Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Reklam Tabelalarında Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

H Hicazi Konu Sahibi
2 ay (21 mesaj)
Ankara reklam tabelalarında renk uyumu kişilerin dikkatini çekmek ve aynı zaman da firmanın kendisini daha iyi tanıtabilmesi için oldukça önemlidir. Çünkü bir tabela da her şeyden önce tabelanın rengi dikkat çeker. Bu nedenle de reklam tabelası için öncelikle renk uyumuna dikkat etmek gerekir. Her rengin kendi içerisinde farklı bir anlamı ve aynı zaman da renklerin birbirleri ile bir uyumları vardır. Bu durum da aslında renkler ile ilgili olan durumun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiş olur.

Renklerin İnsan Üzerindeki Etkileri

Kırmızı rengi, insan üzerinde aşkı ve aynı zamanda tutkuyu temsil eder. Bunun yanı sıra kırmızı renk kişilerin iştahının açılmasına da neden olan bir renk olur. Bu nedenle de kırmızı rengin insanların üzerinde harekete geçirici bir durumu bulunur. Kırmızı renk kişilerin kendilerini çok daha enerjik ve aynı zaman da canlı hissetmelerine de yardımcı olur.
Turuncu rengi, her ne kadar kırmızı renk ile aynı etkiyi yaratmıyor olsa da kişilere hem enerji hem de heyecan vermek gibi bir durumu vardır. Turuncu rengi güzel bulan kişiler genel olarak bakıldığında cesur ve aynı zaman da maceracı bir kişiliği bulunan kişilerdir. Aynı zaman da hem gülmeyi hem de güldürmeyi çok seven kişilerdir. Turuncu rengi kişilerde mizah duygusunun ve diyalogun artmasına da yardımcı olan bir renk türüdür.

Yeşil rengi, hem dinlendirici hem de huzur verici bir özelliğe sahiptir. Uyum ve aynı zaman d denge rengi olarak da bilinen bir renk olur. Kişilere güven hissettirdiği de bilinen bir renk türüdür.

Lacivert rengi, düzen, başarı ve ruhsallık rengi olur. Bu rengi sevmekte olan kişiler genel olarak sade ve duru olan kişilerdir. Kişilerin huzurlu olma ve sakin hissetmelerine yardımcı olur. Resmiyet veren bir renktir. Aynı zaman da ciddiyeti de gösterir.
Mor renk, asilliğin rengi olur. Kişilerin kendilerine olan güvenini de temsil eder. Aynı zamanda gücü de temsil eden bir renktir. Renk kişilerde bulunan hızı ve sabırsızlığı temsil eder. Nedeni ise kişilerin tahammül sınırlarının üstünde bir renk olmasıdır.

Mavi renk, hem gökyüzünün hem de denizin rengi olması nedeni ile kişilere huzur veren ve kişilerin sakinleştiren bir yanı bulunur. Bu nedenle de en sık kullanılan renkler arasında yer alır. Mavi, kişilerin üzerinde güvenilirliği ve dürüstlüğü temsil eder.

Siyah renk, güç rengi olarak bilinen bir renk türüdür. İnat, muhalefet, tutku, azim, hırs duygularında bir üstünlük sağlar. Kişilerde bulunan özgüveni ve farkındalığı arttırır.
Beyaz renk, üzerine düşen ışığa göre hareket eden bir renk olur. Bu nedenle de içerisinde bütün renkleri barındıran bir renk türüdür. Sadeliğin, tarafsız olmanın ve geniş kapsamlı olmanın tümünü içerisinde barındırır. Beyaz aynı zaman da birleştiği her renk ile birlikte huzur ve güveni katar. İşte tam da bu yüzden tabelalar da renkli bir zeminin üzerine beyaz yazı kullanılır. Ankara tabela bu nedenle alt zeminde renk tercih etse de yazı a genel olarak beyaz rengi tercih eder.

En Anlamlı Tabelalar

Ankara tabelacı ile en anlamlı tabelaları yapmanın en doğru yolu öncelikle firmaya uygun olan bir tabela renginin tercih edilmesidir. Reklam tabela renklerinde karar verirken https://www.erekreklam.com/ adresiniz ziyaret etmeniz size fayda sağlayacaktır. Renk uyumlarıyla tabelalarınızı dikkat çekici bir hale getirmek için firmanın uzman çalışanlarından destek almanız faydalı olacaktır. Seçilen rengin emin üzerine kullanılması ve güzel bir uyum yakalamak amacı ile üzerine beyaz yazı stili tercih edilmesi durumunda dikkat çekici tabelalar elde edilmiş olur.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.