Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 3 misafir, 4 mobil kullanıcı
65
Cevap
0
Tıklama
51
Öne Çıkarma
Cevap: Romanya'da asgari ücretin 3670 TL olması! (4. sayfa)

W
wetout
3 gün (87 mesaj)
Romanya Speedtest global index wifi hızında 5 sıradadır.Bulgaristan ise Mobile internet hızında 7 sıradadır.
Bu mesajda bahsedilenler: @strategen

W
wetout
3 gün (87 mesaj)
Bide genç olsa ekonomiyi sen düşün.
Bu mesajda bahsedilenler: @ogameci

M
Melodram7
3 gün (1 mesaj)
2014 yılında romanyadaydım, alım gücü bize göre çok yüksek, hizmetler çok ucuz, taksiye binin akşama kadar dolaşın ödediğiniz para burada 20 dakikalık yola verdiğiniz para kadar, vergi bir çok şeyde yok, alkol sudan ucuz, yemin ederim gelmek istemedim, buraya gelince alışamadım kazık yediğimi o zaman anladım burada.
T
TheNewAtilla
3 gün (6273 mesaj)
Bizdeki ithal ürünlere yapılan fahiş vergi bindirmelerini de hesaba katarsak adamlar bizden en az iki kat daha zengin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @amadeus99

H
Huseyin-ZST
3 gün (6884 mesaj)
Oooo Sanu Ciorba başkanın memleketi Foruma konu olmuş. Alırım bir dal. Bilmeyen öğrensin bu değeri:

Videoyu izlemek için tıklayınız
Aha bak bunlar bize basalı yıllar oldu. O kadar çalış, üret, didin... Sonuç? Hurdalıkta egzoz kaldıran dobalaklar senden çok kazansın. Ne dediğimi anlamayanları da şu videoyu izlemeye davet ediyorum:

Videoyu izlemek için tıklayınız
İzlemeye tahammül edemeyen 1.15'e atlasın. "Hurdalıkta egzoz kaldırma" ne demek öğrensin. Ancak Sandu Ciorba bir dünya mirasıdır. Dinleyin, dinlettirin. İzleyin izlettirin. Mehmet dayının lastik atölyesinde klip çekmiş herif. Not: Romanyalılar yorum yapıyor: "Ben Romen'im, bu herif ne diyor ben bile anlamıyorum" diye. -------------------------------Neyse. Düşünün, taşının, kaşının... Haftada ortalama 55 saat çalışan yurdum insanı, sırf tercihlerinden ötürü böyle yaşıyorsa hayatını, kendi bilir aga. Ne yapalım? Biz arada kaynamasaydık iyiydi de, olmuyor öyle... Başkalarının yanlış kararlarının olumsuz etkilerini ister istemez yaşıyoruz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

C
cemsinan
3 gün (1644 mesaj)
Türkiye’nin en büyük sorunu rant, talan, peşkeş, yozlaşmışlıktır. Romanya’nın sektörlerinin bizimle yarışma şansı normalde yoktur. Bizim her sektörde köklü ve iyi çok sayıda işletmelerimiz var. Cam sanayi, demir çelik sanayi, petkim, tüpraş, kartonsan, nuh çimento, akçansa işbankası ve iştirakleri vsvsvs böyle gider. Yahu bunların peynir üreten firması bile yoktu. Nasıl olsun özel sektörleri yoktu ki.

Bunlar Çavuşevsku faciasından, hivli doğan rekor sayıda bebeklerinden, yozlaşmışlığın tavana vurduğu diktatöryel düzenlerinden sonra dibe de vurdular.

Çok basit bir şey yaptılar. Bizim 2001 krizi döneminde Ecevit ile yapmaya çalıştığımız gibi yapısal reformları gerçekleştir, altyapını kurmaya çalış ve yozlaşmayla savaş, Ab uyumlu sistemi kur. Bu kadar basit.

Bu ülkenin normalde seninle rekabet etme ihtimali yok sen de düzgün sistem kurarsan fakat sen yargı bağımsızlığında ilk yüzde değilsin. İnsani gelişmişlik endeksinde ilk 70’te değilsin
Her gün birisiyle kavga ediyor, komşu ülkenin başkentinde namaz kılarım gibi sözler söylüyorsun.
Her gün başkasıyla kavga ediyorsun. Liyakat yerine yandaşçılığı koyuyorsun. Halk ile parayı, rantı, ülkenin zenginliklerini paylaşmayıp onlara iki gram makarna üç gram kömür verip kendin balina kasa mersolarla, yandaşlarına 5 maaş vere vere yaşıyorsun. Halbuki bal arılarındır. Sen balı geçtim, kovanı bile yandaşlarına veriyorsun.

E normal. Hem normal hem de müstahak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
erkander Konu Sahibi
2 gün (542 mesaj)
italyanlar boşuna bunlardan nefret etmiyor. ama her alanda arayı çok pis açtılar. bazı Rumenler inatla eski standartlarını muhafaza etmek istesede, yinede dünyaca ünlü çok şarkıcılar çıkartıyorlar, başka alanlar dahil canla başla çalışıyorlar. (bize nazaran daha iyiler) hiç unutmam, Romanya ilk AB'ye girdiğinde TRT bile Romanya'yı pazarlıyordu. AB fonlaması ile çekilen, tüm AB ve aday ülkelerde gösterilen bir belgeseldi. çok şaşırmıştım. yollar, dağlar, evler, okullar, üniversiteler, hastaneler, eğitim kalitesi, trafik filan tıpkı kuzey ülkeleri gibiydi. tamam bir kısmı PR olabilir ama 2007 yılında bile gelişmişlikleri ve çabaları vardı. velhasıl, zamanında inna'nın kelime oyununa kızmıştım, ama kız haklıymış! bundan sonra "welcome to india"

Videoyu izlemek için tıklayınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Huseyin-ZST

V
vollkan59
2 gün (2910 mesaj)
Günlük asgarî ücret dozumuzu da aldık çok şükür.

Sıradaki konu;

Alamanya market, araba fiyatları loading....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

E
erkander Konu Sahibi
2 gün (542 mesaj)
Almanya ve İngiltere market fiyatları. 😉 https://mobile.donanimhaber.com/sabiha-gokcen-de-yarim-litre-su-8-tl--144829094-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erkander -- 1 Ağustos 2020; 17:59:38 >


Bu mesajda bahsedilenler: @vollkan59

N
neozine
dün (148 mesaj)
Senin 5000tl dediğin evi Butgar da €5000 bulursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @benimkucukbebegim

N
neozine
dün (148 mesaj)
Tosuncuk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @tosuntosun

J
Jacobıan
dün (2732 mesaj)
avrupada asgari ücret bir sembol o ücreti alanların genele oranı çok az. estonya litvanyada 500 euro mesela ama kimse çalışmaz o fiyata.
N
neozine
dün (148 mesaj)
Internet hızlı olması strüktuel altyapısı iyi anlamına gelmez, burada uzun uzun anlatmanın anlamı yok, yazanların çoğu hayta çoluk çocuk.... Komşumuz Bulgar, gidin kendiniz yaşayın 2-3 ay sonra kıyas yapın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @strategen
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.