Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Sabahları ilk kalkışta kasılma ve öksürme

L Lokey Konu Sahibi
10 ay (190 mesaj)
Merhaba arkadaşlar;

Aracım 1.4 citroen c3 et3j4-kfu motor. Bu arabayı aldığımdan beri (5 yıldır) sadece kışın! sabah veya akşam belli bir süre geçtikten sonra ilk marşta sorun yok, hemen çalışıyor, fakat ne zamanki arabayı 1 vitesi takıp kalkması için gaz verdiğimde, motor kasılıyor araba gaz yemiyor. Sonra bir anda önden pattt diye bir öksürme sesi geliyor araç rahatlayıp devam ediyor. 2 vitese aldığımda yine biraz geri çekilme oluyor fakat daha sonra düzeliyor.

Aldığımdan beri araçta p420 katalitik konvertör yaşlanmış- Arızası alıyordum ki. Arabanın silindir kapak contası değiştiğinden beri hiç bu arızayı vermedi.

Acaba diyorum katalizatör dolu soğukken iyice büzüşüp daralıyor motor egzozu atamıyor ısınınca gözenekleri genişliyor ve sorun düzeliyor mu?

Katalizatörü( katalitik konvertör) 1 kere açtım üstten baktığımda delikler sanki hep kapalı gibiydiler.

Bu zamana kadar aracın ateşleme bobini, bujileri, silindir kapak contasını hep kendim değiştirdim. (Elimde tork anahtarı dahil herşey var.)

Şimdi katalizatör pahalı bir şey ve sağlamken değiştirsek cebe zarar, zaten komple söktürsem insana zarar. Ama sabahları bunu yaşamaktan sıkıldım artık.

Sizin aklınıza gelen bir şey var mı?

Tecrübelerinizi beklerim.

Not: Araç 220.000 binde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lokey -- 10 Nisan 2021; 13:52:49 >


G Guest-007649809
10 ay (2221 mesaj)
Hocam mevzu pejo grubuysa aracınız covid bile olabilir.

Bu pejo grubu araçları kadar değişik arızalar veren başka bir araç görmedim. Bazen çok ucuz bi parça bazende çok daha büyük masraf açacak parçalar sebep oluyor. İnşallah sizin ki ucuz bi şey çıkarda yük olmaz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L Lokey Konu Sahibi
10 ay (190 mesaj)
Cevabınız için teşekkür ederim. Biraz da şans işi bana çok büyük bir masraf açmadı bu zamana kadar.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.