Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Ryzen 5 5600x İçin Soğutucu Önerisi

M Matt Heafy Konu Sahibi
6 ay (59 mesaj)
Selamlar, sistemimde işlemcim ryzen 5 5600x oyunlarda 88 dereceye geliyor. İşlemcinin yanında gelen soğutucuyu kullanıyordum ancak yetersiz kalıyor gibi. Diğer bileşenlerin sıcaklığı normal. Kasam 6 fanlı Gamepower warcry https://gamepowerpc.com/gaming-case/warcry . Altta 3 tane soğutma yanda 3 tane egzoz fanı var.
Sadece işlemci soğutucusunu değiştirsem yeterli olur mu? Ne önerirsiniz?
D Diamariposa
6 ay (64 mesaj)
Kaliteli bir sıvı soğutma alamıyorsan hava soğutma olarak Arctic Freezer 34 eSports DUO kesinlikle öneririm. Kendi işlemcim ryzen 5 3600 anakartım küçük b450m s2h olunca . Duo almaya yeltenmedim sığmaz diye tek fanlı olanını aldım içinden 2. fanı için bağlantı demiri çıkıyor. Hiç stok fan kullanmadım onunla karşılaştıramam ancak voltaj ayarı cpb kapama gibi işlemler yapmadan bile çok iyi soğutuyor. Ağır bir oyun henüz oynamadım ama chrome vs gezintide 30-35 derece aralığında. League of legends 2-3 saat oynayışta 42 derece civarında gördüm maksimum. Gerçi Kasam msi mag force 3 fanı var, ekran kartımın 3 fanı var üzerine bir de kocamana arctic yayla gibi kasa şu an :) Voltaj düşürsem cpb kapatsam donacak sanırım :)
E ehhalil
6 ay (2625 mesaj)
  • Scythe Fuma
  • Arctic Freezer 34
  • Cooler Master Hyper 212 Black Edt.
M münşi
6 ay (2582 mesaj)
kutulu faturalı garantisi devam eden fsp windale 4 var satılık. ilgilenirsen. kutu içeriği eksiksiz.
Detaylı incelemesi burada: https://www.techpowerup.com/review/fsp-windale-4/
A Arranger.
6 ay (22623 mesaj)
Mugen 5DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.