Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
42
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Robotlar Kafa Nakli İçin Eğitiliyor!
U
geçen ay
Onbaşı
Konu Sahibi

10 Yılda Robotların Kafa Nakli Yapabilmesi Bekleniyor!

Almanya Berlin merkezli bir girişim olan BrainBridge, önümüzdeki on yıl içinde kafa nakli ameliyatlarını gerçekleştirmek için robotları kullanmayı planladığını duyurdu.

Bu iddialı proje, karmaşık kafa ve yüz nakli prosedürlerini gerçekleştirmek için gelişmiş robot teknolojilerini ve yapay zekayı birleştiriyor.
Girişim, ölümcül hastalıklar, nörodejeneratif hastalıklar, felç ve çok daha fazlasını içeren ciddi tıbbi durumları hedef alıyor.

BrainBridge'in ilk ameliyatı ne zaman?

Girişimin yöneticisi Moleküler Biyolog Hashem Al-Ghaili, ilk ameliyat için sekiz yıllık bir zaman çizelgesi öngörüyor. Kendisi bu dönemin en iyi yeteneklerin işe alınmasına ve başta omurilik onarımı olmak üzere önemli tıbbi zorlukların üstesinden gelmek için gerekli teknolojilerin geliştirilmesine olanak sağlayacağına inanıyor.

Techtimes'ta yer alan habere göre, BrainBridge'in sistemi hala kavramsal aşamada. Sistem, nakil işlemi sırasında beynin durumunu korumak için yüksek hızlı robotik sistemleri kullanmak üzere tasarlandı.

Bu robotların, bir kafanın uyumlu bir donör gövdesine hassas bir şekilde nakledilmesi gibi hassas bir görevi yerine getirmesi bekleniyor. Sistem ayrıca, reddedilme riskini en aza indirmek ve hastanın genel görünümünü iyileştirmek için daha genç donör dokularını kullanarak, yüz ve kafa derisi nakli yoluyla işlevselliği ve estetik görünümü yeniden sağlamayı amaçlıyor.
< Resime gitmek için tıklayın >

Düşünceleri Duyan Kafa Bandı!

BrainBridge'in planı, hastaların düşünceleriyle cihazları kontrol edebilmelerini sağlayan Beyin-Bilgisayar Arayüzü donanımlı BrainBridge kafa bandını içeriyor. Bu teknoloji, ameliyat sonrası özerkliği ve yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor.

BrainBridge, insan sağlığını ve iyileşmesini ileri taşımak için gelişmiş robotik ve yapay zekayı birleştirerek organ nakli tıbbında devrim yaratmayı amaçlıyor. Nihai hedefi, ağır tıbbi rahatsızlıkları olan bireylerin bilişsel becerilerini ve anılarını koruyarak yeni bedenlerde tamamen işlevsel bir yaşam sürmelerini sağlamak.

Uzman ekiplerle çalışan BrainBridge, otonom cerrahi robotlar ve gelişmiş moleküler görüntüleme kullanarak cerrahi hassasiyeti artırmayı, iyileşme sürelerini kısaltmayı ve insan hatasını en aza indirmeyi planlıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=3TsGs85A_5Y

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utku82 -- 13 Haziran 2024; 12:37:49 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.