Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
0
Cevap
112
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Renault, Alpine F1'e dönüştü, geçici görünümünü tanıttı!
W
2 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Renault F1 takımı, 2021 Formula 1 sezonu öncesinde tamamen Alpine F1 takımına dönüştü ve yeni görünümünü bugünkü basın toplantısında tanıttı.
2015'ten beri Renault F1 takımı olarak Formula 1'de mücadele eden ekip, stratejik plan değişikliği ile 2021'de Alpine markasına dönüşme kararı almıştı.

Takım, bugün itibariyle her alanda Renault F1 ismini bıraktı ve Alpine F1 Team adını kullanmaya başladı.
Renault'nun grup olarak "Renaulution" adını yeniden yapılanma stratejisini anlattığı sunumda Alpine bölümüne de yer verildi. Alpine ile ilgili bölümde aracın geçici 2021 görüntüsü tanıtıldı ve yeni aracın ve yenilenmiş görüntünün önümüzdeki ay tanıtılacağı belirtildi. Aracın adı Alpine A521 olarak açıklandı.
Geçici 2021 görüntüsünde siyah rengin üzerinde, motor kapağı kısmında kocaman Alpine logosu yer alıyor. Bunun dışında aracın ön kanadında ve burnunda da Alpine yazıları ve logoları bulunuyor.
Bu renk düzeni, aracın gerçek lansmanına kadar "geçici renk düzeni" olarak kullanılacak.
Alpine, 2025 yılına kadar F1 de dahil olmak üzere tüm faaliyetlerde kâr elde etmeyi hedefliyor ve bu hedef, bu yıl yürürlüğe giren F1 bütçe sınırı tarafından da desteklenecek.


Alpine tasarım direktörü Antony Villain şunları söyledi: "Bugün tanıtılan renk düzeni, Alpine F1 Takımı'nın yeni kimliği olacak."
"Renk düzenindeki bazı temel grafik unsurlar kalmaya devam edecek, diğerleri ise değişecek. Üç renkli oldukça büyük olan Alpine yazısı, markanın motor sporlarındaki kimliği için düzgün bir sembol oluşturmakta."
"Mavi, beyaz ve kırmızı renkleri, bizim için oldukça önemli olan Fransız ve Britanya bayraklarının renkleri. Bunun diğer benzerlerini de diğer motor sporları bölümlerimizde yapacağız."
Yeniden yükselişe geçmeyi planlayan Alpine, bu kapsamda Lotus ile ortaklaşa tamamen elektrikli yeni bir spor araç üretmeyi planlıyor. İki şirket mühendislik çalışmalarını, uzmanlıklarını, kaynaklarını ve tesislerini ortaklaşa kullanarak elektrikli bir spor araç üretme çalışmalarına başlayacak.
Alpine'in gelecekteki yol araçlarının da tamamen elektrikli olması ve F1'de elde edeceği deneyimleri bu yönde kullanması hedefleniyor.

Alpine'in yeni CEO'su Laurent Rossi, "Yeni Alpine girişimi, ayrı varlıklara ve mükemmellik alanlarına sahip üç markayı onları güçlendirilmiş, tam teşekküllü bir işletmeye dönüştürmek için kullanacak." 
"Dieppe'deki fabrikamızın ustalığı, Formula 1 ve Renault Sport takımlarının mühendislik ustalığı güzel Alpine adını teknolojiye dayalı, % 100 elektrikli ürün yelpazesi ile geleceğe taşıyacak."
"Pistlerde ve yollarda, otantik ve yüksek teknolojili, yıkıcı ve tutkulu olacağız." dedi.
Rossi, Cyril Abiteboul'un görevini bırakmasıyla yeniden yapılanan şirketin başına getirildi.
Marcin Budkowkski'nin Enstone kökenli ekibin yeni takım patronu olması beklenirken, Suzuki MotoGP takım patronluğunu bırakan Davide Brivio'nun ise F1 takımının CEO'su olması bekleniyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.