya geçeceğim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

C
3 yıl
Yarbay

CGNat durumunu kontrol ettin mi peki?
Public IP ile modemin aldığı IP aynı mı?
Bu tip konsol sorunları daha çok NAT ile ilgili oluyor diye biliyorum.S
3 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Etmedim. Nasıl kontrol edebilirim?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
3 yıl
Yarbay

Bu adresteki IP ile :
https://whatismyipaddress.com/

Modemin arayüzüne girip baktığın IP aynı mı değil mi? Onu kontrol etmen lazım.
Modemdeki IP farklıysa CGNat'tasın demektir.
Bu mesajda bahsedilenler: @Super Sonic
S
3 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

IP adresi aynı değil. Şimdi ne yapmam gerek?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
C
3 yıl
Yarbay

Tadını çıkar

PS ve Xbox'la ilgili CGNat sorunu yaşayanları Millenicom'da da görmüştüm, MH ile görüşüp bazı port yönlendirmeleri yapıyorlar sanırım ama SoL'da nasıl oluyor fazla bilgim yok.Oyun konsolu kullanmadığım için detaylı bir bilgim de yok ama NAT ayarlarını dğiştiriyorlar sanırsam.

Şu konuyu bir incele istersen :
https://forum.donanimhaber.com/superonline-gercek-ip-alamama-sorunu-ve-cozumu-cgn-ip--119483888

Statip IP alıp çözenler de oluyor ama sorunun devam ettiğini söyleyenlerde.
Yani durum biraz karmaşık.Belki MH ile görüşüp işten anlayan birine denk gelebilirsen anında dinamik IP havuzuna da alabilirler.
İşten anlamayan birine denk gelirsen derdini bile anlatamaman söz konusu.
Bu mesajda bahsedilenler: @Super Sonic
S
3 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Umarım sorun böyle karmakarışık bir şey değildir. Böyle uyduruk bir durumda upload yapamama gibi devasa bir problem yaşıyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

A
3 yıl
Yarbay

süperonline fiber wifi de hangi model modem sıkıntısız?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.