Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
113
Cevap
0
Tıklama
4
Öne Çıkarma
Cevap: Rusyadan seferberlik haberleri geliyor (6. sayfa)
P
4 gün
Binbaşı

hani uydudan resimler artıyordunuz ya ölülerin ceset torbalarını vs? nerde şimdi ölüler trenlerle? 150k asker mi kaybetmiş ruslar ? vagon vagon giderdi ki tren yolu bile yetmezdi. nerede hani 150k kaybı? ama ukrilerin 200k kayını emekli ukraynalı general kendisi ima etti. bunu doğrulamak için, almanya'da varsa tandığın buraya gelip kocalarından 2 ay 3 ay 5 ay haber alamayanlar ile konuş. kimisi kardeşinden kimisi kocasından haber alamıyor. hayır bunu doğrulayan amerikalı bir başka komutanı da yahudi medyası "putin fanatiği olmakla suçladuılar adamı."


https://www.youtube.com/watch?v=6hC0G8aTdgg
işte liberal sol aklı bu kadar... işine gelmeyince şu aşığı bu aşığı ...

yani kafanın alabilmesi için daha ne kadar örnek verilmeli? 80.000 köylüden ve rus/kazakh esirden toplama adamlar ile senin karadeniz bölgen kadar toprağı almış adamlar. sen "haşa ruzya gaybetti yeghenem" diyorsun. insanın aptal olması gerekli, 80.000 ordu ile modern dünya'da kendisini istemeyen 30 milyon sivili yönetemeyeceğini anlamaması / diğer 30 milyon istemesine rağmen. bu yüzden putin aşağısını alıp, karadenizi ve dinyeperi kendisine alıp, nato'ya strtostring'i basıcaktı... kısa plan bu idi.

daha nereden örnek verelim? rusyanın 48 saatte bitirdiği koskoca hava saldırı ve savunma sistemleri mi ne?

ukriler şükretsinler bunca ay putin "slavcılık" oynadı. "mıy bratya" demekle olmadığını artık kabullendi ki 300 k ordu topladı. ilk defa 8 ayda bir santrali ve su yatağını vurdu. savaş böyle olur.

he sen ukri tarafına bak. 8 aydır muhalefetin yarısı ya içeride, ya öldürüldü. meclisi bile açmıyor yahudiniz :) ama işte liberal sosyalist bir aptal avrupa, yahudi efendilerinin sözünden çıkmaz.


https://www.youtube.com/shorts/y7EC5Ggev9c
ne güzel anlatmış ümit özdağ 4 ay öncesinden... deve kuşu gibiler. ben gerçi buraya kayıt olduğumdan beridir yazmaya çalışıyorum .

afganistan'dan ayrıca neyi aldı la?

petrol mü var? tsink ve lityum madenlerine çin çöktü. yalnız amerika ya çöken bir : Since invading Afghanistan in 2001, the United States has spent $2.313 trillion on the war, which includes operations in both Afghanistan and Pakistan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 23 Eylül 2022; 10:36:44 >


Bu mesajda bahsedilenler: @BullPoweR7
S
4 gün
Yüzbaşı

quote:

Prinç yiyen, uçağı hayatında belki ilk defa gören adamlar, amerika'yı darma dağın etti.

"uçağı ilk defa gören" adamlarda neden MIG jetleri vardı? Vietnam bir proxy savaşıdır. Dolaylı yoldan Sovyetler ile savaşmıştır ABD. Önce bunu anlaman lazım.quote:

Irak = hiç uçak kaybetmemiş, taşıt kaybetmemiş çünkü elinde yok.


Amerika = 55 adet apache ah66 kaybetmiş!

Vietnam'daki 10,000 hava aracından sonra sadece 55 kayıp! Epey bir gelişme var demek ki?

Bu arada, bir zamanlar Fransız ve Sovyet yapımı uçaklarla, bölgenin en büyük filosuna sahip Irak'ta neden hava gücü yok? Çünkü Körfez Savaşında, başta ABD olmak üzere, koalisyon güçleri tarafından büyük bir bölümü yok ediliyor. Kalan uçakları da İran'a kaçırıyorlar.


quote:

Ruslar = Tüm hava gücünü imha etti ukarynanın


Ukarayna = O kadar son teçhizat nato ürünlerine rağmen sadece 15 adet kamov düşürebilmiş ki vurulan komovlar da yine rus yapımı iglalar ile vuruldu çoğunlukta


Rusya'nın pek çok jetinin düşürüldüğü biliniyor. Enkaz videoları her yerde. Senin iddianın kaynağın nedir?

Bu kadar başarılıysa Rusya, Putin nede kısmi seferberlik ilan etti? Ukrayna nasıl karşı taarruza geçti?

Savaş sonunda ne kadar toprak ele geçirebilmişler hep beraber göreceğiz merak etmeyin.

Vietnam esnasında birbirine rakipti Sovyetler ve ABD. Şu anki durumda Rusya, askeri olarak ABD nin kıyası olamaz. 2020 yılında ABD'nin askeri bütçesi 750 milyar dolar civarıyken, Rusya'nınki sadece 60 milyar dolar civarıydı. Hala neyi kıyaslıyorsunuz ?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @pskillercheto
P
4 gün
Binbaşı

yine alakasız yorumlarla okudum, lakin:

quote:

uçağı ilk defa gören" adamlarda neden MIG jetleri vardı? Vietnam bir proxy savaşıdır. Dolaylı yoldan Sovyetler ile savaşmıştır ABD. Önce bunu anlaman lazım.

sen savaşın başını anlat bi ... sen gelişmeleri anlatıyorsun... evet 36 mig 17s le adamlar amerikan çöplerini dağıttılar havada :) ne anlatıyorsun bremın... ben sana en başından soruyorum... masum halkın üstüne orange bomb atan amerikan'ın nasıl savaştığını biliyoruz... dolaylı yoldan ruslarla değil, çinle savaştınız. çin kendi envanterinden verdi silahlarını. sizinkiler baktılar karadan ilerliyemiyorlar, dediler havadan temizliyelim ne var ne yok yakarak... çin bunu görünce zaten migleri tedarik etmeye başlamış. 1965 de 37 olan mig sayısı, 1975 de 180 e çıkmış.quote:

Vietnam'daki 10,000 hava aracından sonra sadece 55 kayıp! Epey bir gelişme var demek ki?

Irak'ta ordu bile yoktu düzgün savaşacak. sizinkiler saddam'ın 1,5 milyon cumhuriyet muhafızını satın almışlar. saddamı çok güzel sattılar o araplar. gerçi arabı biz biliyorsak, saddam da ne olduklarını bilmeliydi :) evet bu arada son model apache a 64 ler değil mi? tek başına bir göreve bile çıkamadığı halde pilotları ... 55 kayıp nedir la bak rus kamovlara. tek başlarına ikili gurup halinde şov yapıyorlar biz alacaktık Erdoğan'ı 99'da ... ecevit ve o dönemki ordu onay vermişti de...quote:

Bu arada, bir zamanlar Fransız ve Sovyet yapımı uçaklarla, bölgenin en büyük filosuna sahip Irak'ta neden hava gücü yok? Çünkü Körfez Savaşında, başta ABD olmak üzere, koalisyon güçleri tarafından büyük bir bölümü yok ediliyor. Kalan uçakları da İran'a kaçırıyorlar.

bu durum bizim de yaşadığımız bir olaya benzer. darbe yeme korkusundan dolayı, bir osmanlı sultanı, gemileri haliçe zincirletip çürütmüştür. aynı korkuyu saddam da yaşadı. bir çok uçağı çölde toprak altına gömdü.

< Resime gitmek için tıklayın >


quote:

Rusya'nın pek çok jetinin düşürüldüğü biliniyor. Enkaz videoları her yerde. Senin iddianın kaynağın nedir?


kaç tane düşürüldü söyle bi? bilelim... ukrayna 174 diyor. sence rusya 174 jeti düşürüldü mü? adamlar kendi düşen su34 ve su25lerini bile rus diye gösterdiler lan dünya'ya neler anlatıyorsun :)))) aynı enkazı farklı açılardan çekip, servis ettiler. özellikle liberal sosyalist teröristlerin iletişim ağında bir birini gaza getiren liberallerin mesajlarını... ben başından beridir takip ediyorum. 20 tane bile düşürülen rus jeti varsa öpüp başına koysun ukriler :)
Ama ilk 48 saatte, 200 den fazla ukrayna uçağının daha yerden kalkamadan indirildiğini biliyoruz. şu anda polonya slovenya çekya latvia gibi yahudilerin yönettiği ülkelerden gönderilen diğer su25 mig 24 ve su 30lar var. onlar da tek tek indiriliyor ...


https://www.youtube.com/watch?v=gc8OeDCwaQA
şu videolara bak. gerçek görüntüde uçan rus uçağı ... adama amerikaya yeni kaçma latin amelesinin yorumuna bak :)))) hele altta videoda yorumlar :))))https://www.youtube.com/watch?v=sH-N9bp-Qno
bu hele daha da efsane :))) CDN simülatörünün görüntülerini ghost of kyiv diye koyup... bildiğin liberal solcu batılı medya, kendi liberal solcu okuyucu kitlesini salak yerine koymuş ulan oyun videosuna yazılan yorumlara bakquote:

Bu kadar başarılıysa Rusya, Putin nede kısmi seferberlik ilan etti? Ukrayna nasıl karşı taarruza geçti?

sence neden kısmı seferbelik ilan ettiler? putin reis anladı ki "mıy bratya" tutmuyor, ukrilerin çoğunluğu onları istemiyor. ama elindeki 1.2 milyonluk hazır orduyu sokmak yerine, önceden eğitimini almış, adli sicili olmayan cezai ehliyeti olan insanlar olacağı için, mesela artık o kara birliklerinde askerlerde bol bol Kornet sistemleri görücez. bilmiyorsan kornet nedir araştır istersen. en son fab -500 ler taşınıyordu.

yani ruslar kış modunu açtı gardaş. bunu en iyi alman ve fransızlar bilir anlam olarak ne manaya geldiğini.

üzgünüm ama amerika bokunda boncukla oynar anca :) daha 5mach'ı yakalasın da ... rus füzelererine anca rakip olur.

son olarak amerikalı ... sen hiç amerika'da yerden havaya bu kadar hızlı yükselen bir 20 ton gördün mü


https://www.youtube.com/watch?v=Bag2HJhcV44
quote:

Şu anki durumda Rusya, askeri olarak ABD nin kıyası olamaz.
olamaz zaten la. ben de onu diyorum. bak üstte videoya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 23 Eylül 2022; 18:4:13 >


Bu mesajda bahsedilenler: @strategen
B
4 gün
Yarbay

Çocuk diğer konuda da foyan ortaya çıkmadı mı senin? Hala ne utanmaz bir şekilde ne yüzle yazıyorsun sen buralara? Ukriler sokaktan amele toplayıp askere alıyorlarmış da sanki Rusların yaptığı farklı bir şey? Putin asker sayısını arttırmak için dileniyor gerçeğe dön artık mızmızlık yapma

Zeka ürünü var bizde işte sende o da yok. NATO'nun paralı köpeğiymiş bak sen. NATO'nun neden kurulduğundan bile haberin yok. Doğu'da Rusların Çinlileri arkasına alıp at koşturmasını engellemek için kuruldu. Her fırsatta komünizm numarası oynayanlara Dünyayı mı bırakacaklardı? Hayal aleminde yaşamaktan vazgeç diyorum.

280K>80K ymış. Sana o numaraları veren kim? Röportaj veren birkaç Rus propagandası yapan kişilerden aldığın numaraları şurda gerçek olarak satma. O kadar ölü olsa Rusya'yı şimdiye NATO çoktan dağıtmıştı. Öyle ölü sayısı olacak hiçkimse bunu kayda alıp karşı propaganda yapmayacak öyle mi? Bu işi numaralar üzerinden yalan söyleyerek savunulacak kadar basit mi sandın?

He çocuk he 200K insan öldü he. Hayal aleminde gördüğün şeyleri gerçek olarak yazmaya devam et belki inanan çıkar


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @pskillercheto
P
4 gün
Binbaşı

evet evet kesin yok ederdi :)))))

libya'da zaten çin ve rusya vardı değil mi?

ırak'ta da çin ve rusya var dı değil mi?

üzülme inigliz sevici, ameirkan aşığı, putin daha çok ceset postalayacak sizinkilere. gerçi bayası tanınamaz halde ama

200k nasıl öldü merak ediyorsan, "izyümde getliam" diye ağlayan ukri ve batı haberlerine bak. ulan 80.000 lik amele ordusundan bir tabur amele rus birliği giridiği gün orada direnişi kırmış, sadece 400 civarı ukriyi askeri öldürmüş. iyilik yapıp uzerine CBY yani ukrayna ordusu yazıp haçtan tahta da çakmış. sizinkiler katliam diye ağlıyor. savaş la bu :) anlarsın işte 200k nasıl yok olmuş. yada almancı akraban varsa buraya kaçma 1 milyon ukraynalı kadınlara sorsun hangileri kaç zamandır kardeşlerinden kocalarından haber vs alamıyor. bu komik değil. çünkü ilk 2 aydan sonra yahudş oraya artık sokaktan zorla topladıklarını soktu!

hala da devam ediyorlar.

ama dediğim gibi. ayıyı saldı putin. kış geliyyah... amerikan sevici alıyyah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 23 Eylül 2022; 21:47:41 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BullPoweR7
B
4 gün
Yarbay

Rusya kim ya? Her savaşa 10 tane müttefikle giren savaşlardan birini buna rağmen kaybeden (müttefikleri kazansa da) Afganistan'da Kızıl Ordu'yu bitiren ülke değil mi? Türk Cumhuriyetleri ayrıldıktan sonra hiçbir halt yiyemeyen bir ülke. Gelmiş Rus seviciliği yapıyor şaka gibi.

Sen bana 20k ölü falan deme kanıt göster. Boş yapma yani. İnsanların röportajlarıyla mı kanıt gösteriyorsun üstün zekalı şahıs?
Saldı Putin saldı. Aldığı yerlerin (3'ün biri) yarısını geri verdi 2 ay sonra burda mosmor olacaksın kalan yarısıyla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BullPoweR7 -- 23 Eylül 2022; 21:50:45 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @pskillercheto
P
4 gün
Binbaşı

mosmor olacak biri arıyorsan avrupaya bakıcan ... yahudi parti liderlerine hala ses edemiyen liberal solcularımın yüzlerine iyi bak. yakında soğuktan mosmor olacaklardır. tabi senin gibi amerikan aşıkları zaten başından beridir mosmorlar da :) işte şu emojiyi kullanmasından bile anlayabiliyor insan. sakin ol ve izlemeye devam et.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @BullPoweR7
B
4 gün
Yarbay

Rus sevici olduğunu kabul ediyorsan ben Amerikan aşığı olayım sorun değil. Ama dediğim gibi Rus sevicisin ve çocukça Putin şunu yaptı abiii diye gaza geliyorsun
Arkasında en az 5-6 tane güçlü ülke olmadan Rusya hiçbir halt yiyemez
Bu mesajda bahsedilenler: @pskillercheto
H
dün
Yarbay

karadenizin kuzeyinde kimse güçlü olmamalı bizim çıkarımız için

savaşı ukrayna kazanırsa natonun bu bölgedeki yeni gözdesi tr değil ukrayna olacak


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Lucius24
L
dün
Teğmen

hamza hocam natonun bu bölgedeki yeni gözdesi zaten belli o da yunanistan..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hamza5806
H
dün
Yarbay

O egede ben Karadeniz'i diyorum

Amerika karadenize girmemeli< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Lucius24
L
dün
Teğmen

haklısın ikisi dengede olsun diyorsun fakat bence bu mümkün değil rusyanın güclenmesi bizim icin cok daha tehlikeli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucius24 -- 26 Eylül 2022; 8:7:40 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hamza5806
H
dün
Yarbay

Rusya artik zor guclenir kanka

4 büyük gucun icinde en zayifi onlar ekonomi olsun nufus olsun teknoloji olsun potansiyelleri yok gelisim icin anca boyle devam ederler

Aslinda bizim icin en iyisi kirimin isgali oncesi durumdu ama malesef dengeler cok bozuldu< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Lucius24
S
dün
Yarbay

Bayraktar ihalarımız Ukrayna'da rusların kafasına kafasına bomba attıkça sesi bu forumdan geliyor nedense :)G
dün
Yarbay

Ordusunda aktif yuzbinlerce personel yok mu su an çoğu cephede kullaniliyor mu da is seferberlige geldi.
Bu isleri bilen aydinlatirsa sevinirim< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

_
21 sa. önce
Yarbay

Demek Rus Ordusundaki piyonlar tukendi.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.