Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
126
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Resmi Gazete’de yayımlandı: İsmailağa Cemaati’nin kuruluş amacı ‘Vatanın bütünlüğünü’ korumakmış
O
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

< Resime gitmek için tıklayın >


İsmailağa Cemaati’ne bağlı İsmailağa Vakfı’nın kuruluş senedi Resmî Gazete’de yayımlandı. Malvarlığı 60 bin TL olarak kaydedilen cemaatin kuruluş amacı “Vatanın bütünlüğünün korunması” olarak açıklandı.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı İsmailağa Vakfı resmen kuruldu. Cemaatin lideri olarak bilinen Ahmet Ustaosmanoğlu’nun kurucuları arasında yer aldığı vakfın yönetim kurulu henüz belirlenmezken mal varlığının 60 bin TL olduğu bildirildi.

Toplam malvarlığı 60 bin TL olarak kaydedilen vakfın kurucuları arasında, cemaat lideri Ahmet Ustaosmanoğlu da yer aldı.

Vakfın kuruluş senedinde Celal Erzincanlıoğlu, Mahmut Seyfettin İnanç, Ahmet Ustaosmanoğlu ve Adnan Muhlis Koçak, kurucular arasında sıralandı. Vakfın amacı ise şöyle açıklandı:

“Vatanın bütünlüğünün korunması ve maddi-manevi her türlü kalkınmasına yardımcı olmak, milletimizin birlik ve beraberliğini muhafazaya, dini, ahlaki, ilmi ve fikri seviyesini yükseltmeye, tarihi ve kültürel mirasını koruyup yaşatma ve geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir.”

https://tele1.com.tr/ismailaga-cemaatinin-kurulus-amaci-vatanin-butunlugunu-korumakmis-280552//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega Speedmaster -- 4 Aralık 2020; 16:52:11 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

S
2 yıl
Teğmen

Gölge etmeseler yeter.D
2 yıl
Yarbay

Bir yılda mal varlığı 10 a katlanır emnimki.J
2 yıl
Yarbay

Geç kalmışlar. Büyük tuzağa geldiler.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.