Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
431
Cevap
8488
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Relex Smile Lazer Göz Ameliyat Tedavisi Bilgi Paylaşım Konusu (22. sayfa)

H huncacare
3 ay (158 mesaj)
İlasik kişiye özel tedavi sunuyor.(Smile da yok) Gözünüzün haritası çıkarılarak size özel tedavi sunulduğu için eğer usta ellerde yapılırsa çok iyi sonuçlar veriyor. Tek başına lazeri yapan makineye odaklanmak yanlış olur. Bahsettiğiniz makina ve Star S4 adını sıkça duyduğum iyi makinalar. Fakat ön muayene süreci , yapılan ölçümler çok daha önemli. Daha göz numarasını bile düzgün ölçemeyen birçok doktor var hastanelerde. Genel anlamda ölçüm aşamasından lazerin yapılmasına kadar kullanılan ekipman olarak kaliteli belli başlı hastaneler var. Örneğin X hastanesi kişiye özel tedavide kullandığı cihazı göz haritanızı çıkarırken 1000 örnek alıyor , Y hastanesinin yeni son teknoloji makinası 100.000 örnek alıyor. Lazeri yapacak makinaya bu bilgiler aktarılıyor. Bazı ekipmanına güvenen hastaneler makina parkurunu tek tek internet sitesine koyuyorlar. O yüzden elinin altında her türlü makinası ve imkanı olan bir hastane bence en önemlisi.

İlasik klasik lasikten daha yeni ve iyi. Fakat flap kaldırma konusu ve ameliyat sonrası yan etkilerden çekindiğim için ben riske giremiyorum. İlasik olup normal veya gözlüklü görüşünden çok çok iyi görenler var. Kimisi hiçbir komplikasyon yaşamıyor ve yan etki çok kısa sürede sona eriyor.

Smile yöntem olarak çok iyi olsada tam anlamıyla oturmuş değil. Birçok makalede ilasik'in görüş olarak daha tatmin edici sonuçlar verdiğini yazan doktorlar da var. Doktorunuz iyi bir doktorsa hangi yöntemin göz yapınıza en uygun yöntem olduğunu söyleyecektir. Yani sizin gözünüzün topografisini çekip çok düzgün bulan bir doktor basit bir lasik ile de sizi çok iyi bir görüşe kavuşturabilir. Benim size önerim kampanyalara denek olmayın , kaliteli bir hastanede düzgün ,tecrübeli bir doktor bulun ve bulduğunuz hastanede 3 yöntemle de lazer yapılabiliyor olsun. Örneğin sadece Trans-Prk yapan bir hastaneye giderseniz belki gözünüze çok daha uygun bir yöntem olduğunu bilse bile hastane size en iyi yöntem bu diyebilir. Hastanelerin hepsi ticarethane olmuş durumda. Ameliyat öncesi size imzalattıkları kağıdı bile son dakika önünüze koyup nasılsa imzalar bu okumadan ve sorumluluğu atarız diyorlar.

Bakın bugün aşı olurken bile Biontech'in sorumluluk almadığını devletimiz size beyan ediyor ve siz o kağıdı imzalıyorsunuz. Halbuki insanlar her gün ameliyat olurken okumadan nelere imza atıyorlar :) Ve bu kağıdı da size ameliyata karar vermeden önce bu kağıtta ne yazıyor öğrenebilirmiyim dediğinizde vermiyorlar (ben sordum imzalatıyoruz bir kağıt ama veremeyiz diyorlar) Parayı alıp o kağıdı size imzalattıkları an aynı ilgiyi görmeniz mümkün olmayabilir yani..

Neyse sorunuz olursa kendimce cevap vermeye çalışırım. Niyetim kimseyi caydırmak değil sakın yazdıklarım yanlış anlaşılmasın.


Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Holk

A AMC
3 ay (14348 mesaj)
Bende ilasik oldum gözüme kablo carptığı için flep kırıştı tekrar ameliyat oldum 1 ay dolmasına rağmen bi gözüm hala iyi değil.
Bu mesajda bahsedilenler: @huncacare

H Holk
3 ay (1043 mesaj)
Hocam teşekkür ederim beklediğimden detaylı yazmışsınız :)

Sizin yukarda dediğiniz Schwind ATOS adlı makina Veni Vidi Göz'e gelmiş sitelerinin anasayfasına koymuşlar. Tek cihaz Lasik, TransPRK ve Smile yöntemi yapıyor. Bilgi almak için numaramı bıraktım. Sizce cihaz rüştünü ıspatlamış mıdır? Daha çok yeni bir cihaz. Bilgi alınca burayada yazarım hem faydalanırlar.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @huncacare

C Coimbra
3 ay (1832 mesaj)
Yeni teknoloji iyidir ancak bende kendi deneyimlerimi paylaşayım annem lasik oldu ben no touch laser yani PRK oldum.Annem de memnun.
Oncelikle yurtdışında smile yöntemi,lasik ve prk arasında en azından ABD de bu kadar fiyat farkı yok.
Türkiye de ise ciddi fiyat farkı var.
Prk en güvenli ama ameliyat sonrası en acılı bir süreç olanı,tabiki kornea kalınlığınıza göre en uygununu doktor belirler.Ben prk yöntemiyle olalı 19 gün oldu görüntünün netleşmesi 1,3 ay arası yazıyor yurtdışı makalelerde ama ben şu an memnunum yüzde yüz olmasa bile.Tavsiyem herkes doktorunu dinlesin ama ben, smile yöntemi halen yeni ve bulanıklık sorunu çok duyduğum için tercih etmedim.PRK en risksiz yöntem yukarıda pek,lasik ve smile karşılaştırıldığı bir tablo var şahsen o tablo çok açıklayıcı soruların da cevabı var.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


H huncacare
3 ay (158 mesaj)
Evet Atos nihayet geldi. Ama Smile için hala kişiye özel tedavi yok. Schwind 1050RS ve ATOS an itibariyle en yeni ve iyi makinalar. Akın bey sayfasına koymuş. Artık tek bir cihazda ölçüm ve çeşitli lazerler yapılabiliyor. Bir doktorun verdiği röportajda Schwind için makina herşeyi yapıyor bize birşey bırakmıyor dediğini hatırlıyorum. Cihazın yeni olmasından ziyade doktorların bu cihazla yeterince tecrübe kazanıp kazanmadığı önemli.
Cihazın göz takip özellikleri ve cyclotorsion (gözün saat yönü ve tersinde dönüş hareketi) düzeltmesi var. Ben bu cihazı tercih ederim şahsen ama fiyatı muhtemelen daha yüksektir. Fiyat öğrenirseniz Atos için paylaşın lütfen.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Holk

T thecurly
3 ay (101 mesaj)
3-5 gün içinde gözleriniz iyice netleşmeye başlar. Tam netlik 3-4 ayı bulabiliyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @iremogzmn

P promil06
2 ay (399 mesaj)
Ankara için doktor ve hastahane önerebilirmisiniz?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S Schweinsteigery
2 ay (2739 mesaj)
Herkes bir şey yazmış lens ile devamke akşamları 8 oldu mu gözlük takıyorum , yorumlardan mutmain olmadım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


P PunchFly
2 ay (29 mesaj)
Hocam veni vidide smile fiyatlariyla ilgili bilginiz var mi< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @huncacare

İ iremogzmn
2 ay (0 mesaj)
Ankara dünyagöz Tunus şubesi Volkan Hürmeriç ben bu doktora oldum ve açıkçası güzel ilgilendi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @promil06

A ambidexter
2 ay (0 mesaj)
Hocam bu üç yöntemi de büyük hastanelerden yapabilen Dünyagöz ve Batıgöz var. Dünyagöz de her şubesinde yapmıyormuş. Etiler ve Ataköy şubesinde ve orda da belli başlı doktorlar yapıyor. Batıgöz şubelerinin neredeyse tamamında yapıyor. Bir de Türkiye Hastanesi yapıyor heralde. Benim bildiğim bunlar. Muhakkak başka yerlerde vardır. Dediğiniz çok doğru bazı hastaneler bakıyorsun her hastasına sadece bir yöntemi uyguluyor. Çünkü elinde sadece onu yapabilecek cihaz var. Dediğiniz gibi her yöntemi yapabilecek cihazı bünyesinde barındıran ve her yönteme hakim olan bir hekime danışmak en doğru olanı.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @huncacare

F Furkan573
2 ay (222 mesaj)
Herkese merhaba, gözlerim 1 numara miyop(uzun zamandır muayene olmadım belki biraz artmış olabilir). Normal hayatımda gözlük takmayı sevmiyorum sadece zorunlu olduğum zamanlar mecburen takıyorum fakat gözlüksüzken konforlu olmadığım için gözümü çizdirmeyi düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla birçok ameliyat yöntemi var fakat genel olarak merak ettiğim konu bu ameliyatın bana getireceği bir dezavantaj veya risk var mı ?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.