Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
4926
Tıklama
0
Öne Çıkarma
RFID Kart Yardım
K
7 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Arkadaşlar yapmak istediğim Rfid kart ve anahtarlık içindeki kodu değiştirmek.
Örneğin kart X diye bir sinyali gönderiyor ben onu A olarak nasıl değişebilirim?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

B
7 yıl
Yüzbaşı

Kartın içindeki koddan kastınız o RFID çipine ait UID(benzersiz kimlik numarası) ise onu değiştirmek her kartta ve etikette mümkün olmuyor maalesef.

Eğer 13.56 MHz frekansında çalışan Mifare kart/anahtarlıklardan bahsediyor isek:
Bazı özel kartlar UID changeable olarak satılıyor. O tip kartlara libnfc kütüphanesini kullanarak mfsetuid komutu ile UID yazabiliyorsunuz.

Ayrıca 125KHz frekansında çalışan "yazılabilir" anahtarlıklar ve kartlar mevcut. Apartmanlarda kullanılan giriş kartları ve anahtarlıklar bunlar. Arduino üzerinden(kullandığınız okuyucunun kütüphanesini kullanarak) veya kopyalayıcı cihazlar ile bu kartlara kimlik yazabiliyorsunuz.(Evinize girerken kullandığınız 125KHz RFID anahtarlığı bir çilingire götürüp kopyalamasını istediğinizde yazılabilir bir anahtarlık alacak, kopyalama cihazı ile kopyalayacak...)

Şu yazıyı okuyabilirsiniz.

https://community.getkisi.com/the-risks-of-using-key-fobs/

Eğer RFID karta yazığınız "text" formatındaki bir koddan bahsediyor isek. Çok rahat bir şekilde, yine kullandığınız okuyucu modülün kütüphanesini kullanarak text olarak "A" veya "X" yazabilirsiniz.Ya da içine merhaba yazabilirsiniz. Hangisinden bahsediyoruz acaba?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
7 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Bahsettiğim kart aslında ski pass lar burada çok pahalı misal içinde 10 çıkış aldım bunu kopyalayıp 20 çıkış yapmak istiyorum.

Ardiuno ile denedim skipass ı okumadi bile< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ber3kerd
K
6 yıl
Yüzbaşı

Videoyu izlemek için tıklayınız< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

E
3 yıl
Çavuş

Merhaba, aşağıdaki linkteki resimde görülen cihaz ile anahtarlığa takılan ve apartmanın kapısını açan siyah renkli RFID kartı kopyalamak için aşağıdaki bu boş RFID sticker'lardan aldım.

https://drive.google.com/file/d/1tq1UXtaS80zUeCET5qkEiTgw6qpgauir/view?usp=drivesdk

https://urun.n11.com/arduino-urunleri-ve-setleri/yazilabilir-bos-rfid-sticker-3m-yapiskanli-125khz-rfid-proximity-P465168630

Bu cihaz hem anahtarlık şeklindeki kartı hem de aldığım sticker'ları okuyor ve bunları birbirlerine yazabiliyor, hatta sticker'ı okuyup anahtarlık şeklindeki karta da yazabiliyor ama anahtarlık şeklindeki kartı cihaza okutup aldığım sticker'lara yazamıyorum. Anahtarlık şeklindeki RFID kart ve aldığım sticker'lar 125KHZ ve EM4305, T5577 chipli.

Sorun ne olabilir? Yanlış sticker mı sipariş ettim acaba?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.